Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uszkodzona turbosprężarka cz. II - objawy

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2015 - 21:27

Najnowszy sprzet do turbin jest jednak w Bosch Service w Stalowej Woli na Mostowej. Ktoś wczesniej juz podawał adres. Kilkadziesią zrobionych turbin i wszystkie idealnie działają. Firma godna rekomendacji i i co najważniejsze robią wysyłkowo. Maciej AutoTest Koszalin.

#22 Guest_michal67

Guest_michal67
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 21:22

U mnie objawą był głośny stukot pod maską i brak mocy. Na szczęście zdecydowałem się na regeneracje a nie kupno nowej i do dziś jeżdżę bez żadnego problemu. Regenerowałem w turbo-sprezarki.

#23 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2015 - 16:18

U mnie do turbiny prawdopodobnie dostał się kamień. Trzeba było regenerować w warszawie, w sts turbo. Od tego momentu turbina działa bezawaryjnie.

#24 Guest_madej

Guest_madej
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2015 - 07:55

u mnie problemem były zanieczyszczenia w kolektorze wydechowy,, ale w serwisie Turbo Julita we Wrocławiu oczyścili mi kolektor i wszystko świetnie znów działało wink.png

#25 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 11:12

Ja mam zaufanie firmy Edmark z Warszawy, to bardzo solidna firma. Naprawy wykonują w bardzo przystępnych cenach, może skontaktuj się z nimi. 

#26 Norma23

Norma23

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 18 listopad 2015 - 16:13

Ja tez przeprowadzałam regenerację turbosprężarki, ponieważ było to dużo tańsze. Jestem zadowolona, ponieważ teraz wszytskot działa bez zarzutu. 

#27 Guest_ertyhujkl

Guest_ertyhujkl
  • Goście

Napisano 26 listopad 2015 - 05:52

Lepszym rozwiązaniem w przypadku turbosprężarki będzie jej naprawa lub regeneracja. Jest to przedmiot, który się zużywa, ale bez przesady, żeby zaraz kupować nową. Sam korzystałem kilkukrotnie z usługi regeneracji turbosprężarki i uważam to za rozsądne wyjście, szczególnie, że można ją oddać do fachowców np. www.turbojulita.pl

#28 Guest_figielek

Guest_figielek
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 20:02

W stolicy na Owczarskiej jest sprawdzony osobiście przeze mnie serwis STS Turbo: www.ststurbo.pl oferują turbinki i je naprawiają. Ogarniają też maszyny budowlane i rolnicze.

#29 Guest_Erner Kliczko

Guest_Erner Kliczko
  • Goście

Napisano 12 luty 2016 - 11:31

U mnie turbina padła po około 250 tysiącach kilometrów a i tak uważam to za dość dobry wynik. Dodatkowo, jeśli sama turbosprężarka jest w dość dobrym stanie to można ją odratować stosując regenerację. W wielu warsztatach zajmują się tego typu zabiegami. Ja natomiast mam swój sprawdzony, www.turbojulita.pl, który pomógł mi przy użyciu swojego sprzętu na jej dwukrotne uratowanie.

#30 Guest_Michalilowicz

Guest_Michalilowicz
  • Goście

Napisano 06 marzec 2016 - 15:26

Przeprowadzałem regenerację turbiny w serwisie TurboSerwis z Wrocławia, wszystko zdalnie. Dobry sposób, bo samochód potrzebny.

#31 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 12:20

Niestety turbosprężarki przyczyniają się do szybszego zużywania silników z nie do końca najwyższej jakości komponentów.

#32 Guest_PoldekMiresz

Guest_PoldekMiresz
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 15:15

Przede wszystkim potrzeba rzetelnej oceny samej turbosprężarki i dojście do wniosków czy jest ona zdatna do tego, żeby ją regenerować. Jeśli jest szansa na to, żeby odzyskać i przywrócić do stanu używalności to zdecydowanie ten zabieg jest tego wart. Sam wielokrotnie spotykałem się z przypadkami regeneracji tej części i wszyscy byli zadowoleni. Dwa lata temu regenerowałem swoją turbosprężarkę u www.turbojulita.pl i działa do tej pory.

#33 Guest_detektywis

Guest_detektywis
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 16:38

U mnie po prostu obawiło się to bardzo głośną pracą, zarówno po rozruchu, jak i w trakcie jazdy. Że ryzykować nie lubię to oddałem do regenracaji do moje warsztatu samochodowego do www.turboreg.pl udało się wszystko ładnie wyczyścić i naprawić tak więc dziś w zasadzdie nie mam kłopotów.

#34 Guest_Michal82

Guest_Michal82
  • Goście

Napisano 29 maj 2016 - 20:46

Ja również miałem niektóre z tych objawów. Faktycznie należało ją wymienić ale ja zdecydowałem się na regenerację w Turboreg.pl. Turbo już od kilku miesięcy działa poprawnie a ja zaoszczędziłem sporo pieniędzy.

#35 Guest_Ceeerd

Guest_Ceeerd
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 11:51

No dobra, czyli w sytuacji kiedy turbosprężarka daj pewne konkretne objawy to warto się zdecydować na jej regenerację i tym samym oszczędzić znaczną kwotę zamiast wymieniać. Poszukując miejsc, gdzie takiej regeneracji mógłbym dokonać – padło na turbojulita.pl

#36 radka

radka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 17:55

Jeżeli regeneracja turbin Mielec to tylko http://www.turbosprezarki.mielec.pl

#37 Guest_Olek78

Guest_Olek78
  • Goście

Napisano 01 listopad 2016 - 15:47

ja z Warszawy i pojechałem do www.ststurbo.pl z polecenia i rzeczywiście bardzo porządnie podeszli do swojej pracy, atmosfera miła, myślę, że pojadę tam jesli jeszcze kiedyś będę mieć problem z autem

#38 Guest_pandex

Guest_pandex
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 23:13

Swoją naprawiałem w turbomielec na Traugutta w Mielcu i koszt był raczej jak wszędzie ;) 

#39 Guest_marcin_33

Guest_marcin_33
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 14:40

Aż dziw że nikt jeszcze nie wspomniał o firmie z miejscowości o nazwie Borowa która znajduje się na ul. Akacjowa 33, bo to jedna z najlepszych firm zajmująca się właśnie regeneracją turbosprężarek;)

#40 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 marzec 2017 - 14:13

Kiedyś w trakcie wyjazdu nad morze z żoną padła nam turbina. Wiadomo na początku dosyć duży strach bo turbo to nie byle co i koszty naprawy mogą być naprawdę sporę. Życie uratowała mi wtedy firma AMSerwis, która podjęła się regeneracji uszkodzonego elementu. Naprawa została przeprowadzona bardzo sprawnie i profesjonalnie. Miało to miejsce nie całe 2 lata temu w wakacje i od tamtej pory auto chodzi bez zarzutów. W te wakacje ponownie planujemy wybrać się w to samo miejsce, ale mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez takich przygód :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych