Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kompendium: silnik diesla Renault 1.9 dTi/dCi. Wady, zalety, słabe punkty, eksploatacja, modyfikacje, gaz LPG

31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_lagunaII

Guest_lagunaII
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 21:24

Tak Panowie kierowcy ,te silniki są bardzo żywotne i mało awaryjne ,ale trzeba umieć nimi jezdzić ,mój ma już przejechane 365000 km rok 2001 pierwszy model Laguny II ,jestem zadowolony zwłaszcza z braku rdzy w tym aucie i cichą prace silnika Dci .Zajomi się bardzo dziwią że tak cichutko pracuje silnik .To że innym silniki się zacierają to wina ich samych i ich jazdy .Przykład takiego jednego uporczywie jezdził po mieście na 5 biegu przy 1500obrotach ,kurde jadąc z nim kiedyś nie mogłem tego zrozumieć ,że można być takim debilem i tak jezdzić Laguną he he he .

#22 Guest_Waldi

Guest_Waldi
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 11:31

posiadalem juz dwa auta z tym silniki starsza i nowsza wersja.... i jestem bardzo zadolony, polecam

#23 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 20:09

Bzdury Bzdury Bzdury... Koszt wymiany rozrządu ( czesci) w dTi to ok 450 zł , dTi posiada osprzet Boscha ( pompa vp37 i wtryski identyczne jak w starym dobrym TDI od VW) Turbina garretta. Blok oraz glowica sa bardzo trwałe. Niestey jest kiepsko wygluszony ( jak kazde ranult) PRIMO - we wtryskiwaczach wymieniami koncowki wtryskow ( dokaldnie tak samo jak w TDI) zakladamy koncowki tzw 216 Boscha lub Firada dokupujemy MBC( manual boost cotroler ) i ustwiamu doladowanie na 1.2 Bar i na dzien dobry mamy nowe wtryski i moc w okolicy 120 koni i 250 Nm bez żadnych chipow. Sprzegło jest na linke ( nie ma dwumasy) - polecam nie kupowac nowego ( i tak bedzie regenerowane a nie nowe) ale zregenerowac w firmie regenerujacej oraz wzamaniacjacej sprzęgła i je wzmocnić okladzinami organicznami - koszt ten sam co nowego sprzegla. Warto rowniez sprawdzic stan szczelnosci przewdów od intercoolera ( sam cooler jest duzy i wydajny!) po takim zabiegu mozna pokusic sie o zrobinie chipa i spokojnie wycisnac z tego silnika ok 140 koni. Pozdrawiam bajkopisarzy.

#24 Guest_lumpos 11

Guest_lumpos 11
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 15:01

posiadam lagune 2000r 19 dti 249000 km nam ją 3 lata odkupiłem od kuzyna i praktycznie poza tym co trzeba wymieniać jak w karzdym aucie na czas to nic się niepsuje i warzne jest u kogo auto sie serwisuje !!!!i jak się o nie dba i jak się jeżdzi !!!

#25 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 21:59

to są naprawdę dobre silniki , zresztą wszyscy co mają takie samochody to potwierdzą ja mam LAGUNĘ , super .Jak się przesiądziesz do francuza to trudno ci wrócić do innego samochodu.

#26 Guest_dick

Guest_dick
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 16:52

miałem to samo był zapchany wężyk zaworu podciśnienia turbo sprężarki komputer pokazywał ze jest git a brak mocy

#27 Guest_wujek

Guest_wujek
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2013 - 23:53

przyczyna moze tez bc przeplywka.nie dawno wymienilem i chwile bylo ok.a teraz znowu slae auto.choc to juz cos innego tylko co?

#28 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2015 - 19:32

Beznadziejny przedrukowany z auto świata, z błędami artykulik

#29 Guest_Idczak

Guest_Idczak
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 17:51

1,9 tdi to bardzo dobre silniki podobno niezniszczalne, każdy chwali, ewentualnie awarie ograniczają się jedynie do wymiany niektorych elementów eksploatacyjnych, jeżeli już jest poważniejsza awaria to części do renaulta i francuskich samochodów dzisiaj sa tanie można spojrzeć na salko.pl dla porównania

#30 Guest_mp

Guest_mp
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2015 - 22:10

1.9dci mam scenic i silnik nie moze wyciagnac wiecej niz 2500 obrotow jaka to przyczyna?

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2015 - 23:11

Co za bzdura ten kto pisal lub kopiowal artykuł nie wie nic na temat silnika 1,9DCi

#32 Clomer

Clomer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 03:50

Z LPG sie opłaca jak nic innego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych