Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego czuć spaliny wewnątrz auta? Co się popsuło?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102253 postów

Napisano 08 luty 2012 - 12:00

Komentarz do artykułu: Dlaczego czuć spaliny wewnątrz auta? Co się popsuło?

#2 Guest_dextermorgan

Guest_dextermorgan
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 12:00

u mnie też było czuć spaliny wewnątrz i pomogło załatanie tłumika. nie wiem jak to się działo, że spaliny dostawały się do środka, ale pewnie przez jakieś otwory w podwoziu np do odprowadzania wody.

#3 Guest_bartek golf II

Guest_bartek golf II
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2012 - 23:54

posiadam volkswagena golfa II 1.6 benzyna gaznik pireeburg 2EE. sa momety ze auto słabnie wtedy gdy jest otwarte okno czuc zapach spalin w kabinie w tym momecie pdał gazu robi sie miekki i auto słabnie. musze wtedy ujac gazu do połowy pedał gazu spowrotem robi sie twardy i na momet wszystko wraca do normy. prosze o odm na forum lub na meila www.perdson@op.pl

#4 Guest_Adi

Guest_Adi
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2012 - 14:07

W aucie mojej żony Fiat Punto FL 1.2 8v 2004 śmierdziało spalinami na postoju. Dziwne było to, że pojawiło sie to po wizycie u mechaników (uszczelnienie silnika). Podejrzewałem tłumik więc go wymieniłem (końcówkę) natomiast przednią cześć mi pospawano. Układ wydechowy był całkowicie szczelny a nadal śmierdziało spalinami. Okazało się, że odma była nie podłączona. To ten mały gumowy przewód pod filtrem powietrza który smród z silnika prowadzi do filtra powietrza.Są też inne przyczyny smrodu spalin wewnątrz auta dla innym marek aut: np BMW e60 530d, e46 330d - pęknięty kolektor wydechowy powoduje smród spalin w aucie.

#5 Guest_Tłumiki Komorska 55A

Guest_Tłumiki Komorska 55A
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 22:01

Wymiana i naprawa układu wydechowego JUGAZ GROCHÓW tel.228703826 to warsztat samochodowy słynący z największego wyboru samochodowych tłumików zamiennych katalizatorów, oraz bezkonkurencyjnej ofercie naprawy i wymiany układów wydechowych.Od wielu lat firma Jugaz Grochów zajmuje wysokie miejsce w Warszawie na rynku motoryzacyjnym w układach wydechowych.Do naprawy i wymiany używają tylko tłumiki i katalizatory zapewniające długą żywotność,najdłuższą eksploatację i najlepszą konstrukcję jakości części układu wydechowego.Firma Jugaz posiada w swojej ofercie prawie wszystkie modele tłumików i katalizatorów do każdego samochodu osobowego ,terenowego i dostawczych.Jugaz tłumiki Warszawa Praga południe Komorska 55A lub Łukowska 22. tel. 870 38 26 lub kom. 690 155 022 .Tłumiki, Wymiana tłumika, Tłumiki samochodowe, Tłumiki Warszawa, Tłumiki sprzedaż, Cars - mufflers, exhaust systems, Samochody - tłumiki

#6 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 10:14

jaki jest koszt wymiany uszczelki pod glowica

#7 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 10:06

Bardzo dziękuję za informację i potwierdzam w moim Punto stało sie dokładnie to samo co pan opisał .Pana uwagi pomogły mi wyjść z opresji i do tego nie musiałem sie pakować w koszty związane z wizytą w serwisie .Łącze wyrazy szacunku Jerzy.

#8 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 15:46

"Zdiagnozowana dziura w końcowym wydechu raczej winowajcą nie będzie"

- G*wno prawda. Jak łumik jest dziurawy to spaliny mogą dostawać się przez kratki pyłowe w bagażniku i jak otworzymy szyby to tworzy się przeciąg, który zasysa spaliny do kabiny.

#9 Guest_fmdf

Guest_fmdf
  • Goście

Napisano 11 październik 2015 - 14:41

Niby jak spaliny się wydostają z nagrzewnicy,w przypadku uszkodzonej uszczelki pod głowicą !?Musiałaby być dziurawa nagrzewnica i spore ubytki płynu chłodniczego !

#10 Guest_volkov

Guest_volkov
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 18:34

Pan redaktor nie wie jak działa układ chłodzenia :) i w ogóle mało wie :) Smród w samochodzie spowodowany jest najczęściej pękniętym kolektorem wydechowym, szczególnie gdy kolektor wydechowy jest w tylnej części silnika - obok wlotu powietrza.

#11 Markko

Markko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:52

Tak czy inaczej trzeba podjechać na diagnostykę.

#12 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2016 - 20:51

Jeszcze jest taka możliwość. Zwłaszcza w samochodach z nadwoziem typu hatchback - nieszczelna klapa bagażnika. W jednym takim przypadku półka pod tylną szybą wygięła się w taki sposób, że klapa bagażnika za każdym razem przycinała tą półkę. Uszczelka klapy bagażnika była kompletnie zniszczona w tych dwóch miejscach. Po wymianie uszczelki i po prawidłowym ułożeniu półki wszystko było jak należy. - Spaliny wydostające się ze sprawnego wydechu były zasysane do kabiny przez bagażnik. - Żaden mechanik, nawet w ASO na to nie wpadł. Wszyscy standardowo obwiniali podkładki pod wtryskiwaczami mimo, że po podniesieniu maski niczego nie wyczuwali ani nie widzieli. ------ Sprawdzajcie uszczelki, a dopiero później zaglądajcie pod maskę.

#13 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 29 październik 2016 - 21:32

witam mam audi q7 2007 rok od maja ,krotko po kupnie ,zaczolem odczuwac spaliny wewnatrz. czy moge sam cos z tym zrobic

#14 Guest_aw

Guest_aw
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:57

Sprzedaj Q7 i kup sobie porządne auto.

#15 Guest_AndrzejC

Guest_AndrzejC
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 20:48

To może być zapach spalin lub palącego się na kolektorze wylotowym oleju. Problem dotyczy zwłaszcza silników w których olej do smarowania TURBO dostarczany jest przez tak zwaną śrubę holenderkę uszczelnianą oringami (np. silniki Renault 1,9dci). Z czasem oringi twardnieją i olej wypychany jest na śrubę a stamtąd leci na kolektor i katalizator. Smród nasila się po rozgrzaniu silnika i przyhamowaniu samochodu. Wystarczy popatrzeć na tą śrubkę wkręconą do turbo i jak widać że mokra to wymienić oringi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych