Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić opony w internecie? Jakie pułapki na nas czyhają?

62 odpowiedzi w tym temacie

#21 michaszek88

michaszek88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŻywiec

Napisano 06 kwiecień 2016 - 17:23

Warto przed zakupem zapytać o datę produkcji opon

#22 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 postów

Napisano 20 maj 2016 - 07:08

Kupujcie u pewniaków - https://rose-hip.pl/

Różnice w stawkach są spore, a opinie o firmach internetowych - bardzo dobrze dostępne, więc chyba łatwo można znaleźć to, czego oczekujecie, co nie?

#23 Guest_lucas33

Guest_lucas33
  • Goście

Napisano 23 maj 2016 - 15:28

Moje ulubione opony to Continental, a Paxaro produkuje Continental tylko z ukierunkowaniem na rynek polski :) Klasyka gatunku. Chociaż opona jest ekonomiczna to jeździ się, jak na starszych premium. Doświadczeni kierowcy będą zadowoleni. Informacji najwięcej o marce udziela strona oponypaxaro.pl.

#24 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 27 maj 2016 - 12:16

Kupuje najczęściej Dunlopy, chodź zdarzyło mi się kupić Good Yeary. Ale nie widzę żadnych przeciw wskazań w kupnie opon przez Internet jeśli wiemy co nabyć.

#25 Guest_Zone

Guest_Zone
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2016 - 18:48

Oczywiście że warto wystarczy wejść na byle jaki sklep i zobaczyć. Chociaż ja kupuje TYLKO w zaufanych sklepach przez internet. Jeśli chodzi o opony to moim pewniakiem jest www.ringopony.com.pl/ Szeroki wybór i dobre ceny

#26 dodretl

dodretl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 22:56

Trochę ryzykowne, bo mogą wysłać stare wyleżane opony. Dlatego po dostawie trzeba sprawdzić czy zgadza się indeks szybkości i data produkcji.

#27 Guest_Majka2002

Guest_Majka2002
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 12:02

Tani sklep internetowy w UK. najtańsze produkty. Żarówki LED, polskie kosmetyki w Anglii maximus.media/zakupy.html

#28 Guest_Opo

Guest_Opo
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2016 - 22:19

dadreti jeśli kupujesz coś przez neta masz 14 dni na zwrot. Jeśli zobaczysz że towar nie nadaje się do niczego to odsyłasz. Lecz jeśli kupujesz w sklepie który ma obrót to nei ma możliwości byś dostał starą gumę. Wszyscy kogo znam to kupują na ringopony.com.pl. Więc tu już generuje ładny ruch

#29 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 16:46

A jak wygląda sytuacja z kupowaniem artykułów spożywczych online np. wody mineralnej we frisco?

#30 Guest_Grajek

Guest_Grajek
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 20:39

Lepiej mieć sprawdzonego dostarczyciela części;) Ja do motocyklu kupuję u www.moto-silesia.pl ze Śląska i jestem zadowolony.

#31 Guest_deni

Guest_deni
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2016 - 10:51

W każdym przypadku trzeba zachować ostrożność. Nie tylko jeśli chodzi o opony czy części samochodowe. Córka kurtkę zamawiała we wrześniu od chińczyków. Nie dość że aukcja znikła zaraz po tym jak kupiła to po ok 2 miesiącach przyszła inna, jedyne co się zgadzało to kolor. A teraz szukaj wiatru w polu. Ja opony zamawiałem na aaaopony.pl, wcześniej zapłaciłem bo nie byłą to jakaś zawrotna kwota jak za zimówki. Paczka dotarła bez żadnych problemów, także nie można wszystkich do jednego worka wrzucać.

#32 epki

epki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 28 luty 2017 - 18:10

Jeśli chodzi o wymianę opon, zwykle zgłaszam się z nimi do Serwis samochodowy auto-serwis-krakow-24.pl. Jestem bardzo zadowolony z ich usług.

#33 Guest_Patryczek

Guest_Patryczek
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 18:11

Kupowałem na wiosnę teraz nowe oponki na logistykaopon.pl/ Kierowałem się głównie ceną bo u nich naprawdę tanio można opony wybrać. No i wielki atut, że nie ograniczają się do sprzedaży opon do samochodów bo w moim przypadku potrzebowałem też gum do quada :)

#34 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:25

Też kupuję na logistyceopon.pl. Poleciłęm ich już kilku znajomym i wszyscy są zadowoleni. Ceny rzeczywiście bardzo konkurencyjne no i przede wszystkim znakomity kontakt z klientem. Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli ;)

#35 Jasper

Jasper

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 kwiecień 2017 - 08:55

Teraz każda firma dba o swoją opinię. Przez to można bez problemu kupować opony przez internet. Warunkiem są tylko dokładne informacje na ich temat, przecież nikt nie chce kupić kilkuletnich opon, które już nie nadają się na drogę.

#36 Guest_xxd

Guest_xxd
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 21:46

najgorsza firma to logistykaopon. ściema totalna. miesiąc czekam na dostawę. NIE KORZYSTAJCIE Z TEJ FIRMY

#37 Guest_optasznik

Guest_optasznik
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 16:30

Na logistyce opon faktycznie teraz mają świetne oferty. Tam z dobrą informacją nie ma problemu a opony zawsze zgodne z opisem produktu. Do tego tanio i ogromny wybór.

#38 Guest_facylitator

Guest_facylitator
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2017 - 09:43

Kupowałem już kilkukrotnie opony na ringopony.com.pl i na żadne pułapki nie natrafiłem. Duży wybór, oponki z górnej półki a co najważniejsze tanio! :)

#39 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2017 - 09:42

Poszukajcie dokładnie w internecie na temat firmy logistyka opon właścicielowi wydaje się że można zmienić nazwę i otrzymać parę pozytywów i dalej rżnąć ludzi.Większość opinii to klakierzy ,też chciałem kupić ale coś mnie tknęło i zacząłem grzebać.Przestrzegam jeśli kupujecie to płaćcie przy odbiorze jeśli problem to zapłaćcie za transport z góry.Ja znam już odpowiedź logistyki , co do reklamacji przytoczę wypowiedź pani Aleksandry z portalu konsumenta: "Czas oczekiwania na opony 14 dni kalendarzowych. Brak możliwości kontaktu telefonicznego.. Opony z magazynów w Europie, jak się okazuje moje są uszkodzone. Reklamacja to istny koszmar!!! 25 euro koszt przesyłki jednej opony plus 10% jej wartości. Konieczność wysłania foto mimo iż opony są nowe . Konieczność wykonania geometrii 3d !!! Ostatecznie reklamacja poprzez Dębica Polska Grupa Goodyear. Niska cena nie jest tego warta aby kupić tutaj opony, nigdy nie Wiesz kiedy i co dostajesz. Koszty reklamacji w tym sklepie to koszmar, właściciel liczy na to , że odpuścimy. Mnie straszono kancelaria prawna i zgłoszeniem do organów ścigania. Jestem obecnie w trakcie zgłaszania reklamacji oraz pisania oficjalnej skargi do grupy Goodyear. Fragment mojego E-MAIL do tej firmy: _,,Wasz regulamin jest nieważny, stosuje się regulamin producenta stosowany w kraju nabycia. Nie ważne też jest skąd opona pochodzi. Stosujemy prawo krajowe A nie Państwa wymyślone przepisy które mają się nijak do tego co gwarantuje producent Goodyear. Więc proszę śmiało kierować sprawę. Myślę jeszcze, że obecny stan rzeczy Goodyear też się poważnie Państwem zainteresuje. Psujecie Państwo w ten sposób renomę i markę znanej cenionej firmy. Państwo sprzedając produkt firmy, niejako ja reprezentujecie. Stosowania odmiennych praktyk gwarancyjnych niż ogólnie przyjęte w koncernie jest niedozwolone i narusza przepisy stosowane przez producenta. Zaopatrując się w hurtowniach zagranicznych i tak musicie stosować prawo i zalecenia w kraju sprzedaży. A tutaj koszt transportu opony która okaże się sprawna to 17 PLN. Koszt uszkodzonych opon to 0 złoty. Oczywiście z przysłaniem nowej opony. W przypadku nowych opon, a tutaj o takich mowa nie trzeba zdjęć ani innych dokumentów. Dowód zakupu również jest zbędny. Polecam kupować u pewnych dostawców. TEJ FIRMY ,,KRZAK,, NIE POLECAM!!!! " To mi przypomina firmę Polski Hurt Opon.

#40 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:33

Zimowe i tak samo letnie opony zamawiałem ze strony aaaopony.pl. Ale wiadomo ma to swoje plusy i minusy. Na pewno opony są tańsze i większy wybór jest i możliwość porównywania cen. Minus to fakt, że trzeba na nie czekać ale jak się wcześnie zamówi a nie w tzw. gorącym sezonie to kilka dni i są.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy