Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dbać od filtr DPF? Jak wydłużyć jego żywotność?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102384 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 17:49

Komentarz do artykułu: Jak dbać od filtr DPF? Jak wydłużyć jego żywotność?

#2 Guest_adamus

Guest_adamus
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2013 - 17:49

trwałość filtra DPF zależy od kierowcy i od szczęścia. jak nie cisnie sie go za bardzo i duzo jezdzi na trasie to nie ma problemu

#3 Guest_dfr

Guest_dfr
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 18:51

i po co ten dpf?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 19:09

wyciac w wuj

#5 Guest_Radeon

Guest_Radeon
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 23:09

Zabawny artykuł. Kupujesz np.nową kurę typu superb ze 190 konnym dieslem za ponad 100 kafli i czytasz tak ci wolno jeździć tak nie a tak musisz. Wymieniaj dpf, nie przyspieszaj, regularnie kontroluj stan ( konieczna wizyta w serwisie) . Brakuje tylko.- teraz stań na uszach, lewą ręką podrap się po d przez prawe ramię. Kpina z klientów i Eco terror Brukseli!

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 11:48

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA CZYSZCZENIA FILTRÓW CZĄSTEK STAŁYCH I KATALIZATORÓW. www.serwisdpf.wroclaw.pl Tel. 731 532 532

#7 Guest_hotti

Guest_hotti
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 18:38

Widzę, że spore problemy są z tymi filtrami. Ja to zrobiłem w ten sposób, że wymieniając olej silnikowy na nowy upiłem olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30, który ogólnie chroni układ wydechowy samochodu zapobiegając by w układzie powstawały popioły, które mocno obniżają wydajność silnika.

#8 Guest_passowarati

Guest_passowarati
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 19:56

A czy ten olej Shell Helix HX8 ECT 5W-30 jest odpowiedni do każdego rodzaju silnika? Ja mam diesla np. on będzie do mojego pasować?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:30

Ostrzegam przed tym olejem Shell Helix HX8 ECT 5W-30. Uzywalem go od nowości w Oplu Astrze 1.3 CDTi i po 38 tys. Km zapchal się filtr! Okazało się że nie spełnia norm w zakresie DPF nowej generacji.

#10 Guest_zacichny

Guest_zacichny
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 11:02

Ciekawe, bo ja też mam Opla Astrę 1.3 CDTi i używają oleju Shell Helix HX8 ECT 5W-30 filtr nie tylko się nie zapycha, ale nie powstają również popioły w układzie wydechowym pojazdu.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 12:46

Przyznam, że jestem w szoku. Zalałem w tamtym roku Shell Helix HX8 ECT 5W-30 do Astry 1.7 CDTi i w marcu 2018 pojawiły się pierwsze problemy z DPF. Pojechałem do kolegi na warsztat i zlaliśmy olej - woda z nagarem! taka maź powstała ze zapchał się cześciowo smok olejowy! Do tego tyle sadzy powstaje z tego oleju przy spalaniu że zapchał się DPF a ja jezdzie 70/30 % trasa/miasto. d*pa, wlałem z powrotem olej fabryczny Dexos II z ASO i jest ok. Piernicze to gówno.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych