Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kompendium: wypożyczalnie aut. Jak wypożyczyć auto, jakie są formalności, na co uważać przy wyborze wypożyczalni?

57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102231 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 14:54

Komentarz do artykułu: Kompendium: wypożyczalnie aut. Jak wypożyczyć auto, jakie są formalności, na co uważać przy wyborze wypożyczalni?

#2 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 14:54

Artykuł o wypożyczalniach aut. Jak wypożyczyć auto, jakie są formalności, na co uważać przy wyborze wypożyczalni bardzo mi pomógł! Super, dzięki!Jest w nim po prostu wszystko od A do Z, właśnie załatwiłam wszystkie formalności związanie z wypożyczeniem auta (AVIS).W niektórych miejscach np. wyspy kanaryjskie da się wypożyczyć auto za gotówkę, nie trzeba mieć karty kredytowej, ale to niestety rzadkość.

#3 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 16:02

I pamiętajcie o ubezpieczeniu, zwłaszcza w USA - nie jest obowiązkowe więc nie jest podawane w cenie wynajmu. A podnosi koszta często o 50%.

#4 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 16:40

Ubezpieczenie w przypadku wypożyczenia samochodu, naprawdę jest warte wydania większej kwoty.Tak jak napisał autor artykułu "wypożyczalnie aut. Jak wypożyczyć auto, jakie są formalności, na co uważać przy wyborze wypożyczalni?" lepiej mieć poczucie że w razie jakiejś nieprzewidzianej wpadki, nawet nie z naszej winy, możemy spać spokojnie.Ubezpieczenie wypożyczanego auta jest ważne jeszcze z tego tytułu, że potem wypożyczalnia nie będzie miała żadnej litości jeśli chodzi o odszkodowania etc.Najbardziej wypożyczenie samochodu opłaca się w kilka osób. 4 osoby na pokładzie to optimum, fajnie rozkładają się koszta za wypożyczenie i benzynę.

#5 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 15:32

W przypadku wypożyczenia auta na wakacjach, limit kilometrów jest do kitu, poważnie nas ogranicza i wpędza w stres.A dopłacanie za przejechane ekstra kilometry nie jest tanie.Dlatego jeśli wypożyczacie auto, które będzie służyło do wakacyjnych wypadów gdzieś na miejscu, to zwróćcie uwagę na ten limit kilometrów.

#6 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 22:43

Wazne też żeby oddawać auto z pełnym bakiem (zakładając że dostaliście też z pełnym). Inaczej zdrowo was policzą za dotankowanie auta - często 2-3 razy drożej niż na normalnej stacji.

#7 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:39

Kompendium: wypożyczalnie aut. Jak wypożyczyć auto, jakie są formalności, na co uważać przy wyborze wypożyczalni - Bardzo dobry poradnik! Jest w nim wszystko o wypożyczeniu aut co powinno być.A jak to jest w wypożyczalniach samochodów, sami wybieramy konkretny model auta? Czy jedynie klasę i dostajemy to co akurat jest w danym segmencie dostępne?

#8 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 13:07

Wypożyczenie auta za granicą jest największym problemem jeśli jesteśmy młodym kierowcą. Wtedy w zasadzie nie ma szans na wypożyczenie samochodu i zostaje nam skuter. A jeśli nie mamy karty KREDYTOWEJ to w dużych wypożyczalniach nie ma szans.

#9 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 00:26

Wypożyczenie auta za granicą jest najbardziej opłacalne jeśli mamy 4 osoby, które się na nie zrzucają. Podróż takim wypożyczonym autem jest wtedy komfortowa i relatywnie tania.A co jeśli samochód z wypożyczalni chce poprowadzić inny kierowca niż ten, który go wypożyczał? Można bez stresu się zamieniać? Np. 2 kierowców?

#10 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2011 - 19:09

Ogolnie wszyscy kierowcy upoważnieni do kierowania powinni być wpisani w umowe wypożyczenia. Nie wiem czy za to się dodatkowo płaci, czy nie - sam zawsze brałem auto tylko na siebie :)

#11 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 14:09

Rezerwację przez internet samochodu z wypożyczalni wiąże się opłaceniem go kartą kredytową i jeśli coś się stanie, nie odbierzemy auta - wtedy wpłacona zaliczka przepada.

#12 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 01:43

W wypożyczalniach dostępne są właściwie pojazdy wszystkich dostępnych na rynku marek - no z tym się nie zgodzę :)Najczęściej tylko popularne auta, ciężko o coś fajniejszego. Auto z wypożyczalni jest zazwyczaj po prostu nudne.

#13 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 19:11

No tu się nie mogę zgodzić - w Herzu w USA masz i Mustanga i Camaro i Corvette. A jak poszukasz w innych wypożyczalniach (znacznie droższych) to znajdziesz i Lambo i Ferrari.

#14 Guest_Batok

Guest_Batok
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2013 - 18:35

W Polsce teraz też można wypożyczyć ciekawe samochody :)

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2013 - 21:24

Jeżeli chcesz wynająć samochód do zapraszamy na WYPOZYCZALNIK.PL. Mamy tam wiele ofert z całej Polski i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

#16 Guest_troll

Guest_troll
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2013 - 14:51

http://forum.gazeta....nair_Hertz.htmlTak czy siak byle nie Hertz .

#17 Guest_Czesław

Guest_Czesław
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 11:44

Mogę spokojnie polecić tanią nasza Polską wypożyczalnię NFM rent a car. Polecam dzwonienie bezpośrednio do oddziałów, można wszystko szybko załatwić przez telefon omijając formularze.

#18 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 00:10

Nie polecam brokerów i pośredników. Zarezerwowałam auto a na miejscu okazało się, że auta nie ma!! Polecam goldrent.pl bo wtedy przyszli mi z pomocą. Szybko i bez problemu, na pewno będę korzystać.

#19 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 19:07

W PL często korzystam z wypożyczalni Panek. Zawsze szybko wszystkie formalności załatwione, autko czyste i sprawne.

#20 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 17:22

W PL często korzystam z wypożyczalni Panek. Zawsze szybko wszystkie formalności załatwione, autko czyste i sprawne.

Tutaj też się muszę zgodzić. Nigdy nie miałem problemów kaucja zawsze do zwrotu, a przy tym bardzo niska bo jak się spełni warunki to 500PLN nawet za Audi A6 co u konkurencji trzeba ze 2k założyć!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych