Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

oszczednosci

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_magdula

Guest_magdula
  • Goście

Napisano 04 październik 2008 - 21:53

Co mozna zaoszczedzic w budzetowce w paragrafie wynagrodzen chyba par.4010jak mam to policzyc? Myślałam że chorobowe wypłacone przez ZUS a może coś jeszcze

#2 Guest_Fox

Guest_Fox
  • Goście

Napisano 04 październik 2008 - 22:46

Nie tylko chorobowe płacone przez ZUS, wynagrodzenie chorobowe też jakieś oszczędności generuje wszak jest to 80%. Mogą być jeszcze urlopy bezpłatne.

#3 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 05 październik 2008 - 00:32

To zalezy. Ja mam limit etatów i limit płac. Oszczędzam na płacach ponizej średniego limitu i zatrudnieniu poniżej przyznanych etatów (wynagrodzenia mam na poziomie planowanym)- oprócz tego o czym piszecie czyli oprócz chorobowego płaconego przez ZUS i bezpłatnych.

#4 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 05 październik 2008 - 21:53

magdula, zapytam, a w jakiej jednostce pracujesz ??? bo ja jestem głównym księgowym w jst i nie słyszałem, że można zaoszczędzić w par 4010 (a jest to par wynagrodzeń) można na koniec roku księgować wynagrodzenie np. w par 4110 lub 4120 ale są to wypadki sporadyczne. Księgowi z jst wiedzą o co chodzi. Można też przenieść środki z par 4110 jeśli masz długotrwałe zwolnienie pracownika powyżej 33 dni, płatne przez ZUS

#5 Guest_mandziola

Guest_mandziola
  • Goście

Napisano 05 październik 2008 - 22:13

Marcin jakie przeniesienie środków z par 4110? W życiu o czyms takim nie słyszałam. A Fox i Magdula dobrze piszą - na zasiłkach płatnych z ZUS się oszczędza bo nie księgujesz w koszty wynagrodzeń tylko na rozrachunkach.

#6 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 06 październik 2008 - 09:44

Mandziola nie wiem jak u Ciebie robi się plany, ale np w moim powiecie tabele kalkulacyjne, które robię sobie, a Pani w organie po swojemu przydziela środki w poszczególnych paragrafach (widocznie dużo lepiej wie jak zaplanować środki :)) i po zakończeniu III kwartału już wiem, że mam za dużo/mało środków w paragrafach 4010, 4110, 4120 i stąd te przeniesienia, a jeszcze najlepiej bo mam przeniesienia między rozdziałami, których mam 5. hehe to jest dopiero jazda jak trzeba to wszystko policzyć :-))))

#7 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 845 postów

Napisano 27 styczeń 2022 - 21:09

Też uważam, że warto poświęcić więcej na sprawdzenie oferty mennicy skarbowej jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości metali szlachetnych zarówno jeżeli chodzi o złote monety, ale również sztabki czy również propozycje srebrne oraz kamienie szlachetne. Warto sprawdzić i zadbać skutecznie o siebie :)

#8 Guest_przylepa

Guest_przylepa
  • Goście

Napisano 21 marzec 2022 - 17:15

pewnie tak, ale ja nie mam na to środków, moje oszczędzanie sprowadza się do tego co mam w ppk, nawet tam zajrzałam niedawno i kwota mnie zaskoczyła na plus, sama na pewno bym tyle nie zebrała w tak krótkim czasie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych