Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochody z niebezpiecznym czynnikiem chłodniczym R1234yf

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102869 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 18:03

Komentarz do artykułu: Samochody z niebezpiecznym czynnikiem chłodniczym R1234yf

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2013 - 18:03

pieniązki kochane, kiedy was dostane...! tak to jest, czlowiek sie nie liczy ino kasa

#3 Guest_kukiz

Guest_kukiz
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2013 - 08:29

w życiu Kii. nie dosc ze ich pastiki sa robione z jakiegos rakotwórczego materiału to na dodatek ten czynnik R1234yf...ta firma nastawiona jest na zysk a klient to tylko dodatek do planu finansowego.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2013 - 17:06

zabojady i makaroniarze już weszli w d...., jankesom, cała nadzieja w Niemcach , o nas czyli rzadzie nawet nie wspomnę bo nasi to nawet bez mydła wejdą

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2013 - 21:53

gorzej jak zapali sie ( nie daj Boże) u producenta kilkanaście ton, to będzie gorsze niz sarin w Syriitrzeba byc idiotą aby se taką bąbkę chemiczną po domem produkować, a potem używać...

#6 Guest_Ekologicz.

Guest_Ekologicz.
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2013 - 20:04

Klima jest ze wszystkich stron szkodliwa, a dni upalnych jest kilkanaście w roku. Najlepiej używać skilniki bez chłodzenia cieczą, np. dobre elektryczne zawsze dobrze działają.

#7 Guest_strażak

Guest_strażak
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 20:02

NIE BEDZIEMY GASIĆ TAKICH SAMOCHODOW.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2013 - 20:04

A w koentarzach w portalu Natemat czytelnik Szymon Kulesza twierdzi, że żaden dziennikarz motoryzacyjny i żadna redakcja motoryzacyjna nie napisze o szkodliwym czynniku chłodzącym w klimatyzacji, bo jesteście przekupieni. Widać napisaliście, testy samochodowe też macie obiektywne. Szacun dla redakcji.

#9 Guest_orthodox

Guest_orthodox
  • Goście

Napisano 12 październik 2013 - 09:19

To, że producentom chodzi wyłącznie o zwiększenie zysków wcale mnie nie dziwi. Myślę, że zasługujemy na to, by poznać nazwiska unijnych urzędników, którzy jakoś "dali się przekonać", że wyposażenie samochodu w bombę chemiczną jest ekologiczne. Jeśli tak dalej pójdzie to jakiś cwaniak za moment udowodni, że odpady radioaktywne i bakterie dżumy również są ekologiczne, a potem dogada się z kim trzeba, by zmusić wszystkich do kupowania i płacenia. Wyłącznie dla ratowania środowiska naturalnego. Oczywiście...

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 18:50

Zapomnieliście napisać, że wszystkie nowe auta, które mają homologację od 01.01.2013 muszą mieć ten syf :(

#11 Guest_strazak

Guest_strazak
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2013 - 14:52

Witam, jestem strażakiem który prawdopodobnie kiedyś (oby nie) będzie was chciał wyciągnąć z palącego się samochodu po wypadku. Wiemy które marki samochodów mogą mieć ten środek. Niestety zamiast Was od razu ratować w standardowym stroju najpierw musimy się przebrać w inny strój i maskę tlenową, mijają bezcenne minuty, ale nikt nie chce wdychać tego żrącego syfu... reagujcie..nie kupujcie samochodów z tym środkiem, proszę

#12 Guest_XXX

Guest_XXX
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 22:02

strażak ma maską powietrzną a nie tlenową tlen ma górnik

#13 Guest_owner

Guest_owner
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:03

czy ktos moze mi powiedziec czy nowe bmw serii 3 ma ten trujacy czynnik w ukladzie klimatyzacji

#14 Guest_cewu

Guest_cewu
  • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 22:30

czy kupując auto z nowym czynnikiem klimatyzacji można go zamienić na stary

#15 Guest_zxc

Guest_zxc
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 00:47

cewu: Niestety nie można. Czynnik R134a jest wycofywany. Jednocześnie skoro autor artykułu utyskuje na koszty zakupu czynnika i eksploatacji, narzekając na firmę DuPont i Honeywell, to wypadałoby powiedzieć kto nam sponsoruje takie akcje z czynnnikami chłodniczymi. Oczywiście Unia Europejska poprzez wprowadzenie Rozporządzenia dot. F-gazów

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2015 - 09:53

chyba jednak poszły ogromne łapówki od producentów tego syfu bo nagle zrobiła się cisza :-)

#17 yedyny

yedyny

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 22:40

czy kupując auto z nowym czynnikiem klimatyzacji można go zamienić na stary

Serio?

#18 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2015 - 16:19

We Wrocławiu robiłem Hyund. i30 w Cito mają sprzęt do r1234yf www.cito.info.pl

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2015 - 09:22

tak tak, chłodzi tak samo, działa podobnie ale odpukać jak przy kraksie ci się zapali to po tobie! wydziela się niezwykle toksyczny fluorowodór!

#20 moracki

moracki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 15:36

Nowy czynnik wprowadzili tylko po to, żeby wydrzeć więcej kasy od kierowców.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych