Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monitoring pojazdów GPS - na czym polega i jakie daje korzyści?

61 odpowiedzi w tym temacie

#41 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 20:33

Wiadomo, że lepiej jest mieć to wszystko pod kontrolą. Z tego co wyczytałam to taki monitoring pojazdów GPS pozwala obniżyć koszty związanie z utrzymaniem floty nawet o 30%. Jest to kolosalna różnica. Oczywiście nie jest to jedyna korzyść, bo takich jest całe mnóstwo, ale o tym już sami możecie przeczytać na stronie https://www.gannet.p...wania-ganfleet/ Widać, że osoby, które korzystają z takiego monitoringu są jak najbardziej zadowolone i nie zrezygnowałyby już z takiej możliwości nadzorowania pojazdów w swojej firmie.

#42 martynakrakowska

martynakrakowska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:10

Monitoring pojazdów jest bardzo przydatny szczególnie w firmach logistycznych i transportowych. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w cale nie są to drogie urządzenia. Wydając 600 zł na dobrej jakości system GPS możemy w pełni kontrolować pracownika i jego wydajność, a także cały transport ruchu logistyki w zarządzanej firmie.

GPS sklep.hertzsystems.com - Systemy GPS do samochodu najwyższej jakości

#43 kamarek

kamarek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 21 czerwiec 2018 - 15:45

Ciekawym rozwiązaniem w monitoringu pojazdów jest https://www.brumgo.com/pl/. To co wyróżnia ten system jest aplikacja, dzięki której można śledzić położenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie istotne, kiedy chcemy udostępnić naszym klientom informację na temat, gdzie znajduje się aktualnie dostawca towaru, serwisant, albo kurier. Niezależnie od tego, czy klient ma założone konto w systemie, dzięki linkowi ukaże mu się mapa z dokładną lokalizacją pojazdu. Wielu klientów ceni sobie czas i nie chce czekać zbyt długo na dostawę. Dzięki tej aplikacji wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. 

#44 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 223 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 15:58

Dla mnie największą korzyścią wynikającą z posiadania lokalizatorów GPS firmy transmobil w autach firmowych jest spokojny sen. Nie boję się o to, że ktoś może być wobec mnie nieuczciwy, albo że będzie chciał ukraść nasze auto. Sprzęt transmobil jest niezawodny i posiada bardzo dobre zasilanie, co jeszcze bardziej mnie uspokaja.

#45 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 13:53

Jak najbardziej jestem podobnego zdania co moi poprzednicy. Sam nie wyobrażam sobie teraz prowadzenia firmy bez tego systemu monitorującego, w moim przypadku jest to Flotman przez który w każdej chwili mogę sprawdzić gdzie znajdują się wszystkie nasze busy, do tego poziom paliwa oraz czy nie trafił mi się jakiś nieuczciwy pracownik który je zlewa. Jest też zintegrowany z giełdą Trans24 oraz TimoCom, który pozwala załatwiać dodatkowe zlecenia po drodze dla kierowców. Fajnie wspiera biznes i znacząco wpływa na zwiększenie oszczędności :)

#46 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów

Napisano 23 październik 2018 - 10:07

Jeżeli natomiast szukacie zabezpieczenia auta do celów prywatnych to polecam zwrócić uwagę na ofertę JBPartner, a dokładnie model TK103 https://jbpartner.pl...ker-tk103a.html czyli samochodowy lokalizator GPS który świetnie się sprawdzi zarówno jeżeli mówimy tutaj o jakości działania oraz ilości funkcji jakie posiada pomimo dość niskiej ceny. Oprócz możliwości szybkiego zlokalizowania auta, możemy również otrzymać sms-a z dokładną lokalizacją, po przekroczeniu danego obszaru również lokalizator wysyła nam informacje o tym na telefon, a do tego możliwe jest również odcięcie zapłonu także nowego auta na pewno nikt Wam z tym rozwiązaniem nie ukradnie. 

#47 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 266 postów

Napisano 07 listopad 2018 - 16:22

Dla mnie bardzo wysoką jakość monitoringu GPS posiada firma Transmobil. Moja flota nie jest duża, bo tylko 7 samochodów, ale potrzebny jest system, który to wszystko ogarnie. Podoba mi się to, że w każdej chwili mogę zerknąć na to, co dzieje się z danym samochodem. Mogę też sprawdzić zużycie paliwa i mam kontakt z kierowcą.

#48 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:47

W zakresie monitoring GPS zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na ofertę i możliwości jakie zapewnia system Florian który nie ogranicza się wyłącznie do podania dokładnej lokalizacji GPS, ale umożliwia również kontrolę nad zużyciem paliwa czy też stylem jazdy.

#49 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 269 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 09:28

Jeżeli ogólnie interesujecie się rynkiem transportowym i chcecie wiedzieć jakie rozwiązania w tym zakresie będą dla Was odpowiednie to ze swojej strony zdecydowanie polecam sprawdzić bloga https://www.flotman....fleet-managera/ gdzie zostało przedstawione wiele aspektów w zakresie odpowiedzialności fleet managera z flotę samochodów. Warto mieć każdy element dopięty na ostatnio guzik jeżeli chcemy prowadzić dochodowy biznes przez lata. 

#50 abi ubu

abi ubu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 28 luty 2019 - 13:10

Z monitoringu GPS korzystamy także w Stando. Służy to do raportowania, na kiedy dany transport dotrze do odbiorcy, czy będą jakieś opóźnienia itp. Ale że prowadzimy także przewóz ADR i zobowiązani jesteśmy w tym przypadku do dużo większej dbałości o bezpieczeństwo, trasa pojazdu będzie dodatkowym zabezpieczeniem, gdyby stało się coś niewłaściwego. W tej branży przejrzystość jest bardzo ważna. 
GPS pomaga także wtedy, gdy któreś auto ulegnie awarii i trzeba do niego jechać w teren. Mamy wtedy jasność, gdzie i którędy ma pomoc dojechać, nie ma ryzyka, że będziemy szukać się gdzieś po Polsce. 

#51 Rafael23

Rafael23

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 16:10

Moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązana stosuje firma lokalizuj com. Masz sporo fajnych funkcji typu kontrola paliwa, monitoring tras, dostajesz też raporty, dzięki którym możesz zredukować koszty np zużycia paliwa ;-)

#52 jakebass

jakebass

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 12:09

Ja ze swojej strony mogę polecić https://www.verizonconnect.com/pl/ Posiada wszystkie niezbędne funkcję do monitoringu pojazdów w firmie, a do tego jest niezwykle intuicyjne i dopracowane.

#53 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2230 postów

Napisano 25 kwiecień 2019 - 13:01

Z takich opcji to również - https://sklep.bezpie...-gps-obdv1.html

Podłącza się to do gniazda OBD, ale będzie przez pewien czas działać również po odłączeniu.

Są powiadomienia o przekroczeniu prędkości, śledzenie przemierzanej trasy i nie tylko.

Ale wiadomo - do tego trzeba podejść inaczej tj. biorąc pod uwagę to, w jaki sposób zamierzacie z tego korzystać i do czego jest potrzebne.

#54 Guest_Zbyszek68

Guest_Zbyszek68
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 14:06

U mnie w firmie stosujemy Rental Tracker, mamy 60 samochodów i teraz dużo łatwiej zarządza sie naszą flotą.. bezawaryjne oprogramowanie, autorskie urządzenia czego chcieć więcej, bardzo łatwy w obsłudze i mają nawet blokadę zapłonu przez smartfon gorąco polecam

#55 Guest_Marek_Polbud

Guest_Marek_Polbud
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 14:07

Rental Tracker ma różne rodzaje urządzeń dedykowane pod konkretne potrzeby, tracker przewodowy, tracker OBD, tracker personalny, tracker antykradzieżowy, na prawdę wychodzi to korzystnie, dodatkowo mają fajny system nagradzania klientów za polecanie firmy i sprowadzanie nowych klientów z czego ochoczo korzystam polecam! rentaltracker.pl

#56 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 21 maj 2019 - 09:04

Zgadzam się i jeśli chciałbyś dobrze zarządzać całą logistyką swojej firmy transportowej to polecam zwrócić uwagę na opcję monitoringu GPS, który moim zdaniem jest świetną opcją jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę nad całą flotą samochodów i dodatkowo móc zwiększyć oszczędności z tym związane m.in na paliwie, większej ilości zleceń, czy przeprowadzanych serwisach. Polecam sprawdzić system Flotman, który własnie za te aspekty odpowiada i dodatkowo mamy pewność, że po godzinach pracy również nie są używane przez pracowników bez Twojego konkretnego pozwolenia.

#57 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 197 postów

Napisano 26 czerwiec 2019 - 20:51

Trudno się nie zgodzić, jeśli chodzi o porządny system w zakresie monitoringu GPS to dla firm transportowych jest bardzo ważny, ponieważ podaje dokładne dane. My zdecydowaliśmy się postawić na https://lokalizuj.com z którego jesteśmy bardzo zadowoleni, bo teraz już wiemy dokładnie ile idzie paliwa, gdzie znajduje się dany samochód, czy w chłodni dodatkowy monitoringu temperatury. Cena za gps, jak i abonament moim zdaniem również na plus. 

#58 Guest_Julek

Guest_Julek
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 11:18

My w firmie korzystamy od jakiegoś czasu z systemu transmobil i już widzę spore oszczędności na paliwie, czasach dowozu i większej kontroli nad tym co dzieje się z pojazdami. Bardzo fajna sprawa dla każdej firmy

#59 Guest_Seba

Guest_Seba
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 11:49

Dla mnie najlepszy jest Transmobil, który wybrałem po kilku innych rozwiązaniach w tym stylu. Bardzo nowoczesny i zarazem praktyczny, stale nadzoruję pojazdy, zużycie paliwa i szukam lepszych tras dzięki bezpośredniemu kontaktowi z kierowcami. Fajna sprawa dla każdej firmy

#60 Guest_Sandrix

Guest_Sandrix
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 11:21

W firmie męża stosują TransMobil i są niesamowicie zadowoleni, przede wszystkim z oszczędności i lepszej organizacji pracy jaką gwarantuje solidny system.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych