Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monitoring pojazdów GPS - na czym polega i jakie daje korzyści?

59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_oloo

Guest_oloo
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 10:37

ja tez z warszawy, widze, ze piszecie o tym auto tacho, ile oni biora za sprzet i montaz w jednym aucie? Mam dwa w których musze założyć monitoring i powiem szczerze, ze chciałbym uniknąć duzych kosztow

#22 Guest_ddd

Guest_ddd
  • Goście

Napisano 01 listopad 2015 - 20:06

Co do lokalizacji pojazdów - Finder jest ok, szału nie ma ale system z polskich najlepszy.

#23 Robero

Robero

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 20:08

ja tez z warszawy, widze, ze piszecie o tym auto tacho, ile oni biora za sprzet i montaz w jednym aucie? Mam dwa w których musze założyć monitoring i powiem szczerze, ze chciałbym uniknąć duzych kosztow

Jesli chciałbyś uniknąć wysokich kosztów to bardzo dobrym rozwiązaniem jest Locato od Findera - www.locato.pl , ceny chyba juz od złotówki albo abonament od 25 zeta. A jak chcesz porządna lokalizację pojazdów to polecam samego sam Finder - niewiele droższy a duzo więcej funkcjonalnosci. Nieły jest też Keratroki i CMA ale nie wiem jakie mają ceny - u nas sprawdza się Finder 

#24 Clomer

Clomer

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 03:33

Łatwiej pilnować pracowników.

#25 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 17:35

Ja od mniej wiecej pół roku jeżdzę z Alfatrackiem: www.alfatronik.com.pl/alfatrack-mini-lokalizator-gps-alfatrack-300-platforma-p-895.html jeszcze nikt mi samochodu nie chciał ukraść, ale w razie czego wolę mieć zabezpieczenie

Też korzystam z alfatracka, ale z S-200: www.spy-center.pl/system-lokalizacji-pojazdow-alfatrack-s-200-p-190.html i jestem zadowolony, naprawdę stabilny lokalizator.

#26 Guest_irek

Guest_irek
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 19:53

U nas sprawdzaja się lokalizatory Data System  są dokładne i maja długi czas pracy. Rzeczywiscie monitoring GPS to inwestycja która szybko sie zwraca, u nas zwróciła się w ciągu pół roku, oprócz pilnowania kierowców przydaje się jako system zabezpieczający przed złodziejami.

#27 Martens

Martens

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 08:06

Ciekawe jak to wygląda w praniu faktycznie.

#28 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 03 luty 2016 - 15:54

Na stronie systemu ikol jest podany dokładny cennik, ile kosztuje monitoring GPS w samochodzie. Abonament za 16zł, moduł GPS za 390zł. Taka inwestycja zwraca się w przeciągu 3 miesięcy. Po pół roku mamy o 20% mniejsze faktury za paliwo. Montaże mają na terenie całej Polski, główna siedziba jest w Warszawie, więc też można bezpośrednio do nich podjechać. My właśnie tam montowaliśmy.

#29 MagdalenaDz

MagdalenaDz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 15 luty 2016 - 14:24

Zastanawiam się dopiero nam montażem takiego systemu. Co myślicie o kontroli opartej na: sondę paliwa, moduł CAN i moduł pływaka? Czytałam trochę na tutaj - kontrola paliwa, ale zawsze lepiej poznać opinię użytkowników.

#30 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 24 luty 2016 - 16:32

W kwestii wyboru sposobu kontroli paliwa, to zachęcam do zapoznania się z tym wpisem. Przedstawione są w nim plusy i minusy zarówno sondy paliwowej jak i szyny CAN. Jednak mimo paru wad obstaję przy CANie - pewniejsze, tańsze, praktycznie niemożliwe do oszukania przez pracownika. Bardzo fajne rozwiązanie.

#31 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 10:56

Od 7 lat pracujemy w branży monitoringu i kontrolując paliwo rejestrujemy dane z szyny CAN. Z tym doświadczeniem szczerze mogę polecić to rozwiązanie. Aktualnie dla Pugo można je znaleźć w planie Pugo Biznes+. Jeśli ktoś miałby pytania o jego działanie to napiszcie do nas: pomoc@pugo.pl Na pewno chętnie odpowie ktoś z zespołu smile.png

#32 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 19:45

iCall oryginalnie to Automatyczny samochodowy system ratunkowy ale jest troche podróbek tego, oryginalny jest ten ze stronki icall com pl i pochodzi od Data System Group firmy z Poznania, która właśnie zajmuje się lokalizacją GPS w samochodach

#33 Guest_ptysiu

Guest_ptysiu
  • Goście

Napisano 16 maj 2016 - 21:03

W kwestii monitoringu pojazdów, a w szczególności kontroli paliwa i innych opcji to najlepszym rozwiązaniem jest system eurofllet firmy Gannet z Warszawy. Polecam zapoznać się z ich ofertą (bez dodatkowych ukrytych kosztów jak w przypadku konkurencji ) www.gannet.pl

#34 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 18:42

Monitoring GPS rzeczywiście jest przyszłością branży. Pozwala zmniejszyć koszty poprzez kontrolę pojazdów, a także wpływa na ich bezpieczeństwo. Uważam, że każda firma zajmująca się transportem powinna zainwestować w taki system. Co do firmy Finder jest to jeden z liderów jeśli chodzi o monitoring GPS, mają bardzo nowoczesne urządzenia, które pozwalają m.in na przechowywanie informacji o danym pojeździe przez bardzo długi czas. System działa na komputerze, tabletach jak i innych mobilnych urządzeniach, więc w każdej chwili można sprawdzać pojazdy. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie http://www.finder.pl/ .

Zgodzę się z tym. Ja natomiast jednak polecałbym system GPS od Transmobil. Mają w swojej ofercie systemy GPS dla wielu różnych pojazdów i kontrolują: zużycie paliwa, podają pełną lokalizację pojazdu, można komunikować się z kierowcami i mieć zdalny odczyt z tachografów. 

#35 Hanneman

Hanneman

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 09 październik 2017 - 10:40

A moim zdaniem najlepszy system monitorowania pojazdów ma Konsalnet. Firma chyba największa w Polsce, która zajmuje się ochroną mienia, jak czytałem o ich ofercie na monitoring pojazdów (https://gps.konsalne...dla-transportu/to bez dwóch zdań - takie rozwiązania w firmach przynoszą wymierne korzyści. Mierzenie czasu pracy, optymalizacja tras, zużycia paliwa i wiele innych

#36 Konrrad

Konrrad

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2017 - 11:36

moim zdaniem warto :P

#37 Guest_mietek785

Guest_mietek785
  • Goście

Napisano 07 listopad 2017 - 13:11

Monitoring GPS polega przede wszystkim na kontroli tego, co się dzieje z samochodami w trakcie pracy. Ja jestem bardzo zadowolony, ponieważ znam lokalizację i nawet pojawiły się oszczędności w paliwie, ponieważ kierowcy uważają na to, gdzie jeżdżą. Na monitoring zdecydowałem się od firmy Transmobil.

#38 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 02:00

Monitoring GPS daje korzyści kierowcom oraz właścicielom firm. Właściciel wie, co dzieje się z jego samochodem, pracownikiem i jak przebiega trasa. Kierowca jest zadowolony, że nikt mu nie przeszkadza, bo wszystko jest widoczne w systemie, a dodatkowo ma przypomnienia, gdy coś trzeba zrobić. U mnie w firmie korzystamy z systemu od Transmobil.

#39 Guest_melpi

Guest_melpi
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 20:50

Whoa niezle reklama xd

to ja sie przebiije przed szereg i wiecie co wam powiem? ze poki co system monitorowania pojazdow od konsalnetu najlepiej sie sprawdza w firmie w ktorej obecnie pracuje, niby to agencja ochrony, ale jaka niezawodna ^.^

#40 trwały

trwały

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 12:24

U mnie w firmie mamy cały system gpsguardian.pl/oferta/monitoring-gps/, czyli lokalizator, który wysyła dane do systemu i można śledzić dany obiekt on-line, z poziomu przeglądarki. Nie potrzeba żadnego dodatkowego oprogramowania. Dodatkowo ma opcję telefonu i przycisk SOS, co w mojej firmie transportowej jest bardzo potrzebne ze względów bezpieczeństwa. Zauważyłem także znaczną poprawę dotyczącą efektywniejszej jazdy, a co za tym idzie zużycia paliwa i oszczędności w wymianie części i naprawach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych