Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monitoring pojazdów GPS - na czym polega i jakie daje korzyści?

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102189 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 12:20

Komentarz do artykułu: Monitoring pojazdów GPS - na czym polega i jakie daje korzyści?

#2 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 12:20

taki flotis mobile to przyszłość tej branży

#3 Guest_karolek555

Guest_karolek555
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 18:22

Szkoda, że w tym temacie nikt się nie udziela, a przecież to ciekawy topic ;)Sam jestem zainteresowany kupieniem urządzenie do monitorowania gps, ale nie umiem zdecydować się na firmę. Jakieś propozycje? Może finder.pl? Zależy mi na jak najszybszym założeniu GPS, bo podejrzewam kilku pracowników o szemrane sprawy, a chce mieć konkretne dowody

#4 Guest_leszek_

Guest_leszek_
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 00:25

Monitoring GPS rzeczywiście jest przyszłością branży. Pozwala zmniejszyć koszty poprzez kontrolę pojazdów, a także wpływa na ich bezpieczeństwo. Uważam, że każda firma zajmująca się transportem powinna zainwestować w taki system. Co do firmy Finder jest to jeden z liderów jeśli chodzi o monitoring GPS, mają bardzo nowoczesne urządzenia, które pozwalają m.in na przechowywanie informacji o danym pojeździe przez bardzo długi czas. System działa na komputerze, tabletach jak i innych mobilnych urządzeniach, więc w każdej chwili można sprawdzać pojazdy. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie http://www.finder.pl/ .

#5 Guest_Monk

Guest_Monk
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2013 - 01:11

Ja myślę, że w dzisiejszych czasach system monitoringu GPS w firmach powinien być standardem. Niestety, takie czasy. Sam mam firmę i zamontowałem monitoring pojazdów firmy Pet Soft z Gdańska, dokładnie ten http://www.monitorin...aStandard.aspx. Moim zdaniem na rynku wyróżnia ich przede wszystkim to, że lokalizatory samochodów mają rzeczywiście bardzo dobrej jakości i co najważniejsze działają niezawodnie, ze świetną dokładnością – działają u nas już ponad rok. Dużo teraz bubli na rynku więc jeśli mogę coś doradzić to lokalizacja samochodów jak najbardziej TAK, ale trzeba wybierać tylko sprawdzone, rzetelne firmy, które mogą zaproponować naprawdę dobry produkt – przecież to niemałe koszty więc warto wybrać lidera.

#6 Guest_Van

Guest_Van
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 21:51

Mnie w pewnej mierzy cieszy, że nie każdy korzysta z monitoringu, bo dużo łatwiej mi z takimi konkurować. Ja zdecydowałem się na tę usługę już ponad dwa lata temu i od tego czasu nie tylko zdążyła się zwrócić, ale zarobiła dla mnie całkiem sporą kwotę którą przeznaczę na modernizację floty. Muszę tu jednak wspomnieć, że nie korzystam z Flotisa (o Yanosiku nawet nie będę się wypowiadał) tylko SATIS-a, wychodzi podobnie cenowo a jest dużo bardziej rozbudowany więc w tym przypadku decyzja była wyjątkowo prosta.

#7 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 09:55

Ja moge polecić AutoGuard - ich monitoring GPS to jedno z lepszych rozwiązań - i do osobówek o do ciągników.Jak dla mnie to idealne rozwiązanie w takiej mieszanej flocie - oprócz tego super sprawdziło się jako zabezpieczenie przeciw kradzieży -  raz złapano złodzieja na gorącym uczynku wink.png a za drugim razem odnalzeziono auto w dziupli (na szczęście nie ruszone, bo na pace był też sprzęt elektroniczny), tak więc POLECAM AutoGuard bo firma zna się na rzeczy.

#8 Guest_Wirek 78

Guest_Wirek 78
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 10:51

I ja podobnie jak kolega zamontowałem monitoring GPS od Pet Soft http://www.monitorin...ep.aspx?lang=pl i jak narazie działa niezawodnie. Mamy go którko, bo dopiero drugi miesiąc, ale już zauważam poprawę. Śledzenie pojazdów polepszyło przede wszystkim pracę samych kierowców, są lepiej zdyscyplinowani - niestety prawda jest taka, że mogą się buntować, że to big brother itd, ale kiedy idzie o biznes i zarabianie dużych kwot trzeba sobie jakoś radzić. Zresztą gdyby pracownicy byli fair to pewnie nie wszyscy myśleli by o tego rodzaju systemach. 

#9 Guest_wiaro

Guest_wiaro
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 12:02

dla mnie korzyści są wielkie, znam bieżącą kilometrówkę swoich pojazdów, tylko ja w swojej firmie korzystam z nowego Yanosika dla firm, kiedyś to się bodajże właśnie flotismobile nazwyało. zerowe koszty instalacji...

#10 Guest_thexxx

Guest_thexxx
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2014 - 14:37

rzeczywiście yanosik dla firm ma okres testowy i myślę, że warto spróbować, pracownicy mniej mandatów otrzymają :P

#11 PatrykZwirek

PatrykZwirek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 czerwiec 2015 - 08:14

Jeśli chcecie się przyczynić do stworzenia monitoringu pojazdów odpowiadającego waszym potrzebom to zapraszam do wypełnienia krótkiej ankiety https://pugo.pl/czeg...oringu-pojazdow

#12 PiotrMazur

PiotrMazur

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:06

Z tego co wiem, to obecnie większość firm używa lokalizatory gps od GPS Guardian. Dzięki temu możliwe jest kompleksowe monitorowanie pojazdów. 

Zamontuj nadajnik gps od GPS Guardian jako narzędzie pomocne w procesach logistycznych (śledzenie lokalizacji, kontrola poziomu zużycia paliwa).

#13 Guest_trader

Guest_trader
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2015 - 19:16

super sprawa mieć możliwość kontroli w czasie rzeczywistym swoich pracownikow. Owszem zaufanie itd. ale już nieraz się przejechałem na tym i teraz stosuje monitoring pojazdow gps, zakładałem pod warszawa w auto tacho, cena w stosunku do jakości bardzo fajna

#14 remek11

remek11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 18:47

Jeśli miałbym się na coś zdecydować to tylko Finder - http://www.finder.pl- miałem w poprzedniej firmie, teraz mam inny system więc mogę porównać - zarządzając dużą flotą pojazdów Finder jest neizastapiony, zarówno w szybkości działania, czytelności danych, jak i po prostu się nie psuje.

#15 Guest_Slowik

Guest_Slowik
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2015 - 14:09

zajrzyjcie sobie na stonkę auto tacho jeśli was interesują okolice warszawy, maja bogata oferte, monitoruje dzieki nim 5 samochodow w firmie

#16 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 09:27

Ja korzystam z usług firmy TransMobil Systems, cenowo bardzo korzystnie, cały czas wprowadzają jakieś aktualizacje na potrzebę klienta, a co najważniejsze urządzenia są produkowane przez tą firmę, jedyny mały minus to kwestia realizacji montażu, trochę trzeba czekać na montaż, ale podobno spowodowane jest to dużą ilością zleceń.

#17 Robero

Robero

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 16:42

Bardzo dobry jest autoguard, ale to już faktycznie Finder, stąd nie wiem czy polecić, ale sam system jest do ciągników jak chałwa dla Turka ;) czyli rewelka

#18 Guest_Kamil65

Guest_Kamil65
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2015 - 14:35

Ja mogę polecić lokalizatory Alfatrack: www.sklep-seko.pl/mini-lokalizator-gps-alfatrack-s-200-z-platforma-p-79.html. Wskazują pozycje naprawdę dokładnie, pozwalają uzyskać info o postojach, czasie ich trwania i nie wieszają się, jak lokalizatory których uzywalismy wczesniej.

#19 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 04 październik 2015 - 12:57

W mojej firmie monitoring floty przynosi duże korzyści. Po pierwsze mam pewność, że moi pracownicy mnie nie oszukują, po drugi samemu mogę ustalać trasy i w pełni je kontrolować, no i po trzecie i najważniejsze mogę w ten sposób sporo zaoszczędzić.

#20 Guest_jarego

Guest_jarego
  • Goście

Napisano 12 październik 2015 - 16:18

Ja od mniej wiecej pół roku jeżdzę z Alfatrackiem: www.alfatronik.com.pl/alfatrack-mini-lokalizator-gps-alfatrack-300-platforma-p-895.html jeszcze nikt mi samochodu nie chciał ukraść, ale w razie czego wolę mieć zabezpieczenie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych