Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przygotować samochód do dłuższej trasy?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102619 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:42

Komentarz do artykułu: Jak przygotować samochód do dłuższej trasy?

#2 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:42

Zatrważające jest, że ludzie przed udaniem się w trasę, w aucie nie sprawdzają praktycznie nic. Wiem po swoich znajomych, że w ogóle nie zwracają na to uwagi a stan ciśnienia w oponach - mają kontrolowany raz w roku - podczas zmiany ogumienia.

#3 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 16:38

Ja utrzymuję swój samochód w odpowiednim stanie cały czas. Po co mam kontrolować auto przed trasą skoro wiem w jakim jest stanie. Czy jazda po trasie różni się czymś od codziennej eksploatacji auta? Według mnie nie.

#4 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 16:41

To chyba jeszcze taki nawyk z przeszłości, kiedy ludzie samochodem jeździli rzadko i więcej stał niż jeździł. W dzisiejszych czasach kiedy auta używa się codziennie nie ma potrzeby dodatkowych kontroli przed dalszym wyjazdem. Oczywiście jeżeli auto jest tak jak napisałeś cały czas utrzymywane w dobrym stanie.

#5 Guest_roder

Guest_roder
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 13:55

jezdze na codzien wiec wszystkie szmery, stuki i ogolnie wszystko co odbiega od normy slysze od razu. przed dlusza trasa sprawdzam tylko zbiorniki z plynami (bo na codzien sie tego nie robi). no i zawsze zapas do bagaznika.wsio

#6 Guest_Ekspert Link4

Guest_Ekspert Link4
  • Goście

Napisano 23 marzec 2015 - 19:47

Przed wyruszeniem w trasę należy dobrze przygotować auto. Warto skontrolować stan akumulatora, zapoznać się ze sposobem wymiany koła zapasowego oraz sprawdzić czy mamy niezbędne narzędzia w bagażniku. W awaryjnych sytuacjach zbawieniem okaże się ubezpieczenie Auto Assistance.

#7 Guest_Arielka

Guest_Arielka
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:22

Ja po prostu robię przegląd wozu przed wyjazdem - zawsze w lipcu, zamawiam w autocrew przez superservice.pl (jest taniej i wygodniej, bo to door-to-door), a potem jedziemy na wakacje. Samochód musi być sprawny bo jeździmy za granicę. Mąż robi playliste i śmigamy :)

#8 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 996 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 14:06

Ja przed dłuższą trasą też zawsze robię przegląd, zwłaszcza jeśli ruszam się poza PL. No i warto, żeby auto było czyste, zawsze mam ze sobą jakieś preparaty do szybkiego nabłyszczania auta z K2. Nie wypada, żeby latem jeździć brudnym, kiedy wszystko widać podwójnie.

Always look on the bright side of life!

#9 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 15 maj 2016 - 08:16

Nie trzeba kontrolować jakie wyposażenie jest potrzebne w inym kraju ponieważ jest jakaś tam konwencja która mówi o tym że auto które jest ok w kraju zarejestrowania to jest wszędzie ok. Np. W Czechach jest obowiązek posiadania zapasu żarówek z w Niemczech apteczki. Nigdy ani czeski ani niemiecki policjant się do tego nie doczepil

#10 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 18:44

na długą trasę trzeba pamiętać o odpromienniku do auta. ja mam creatosa, usuwa negatywne pola elektromagnetyczne, które emitowane jest przez elektronikę auta.

#11 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2017 - 14:51

Warto pamiętać również o apteczce samochodowej. Możecie takową zamówić na http://www.narzedzia...oryzacyjne.html. Sądzę, że ceny mają tutaj naprawdę dobre, więc warto zadbać o to, aby samochód w taką apteczkę był wyposażony. 

#12 Garamond

Garamond

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 05 maj 2017 - 10:41

90 procent tego co jeździ po polskich drogach się nie nadaje nawet na krótkie trasy.

#13 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 14:42

Ja pojechałam ze swoim galaxy do aso, wszystko mi sprawdzili za 55 zł, czyli w sumie grosze jak za taką pewność. Wolałam wszystko dokładnie sprawdzić, przed podróżą do Chorwacji, bo na co dzień nie jeździmy w tak długie trasy.

#14 Guest_agiomila

Guest_agiomila
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2018 - 09:48

Przed wyjazdem w tym roku sprawdzałem samochód w swoim serwisie autoryzowanym forda, pełen potrzebny przegląd. Akcja jeszcze trwa, można sprawdzić wóz przed wyjazdem bo akcja na lato w fordzie chyba jeszcze trwa.

#15 Guest_allikim

Guest_allikim
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 10:18

Ja teraz przed wyjazdem na wakacje robiłem szczegółowy przegląd w ASO Forda, kosztowało mnie to 79 złotych a sprawdziłem na ścieżce hamulce, poziom płynów czy cisnienia w kołach. Super sprawa, a przynjamniej jade bezpiecznie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych