Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana opon z zimowych na letnie, kiedy to zrobić? Ekspert radzi

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102986 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 15:20

Komentarz do artykułu: Zmiana opon z zimowych na letnie, kiedy to zrobić? Ekspert radzi

#2 Guest_Randil

Guest_Randil
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2013 - 15:20

Ja zarejestrowałem się na wymianę opon przez internet na stronce http://wymianaopon.pl/ i mam już ten problem z głowy :)

#3 Guest_nanci

Guest_nanci
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2013 - 12:57

Bardzo pomocny jest ten portal http://wymianaopon.pl/ :) nie musiałam przynajmniej wisieć na telefonie i szukać wolnych miejsc w warsztacie.

#4 Guest_Ekspert Link4

Guest_Ekspert Link4
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2015 - 22:31

Warto przyjrzeć się naszym oponom nie tylko przed, ale także po sezonie zimowym. Wyjeżdżając na drogi musimy mieć dobrze wyważone koła, opony z nie mogą mieć startego bieżnika czy popękanych gum. Bezpieczeństwo jazdy zależy od wielu czynników, również od stanu auta. Warto także sprawdzić czy nie kończy się okres ubezpieczenia OC.

#5 Guest_Reginiusz

Guest_Reginiusz
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 21:42

Zawsze zwracam uwage na temperature i warunki pogodowe. Zmieniam opony wtedy kiedy wydaje mi się to już właściwą opcją. To przeciez dla bezpieczeństwa. w tym roku zmieniłem wczesniej bo było już ciepło praktycznie na początku kwietnia. Pojechałem do ASO z moim Fordem, kupiłem opony letnie, a zimówki zostawiłem u nich za 1zł w hotelu dla opon.

#6 Guest_dudek

Guest_dudek
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 09:44

Chyba najlepszym sposobem jest kupienie opon wcześniej. Teraz jak podają w pogodzie, że temperatura będzie coraz wyższa to wszyscy się rzucą na kupowanie. I pewnie tez podwyższą ceny opon no i wiadomo będzie trzeba na nie dłużej czekać. Ja już upatrzyłem sobie opony na www.aaaopony.pl, z tego co czytałem dają tam dożywotnią gwarancje na swoje produkty. Gdzieś na początku marca będę je zamawiał.

#7 derbgrrla

derbgrrla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 22 luty 2017 - 00:07

Ja wymieniam opony jak przylecą pierwsze bociany :D

Dobre informacje dla poszukujących taniej polisy OC na stronie https://superomat.pl/oc-najtaniej/

#8 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 13:18

Nie wiem czy się nie pospieszyłem, ale już zamówiłem letnie opony. Pewnie na piątek już będą. Zdecydowałem się na tomketa.

#9 Guest_kierowca

Guest_kierowca
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 17:34

W końcu kiedy wymienia się opony 1 marca 21 marca czy 15 ? Nic tu nie jest na ten temat napisane

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2017 - 21:40

Ok! Dzięki

#11 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 26 marzec 2017 - 23:31

No w końcu wiosna rozpoczęta, więc trzeba brać się za wymianę opon na letnie. Właśnie nie wiem czy te, które mam jeszcze sie nadają, pojadę do Automark Marki i się dowiem. W każdym razie już się nie mogę doczekać!

#12 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 15:52

ja już opony zmieniłem i nie wydaje mi się, żeby był sens dłużej z tym zwlekać, mam nadzieję że pogoda bardziej wiosenna jednak zostanie, opony na logistykaopon zamawiałem i spoko udało się kasę zaoszczędzić a do tego nie było problemu z wyborem i jeżdżeniem po sklepach więc za to też wielki plus

#13 Guest_Jaco

Guest_Jaco
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 13:27

Ja trochę zwlekałem z wymianą, bo stare kapcie już były praktycznie na wykończeniu i szukałem nowych. Znalazłem finalnie Yokohamę BluEarth AE-50 w dobrej cenie na necie. Kapcie już założone, mam nadzieję, że posłużą kilka sezonów...

#14 Guest_marRoon

Guest_marRoon
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 09:45

W tym roku wymieniłem początkiem listopada, w ASO Forda trafiła mi się promocja i kupiłem komplet w korzystnej cenie. Mega zadowolony jestem.

#15 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 05 marzec 2019 - 16:40

Zmieniam zawsze na koniec marca i przestałem sugerować się tym, kiedy zmienia sąsiad czy kolega. Zmieniam w krakowskim Auto-Gumie, bo mieszkam w Krakowie, tylko wcześniej ustalam termin, bo jednak kolejki są spore. 

#16 Guest_Ziomek

Guest_Ziomek
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 13:33

Ja to już zrobiłem wczoraj. Mieszkam w Krk, więc wymieniam w Auto-Gum, bo jest najlepiej i najtaniej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych