Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co daje benzyna E98? Czy warto ją wlewać do baku?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102679 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 15:07

Komentarz do artykułu: Co daje benzyna E98? Czy warto ją wlewać do baku?

#2 Guest_weda

Guest_weda
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2013 - 15:07

Czasami tankuję E98 i mam wrażenie poprawy mocy, bo samochód(grand vitara) chyba nie jest podatny na sugestie, no chyba że mój odbiór jest niobiektywny.

#3 Guest_psychofizyk

Guest_psychofizyk
  • Goście

Napisano 29 maj 2013 - 19:26

Tankuję vervę 98 już w trzecim samochodzie,od mniej więcej 8 lat i nie wyobrażam sobie żeby tankować co innego!Auta zawsze stawały się żwawsze i mniej zaczynały palić!Ale mam też znajomych,którzy u siebie nie zauważyli różnicy!Kiedyś zalałem 95 zainspirowany artykułem w gazecie motoryzacyjnej i...i auto wyraźnie straciło dynamikę!Nie potrafię tez wytłumaczyć dlaczego moje auta reagują tylko na vervę a nie np. na paliwa 98 Shella!

#4 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 11:52

Do swojej Asterki H wlewałem cały czas 98. Jakie było moje zdziwienie jak przez pomyłkę zatankowałem 95. Zupełnie inna kultura pracy silnika. Auto przestało szarpać przy ruszaniu, silnik się wyciszył i zrobił się bardziej elastyczny. dziwne ale nawet komputer pokazuje mniejsze spalanie. Rewelacja, szkoda, że wcześniej na to nie wpadłem. W instrukcji też jest zapisane, że powinno się tankować E95. Radzę wszystkim sprawdzić jakie powinno się tankować paliwo, może to nie będzie miało wpływu na oszczędności ale na pewno będzie miało wpływ na dobrą pracę silnika. Oczywiście tankujcie tylko na sprawdzonych stacjach

#5 Guest_Topo

Guest_Topo
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 14:22

Mondeo MK3 1.8 125 KM 2001r. - lałem tylko 98-kę, jednak po zatankowaniu 95-ki okazało się, że auto mniej pali. Leję teraz 95, żadnej straty mocy i tego typu klimatów nie zauważyłem a spalanie mniejsze...

#6 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2015 - 12:02

psychofizyk.. fizyk z Ciebie żaden.. poczytaj więcej o liczbie oktanowej i zasadzie działania silnika spalinowego.. ale w sumie jak lubisz bezsensu wydawać pieniądze na 98 to sobie wydawaj. 98 lać można do aut które są przystosowane do 98 czyli typu premium z mocnymi silnikami i sportowe

#7 Guest_Marci n ...

Guest_Marci n ...
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2015 - 14:32

Witam.

Paliwa sprzedaję od 1996r.

Jedynym plusem który ja zauważyłem po PB98 to gdy odpalam sinik na mrozie to jest ładniejsza kultura pracy zimnego silnika.

A jeśli chodzi o jakieś lepsze osiągi w zwykłych silnikach na pb95 to są one tylko w głowie właścicieli pojazdów którzy tankują pb98.

#8 Guest_poiu

Guest_poiu
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2016 - 11:56

W mojej Astrze po nalaniu 98 silnik pracuje jak w bajce.Podczas przyśpieszania także jest wyraźnie lepiej. Mieszam paliwa 95 i 98 w stosunku 1:1. Może u kogoś innego jest inaczej . Ale moje obserwacje są właśnie takie.

#9 Guest_boss

Guest_boss
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 16:45

moje auta jeżdżą od pół roku tylko na 98. Zauważalna jest wyższa kultura pracy silnika. Może jakaś mądra głowa wyjaśni mi dlaczego dla porównania polska 95 i np. niemiecka 95 się znacznie różnią jakościowo? Inaczej pracuje na nich silnik?

#10 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 18:25

Napiszę wam o co naprawdę chodzi z tym 98 . ja kupiłem auto w salonie i zauważyłem , że nowiutkie wnętrze zaczyna się szybko kurzyć zaczęło od drobinek które notabene zaczynały doprowadzać do wściku bo przecież wszystko nowe . a że miał około 2 tyś przebiegu i do wymiany oleju żeby dotrzeć silnik było , więc pomyślałem sobie - a gdyby zmienić zwyczaj tankowania 95 który miałem całe życie na 98 (był jeszcze czas do wymiany oleju ) i tak zostawić na zawsze te 98 ?! No i kurz zaczął znikać przez te 3 tysiące km do nowego oleju , a to co było do odkurzenia zbierało się w łatwo dostępnych miejscach . Czyli podsumowując , jeśli masz używany samochód z przebiegiem np. 150 tyś . , to szybko leć zmień cały olej i jak sie okazuje po przebiegu 150 tyś czy innym można go jeszcze poprawić dotrzeć czyli warto poświęcić te 30 groszy na lepsze wnętrze milsze i przyjemniejsze do oddychania . w związku z tym naprawdę polecam 98 , o której do tej pory nie było wiadomo o co chodzi . BARDZO WAM RÓWNIEŻ POLECAM mycie z woskowaniem to najdroższe ale nic nie zmieni tego na co patrzę po wyjeździe z myjni . WOSKOWANIE POWIĄZANE Z 98 TO jest to czego nigdy nikomu nie oddam i nie zmienię . T-Y-L-E

#11 Guest_Tedek

Guest_Tedek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 13:59

Dokładnie ja również zauważyłem że tankowanie 98 poprawia czystość i schludność wnętrza samochodu jakże silnika ale bardziej w zakamarkach wnętrza pojazdu, dzięki czemu sporo oszczędzimy na środkach czystości. Taka sytuacja poprawione oddychanie chemoglobina tanie woskowanie zdrowsza dziewczyna.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2017 - 10:20

comment faire pour commande ce bouchon

#13 Guest_mikolaj

Guest_mikolaj
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 04:23

powiem tak mama silnik 1.6 16v na wlewie pisz e98 i tak wlewam . poz zalaniu 95 jezdzilem tez ale wyskakiwaly belendy silnika już tak się nie zbieral więcej palail rozwalilo cos w silnikiu wrte 700 pln . w sumie jeli producent pisze 98 to lej 98 jeśli pisze 95 to lej 95 po co placic za naprawy bo to co zaoszcedzielm to w sumie na naprawę poszlo

#14 Guest_kampost

Guest_kampost
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 07:56

Dużą zmianę to widać dopiero na paliwie ekologicznym, ale to akurat widzę po sprzętach ogrodowych. Sprawdźcie sobie dla porównania, jak wam będzie działać urządzenie na Warter Fuels. To właśnie paliwo ekologiczne. Jak dla mnie - totalnie inne urządzenie. W sumie to chwilami aż trudno uwierzyć, że może to tak wyglądać, ale z drugiej strony - testy benzyny na stacjach zawsze dają podobne wyniki, więc na dobrą sprawę - czym mamy być zaskoczeni? No właśnie...

#15 Guest_kamysz

Guest_kamysz
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 08:02

Potwierdzam – tylko jakościowe paliwo. Akurat do auta wlewam po prostu na sprawdzonej stacji, ale do kosiarki i piły leję Warter Fuels. Bardzo duża różnica pod względem jakości, szybkości i niezawodności działania sprzętu. Generalnie – zero komplikacji, nie ma się czego czepić, wszystko działa niezawodnie i tak powinno to wyglądać.

#16 sekula

sekula

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 18 październik 2019 - 13:34

ja nie widze roznicy miedzy 98 i 95. roznica jest tylko miedzy stacjami i iloscia wody w paliwie....

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 18:55

Hm? W moim autku, w którym silnik jest podrasowany, wyczuwa się zmianę paliwa z 95 na 98. Po wlaniu 98 silnik ciszej, równiej pracuje oraz po dodaniu gazu jak było na paliwie 95, nie odczuwa się wibracji na kierownicy( była odczuwalna) mimo że poduszki były wymieniane.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych