Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie auto kupić za 10 tysięcy złotych?

46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102657 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:06

Komentarz do artykułu: Jakie auto kupić za 10 tysięcy złotych?

#2 Guest_pio

Guest_pio
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:06

Świetne! Wreszcie rzetelny tekst, a nie "upychacz" jak na niektórych stronach. Czekam na więcej zestawień.

#3 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 19:06

Zdecydowanie dopisałbym do tej listy takie auta jak:1. Opel Vectra (np. bezawaryjny ECOTEC o pojemności 1600cm3) wersja kombi.Za te pieniądze kupimy auto wyprodukowane przed 2000 rokiem, moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji w tej cenie, sprawdzona konstrukcja ale mimo wszystko trzeba trochę poszukać żeby znaleźć egzemplarz w przyzwoitym stanie.2. Mimo że za nim nie przepadam, to Ford Focus pierwszej generacji cieszy się niezłą opinią, więc jeśli trafia w czyjeś gusta to wydaje się być godnym rozważenia.3. Piękna Włoszka - Alfa Romeo 156. Samochód ponadczasowy i wcale nie tak awaryjny jak mówi stereotyp. W tej cenie, trudno o coś świeższego.Za około 10 tysięcy kupimy samochód z rocznika 1998-2000 z silnikiem benzynowym 1.6 (120KM) lub 1.9 JTD (115 KM). Wersja Sportwagon czyli kombi.Jeśli utrzymanie auta nie stanowi problemu, wtedy można pójść w którąś z mocniejszych jednostek napędowych i cieszyć się co najmniej 150 KM pod maską.Mój zdecydowany faworyt jeśli chodzi o samochód za te pieniądze, to właśnie Alfa. Samochód nieźle wyposażony, wciąż na czasie, a borykający się z awariami podobnymi do reszty konkurencji.Jeśli chodzi o autka w tym wieku, wszystko opiera się na znalezieniu przyzwoicie utrzymanego egzemplarza.Poza tym nie warto myśleć jedynie praktycznie, bo to grzech jeździć autem, które nam się nie podoba! :)

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2011 - 14:33

Matee co ty gadasz z tą alfa, dla polaka te auto niepasuje, bo jest awaryjne, no może przesadziłem ale wymaga wkładu finansowego. Teraz kupujac alfe z roku 98 kupujesz złom, do którego bedziesz wkładał co 3kkm. Miałem to auto z jtd, przez 40kkm może silnik się trzymał jakoś, ale zawieszenie robiłem na początku i przy sprzedaży już były oznaki, że znów trzeba je zrobić, z elektryką też coś nie tak co chwila było. Ale nie miałeś wiec nie wiesz. JA potrzebuje auto na przebiegi roczne 60kkm więc dla mnie te auto się nie sprawdza, może dla kogoś kto robi rocznie 10kkm się sprawdzi bo wtedy bedzie niezawodne bo 5lat ktos bedzie moj przebieg robil.

#5 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2011 - 20:15

Przede wszystkim to nie "co ja gadam" tylko takie jest moje zdanie.Jeśli robisz po Polsce 60 tysięcy kilometrów rocznie to nie ma się co dziwić, że masz problemy z autem w tym wieku.Tak stary samochód, niezależnie od tego jakiej marki - będzie sprawiał problemy.A co do tego, że miałeś to auto - to niestety o niczym nie świadczy bo jeden używany egzemplarz nie wydaje opinii konkretnemu modelowi.Poza tym gdzie ja napisałem, że nie miałem? Hmm? :)Zresztą tak jak napisałem:"Jeśli chodzi o autka w tym wieku, wszystko opiera się na znalezieniu przyzwoicie utrzymanego egzemplarza."I tu jest cała prawda, czego byś nie kupił to trzeba liczyć się z kosztami utrzymania. Jeśli kogoś na to nie stać to kupuje sobie seicento, które naprawi młotkiem.Po prostu trzeba mierzyć siły na zamiary, Alfa jest ciekawym autem w tym wieku, a to że nasz rynek zalany jest złomami, a drogi zabijające zawieszenie, mamy jakie mamy - no to już jest osobna historia.Rozumiem, że Ty z Alfy nie byłeś zadowolony, co nie znaczy, że nie jest zadowolona masa użytkowników (zapraszam na forum Alfy, można się przekonać)Ja jej bronić nie mam zamiaru, po prostu za około 10 tysięcy mamy fajne auto i tyle w temacie z mojej strony.

#6 Guest_Kulfonix

Guest_Kulfonix
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:22

Kupić Alfę 156 za 10 tysięcy można, pod warunkiem, że chce się zajeżdżony złom. Zresztą w ogóle znaleźć 156-tkę z niezajechanym wnętrzem i mechaniką to duże osiągnięcie, niezależnie od ceny.To już lepiej rozejrzeć się za Lancią Lybrą, odpowiednikiem 156 u Lancii, ale bardziej luksusowym. Za 10-12 tysięcy można kupić egzemplarz w ładnym stanie, ale najpierw trzeba go znaleźć... dobre auta z niezawodną benzynową dwulitrówką (silnik 1,8 omijać szerokim łukiem) schodzą z rynku dosłownie w kilka dni, a jest ich mało.

#7 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 20:50

Znaleźć Alfę w dobrym stanie nawet za większe pieniądze to prawie niemożliwe. Nawet jeśli się uda to i potem należy liczyć się z wydatkami... na naprawy.

#8 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 21:28

To tak jak w tym żarcie: "Dlaczego kierowcy Alfy Romeo nie mówią sobie dzień dobry? Bo widzieli się już rano w serwisie :)

#9 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 00:47

Bolesna to prawda dla Alfistów, ale niestety tak jest. Jakość nigdy nie była mocną cechą tej marki. Ale styl - niepowtarzalny i naprawdę można się zakochać w tym samochodzie... Ja tam marze o starym dobrym Spiderze - takim jak z Absolwenta...

#10 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 09:41

Za 10 tysięcy złotych kupiłbym coś wyjątkowego, nie takie tam zwykłe wozidło.Za taką cenę można wyrwać bez problemu starego Jaguara. Klasyk, utrzymanie trochę kosztuje ale moim zdaniem warto.Ewentualnie za 10 tysięcy złotych można jeszcze kupić BMW E36 Compact i mieć naprawdę udane, współcześnie jeżdżące auto.

#11 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2011 - 21:01

Nie sadze, ze jak ktos ma do wydania 10 tysiecy na auto to wezmie Jaguara i pozniej dolozy do niego kolejne 20 tysiecy na sam serwis. To sie jednak mija z sensem. Za 10 tysiecy mozna calkiem niezłą Pandę kupić...

#12 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:05

Kupowanie starego klasyka po okazyjnej cenie mija się z celem. Utrzymanie takiego auta to mega wydatek. Można za to za 5 tys kupić stare BMW 7 z gazem i włożyć 5 tys w naprawy.

#13 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:23

No i jeżdżenie starym Jaguarem na co dzień też mija się z celem. To dopiero złom. Już nie wiem co bym wolał. Jaguara czy Alfę. Jedno jest pewne. Chyba za karę...

#14 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 22:50

Za 10 tysięcy to można Pande w dobrym stanie kupić. Lansu na mieście/wiosce nie będzie, ale na pewno nie będzie to taka skarbonka jak Jaguar, Alfa, czy 20 letnie BMW.

#15 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2011 - 22:06

Panda to najrozsądniejszy wybór. Do miasta idealna, a nawet w niedługą trasę da się pojechać.

#16 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2011 - 02:56

No i Pandę, każdy kowal na wiosce naprawi i to jeszcze dobrze i za niską cenę. Prosta konstrukcja, bez udziwnień.

#17 Guest_Arnold34

Guest_Arnold34
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 12:25

Wolałbym już Seata. Pandziocha to jest chyba największe brzydactwo na przestrzeni całej długiej historii świata i wszechświata :)

#18 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 01:41

Kupując auto za 10 tysięcy złotych wybrałbym takie za 8 tysięcy za 2 tysiące zostawił na naprawy. Auto za 10 tysięcy złotych będzie wymagało dołożenia większej ilości pieniędzy.

#19 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2011 - 22:13

Z tym ile dołożyć to nigdy nie wiadomo - czasem można okazyjnie kupić auto za 2 tysiące a później w kolejne niby drobiazgi psujące się cały czas dołoży się kolejne 4 tysiące.

#20 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 19:34

Mam kolegę, który kupił takiego "kota w worku", a potem tylko dokładał. Koniec końców naprawy przekroczyły dwukrotnie wartość samochodu. Całe szczęście się go pozbył :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych