Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przepłukać układ chłodzenia?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102224 postów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:06

Komentarz do artykułu: Jak przepłukać układ chłodzenia?

#2 Guest_tytoos

Guest_tytoos
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:06

no i się zawiodłem artykułem... Zresztą już kilkakrotnie trafiałem na tą stronę szukając róznych rozwiazań i zazwyczaj byłem rozczarowany...Tytuł artykułu - jak przepłukać układ chłocenia i co mamy? Odkręć korek, spuść płyn, wlej wodę destylowaną, zakręć korek i zalej płynem. - poraka :(1. nie wszystkie samochody mają korek do spuszczania płynu (np. Seicento)2. nic nie jest napisane, żeby otworzyć zawór nagrzewnicy, żeby wymienić również część płynu znajdująca się w nagrzewnicy3. czy wlaewając wodę detylowaną do chłodnicy ona od razu nie wyleci przez korek? A gdzie przepłukanie reszty układu?4. zalewanie nowym płunem i nic o odpowietrzeniu.Panowie (panie), jak macie dawać takie rady to lepiej nic nie róbcie !!Mam jakąś wiedzę mechaniczną, ale nie jestem mechanikiem. Do tego artykułu trafiłem szukając informacji jak przepłukać układ i nic się nie dowiedziałęm - sam więcej wiem niż jest napisane w tym artukule

#3 Guest_Emilianoso

Guest_Emilianoso
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2014 - 22:56

Brawo!

Mój przedmówca poruszył niemal wszystkie istotne elementy. Ja dorzuciłbym jeszcze, że w wielu przypadkach istnieje konieczność użycia sody kaustycznej do płukania w celu usunięcia osadów. Lepiej jednak w tym przypadku zlecić tą operację fachowcowi - soda kaustyczna jest silnie żrącą substancją i istnieje ryzyko poparzenia!

Sam artykuł do bani. Autor nie wysilił się zanadto.

#4 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:29

Dzięki temu artykułowi jestem expertem Dzięki za pomoc ....... masakra

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych