Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy nie można naprawić przebitej opony?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102619 postów

Napisano 21 luty 2013 - 12:59

Komentarz do artykułu: Kiedy nie można naprawić przebitej opony?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 12:59

Tak popieram Autora artykułu - stanowczo nie wolno naprawiać opon łatka na bocznej jej części tylko na strefie bieżnika (max 3szt. w odległości min 20cm od siebie). Piszcie o każdym wulkanizatorze który Wam zakleił taka oponę na boku na zimno łatką a będziemy tworzyć listę nieuczciwej konkurencji.

#3 Guest_Castello

Guest_Castello
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 18:43

No cóż ja miałem tą przyjemność.I jeden z tych najuczciwszych mi zakleił na zimno dziurę poza bieżnikiem.Efekt!!!!Po dwóch dniach oponę rozerwało w miejscu klejenia.Szczęście w nieszczęściu jechałem sam i po mieście.10 minut później miałem być na autostradzie plus 3 pasażerów jedno dziecko.Do dzisiaj na myśl o skutkach na autostradzie hmmmm nie pisałbym już tego tutaj.Oczywiście gościu się nie przyznaje.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 13:12

Niestety !!! ... różni są klienci i kierują się różnymi powodami ( najczęściej oszczędnościowymi). Zdrzało mi się łatać na zimno drobne przebicia części bocznej opony. Robiłem to jednak po informacji z mojej strony, że opona powinna być wymieniona, trwałość łatki ze względu na ugięcia tej części opony może w krótkim czasie doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie ona spełniać swojego zadania i oczywiście po zgodzie klienta. Nigdy w takich sytuacjach nie dawałem gwarancji. Niestety, takie jest życie !!!

#5 Guest_marcin44

Guest_marcin44
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 14:03

Ja jestem zadowolony z uszczelniaczy od firmy OKO –Używam w swojej flocie. Brak problemów z przymusowymi postojami, wymianą opon itp. to się szybko przekłada na niższe koszty i wyższe zarobki.

#6 Guest_Mareek

Guest_Mareek
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2017 - 10:53

W zasadzie każde niezbyt duże uszkodzenie można załatać, są specjalne kleje, takie jak np. special cement bl , w sklepie TIPTOPOL można go nabyć. Mi polecił go znajomy mechanik i faktycznie jest dobry.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2017 - 14:02

W zasadzie każde niezbyt duże uszkodzenie można załatać, są specjalne kleje, takie jak np. special cement bl , w sklepie TIPTOPOL można go nabyć. Mi polecił go znajomy mechanik i faktycznie jest dobry.

I kazde takie naprawiane uszkodzenie bedzie tym najslabszym ogniwem w chwili najwielszego obciazenia opony. Nie polecaj tego gowna bo uszkodzona opona to pierwszy gwóźdź do trumny. Opone trzeba wymienic jesli zostala naruszona jej konstrukcja poza obszarem kordu.

#8 Guest_Kubik

Guest_Kubik
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2019 - 10:52

ja K2 Tire Doctor użyłem jak miałem oponę lekko przebitą i fajnie mi się sprawdził bit. ly/4372_K2_Tire_Doktor

#9 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 812 postów

Napisano 22 lipiec 2019 - 11:00

Na boku opony 100 procent nie można. W sumie powinien decydować fachowiec, ale z tym jest różnie. Nie polecam tych gości co gwarancje napraw dają do bramy warsztatu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych