Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy tańsze zamienniki części samochodowych są gorsze?

57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102464 postów

Napisano 30 maj 2011 - 14:35

Komentarz do artykułu: Czy tańsze zamienniki części samochodowych są gorsze?

#2 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 14:35

Tańsze nie znaczy gorsze.Rynek zamienników jest na tyle rozwinięty, że za mniejsze pieniądze możemy dostać produkt dopracowany i równie dobry (a czasem lepszy!) niż oryginalny.Nie warto oszczędzać na najważniejszych elementach.Co nie znaczy, że należy kupować jedynie oryginalne części.Przewaga zamienników jest spora, producenci kuszą cenami co przy dzisiejszej masówce wydaje się być kluczowe.Jeśli chodzi o elementy zawieszenia - oszczędności mogą być pozorne. Zdarza się, że kupno tańszego np. wahacza, za chwilę popchnie nas do kupna następnego - droższego.Powód? Ten pierwszy rozleci się już po krótkim czasie.Trzeba sobie jasno powiedzieć, że zamiennik nie znaczy podróbka.Należy odróżniać dobrej jakości części zamienne (np. tarcze hamulcowe) od części oryginalnych.Co więcej takie zamienniki potrafią być droższe niż nowa część z ASO.Da się oszczędzić stosując "zamienniki" sprawdzonych marek.I wyjść na tym z pełniejszym portfelem.Przykładowo elementy typu płyta pod silnikiem, klocki hamulcowe, elementy wnętrza np. regulator lusterek - kupowałem znacznie taniej niż "oryginały" przy efektach niekiedy lepszych niż na ów oryginałach...

#3 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 19:40

Ja nie polecam zamienników jeżeli chodzi o elementy blacharskie.Zwykle nie pasują, a po roku zaczynają rdzewieć. Lepiej kupić używany błotnik w oryginale niż zamiennik.W częściach mechanicznych nie mam żadnych obaw przed stosowaniem zamienników.

#4 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 21:23

Zamienniki to często te same części które sprzedaje ASO tylko że z oficjalnym logo producenta.Tak jest z wahaczami do Audi i VW.Wahacze od lat robi dla nich firma Lemforder (swoją drogą naprawdę dobrej jakości produkt) tyle że w autach są montowane bez ich logo.Te same wahacze już z logo lemfordera są dostępne na rynku części - nieco taniej niż w ASO.Także sprawa co montować jest prosta - "zamiennik" który jest tym samym co "oryginalna" część, tylko że za mniejsze pieniądze.I tak jest w przypadku wielu części.Wiem za to, że na oleju nie warto oszczędzać.Materiały ekspoatacyjne, takie jak najtańsze filtry potrafią się potem odbić czkawką.Ja wybieram dobrej jakości zamienniki, oryginały to się wstawia tylko jak się ma gwarancję prosto z salonu.

#5 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 20:25

Na zamiennikach też nieźle kasują, ostatnio musiałam kupić parę rzeczy do siebie do samochodu, zamienników oczywiście i wyszło na to że warsztat narzucił mi taką marżę, że w zasadzie mogłabym kupić w ASO i wyszłoby podobnie.Także uważajcie na ceny zamienników. Może i warto je stosować ale fajnie mieć źródło które sprzedaje je po dobrych cenach.

#6 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 00:29

Często nawet na oryginalnych częściach jest napisana nazwa firmy która je produkuje.W VW np. filtry w oryginale mają napis Filtron.Na kilku częściach w nowym samochodzie widziałem napis TRW, ATE czy Bosch

#7 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 11:04

Popieram. Zamienniki, jako elementy karoserii, to porażka.

#8 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 19:27

Czasem też w ogóle nie warto pchać się w zamienniki. To zależy od ceny. Ja kiedyś musiałem zmienić lusterko w Punto moim. I zamiennik w Intercars kosztował bodajże 300 złotych, a za oryginalne Fiatowskie lusterko razem z wymianą od ręki w Carserwisie zapłaciłem 250 PLN. No to po co było brać podróbkę?

#9 Guest_piotr220

Guest_piotr220
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 15:12

Intercars to akurat jedno z droższych miejsc do kupowania części.Warsztat, który bierze tam za kilka stówek dziennie ma uczciwą zniżkę. Z ulicy jak pójdziesz to przepłacisz.

#10 Guest_zigiV8

Guest_zigiV8
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 15:14

Ja już właśnie to zauważyłem parę lat temu. Bardziej mi się opłaca kupić w warsztacie czy sklepie okolicznym jakieś części. Z ich zarobkiem dla mnie wychodzi taniej niż jak pojadę do hurtowni np. Intercars

#11 Guest_adam1981

Guest_adam1981
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 15:39

Ja przed kupnem części proponuję sprawdzić ceny w kilku miejscach, również w ASO.Czasem zdarza się że część oryginalna nie jest dużo droższa, a nawet może być tańsza. Kiedyś kupowałem dekielki do felg alu i na allegro znalazłem podróby, na które trzeba było sobie nakleić znaczek po 25 zł. Wtedy miałem Fiata, więc przy okazji pojechałem na 1-go sierpnia do ASO i tam kupiłem po 18 zł za sztukę oryginały.

#12 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 15:41

Z tym sprawdzaniem to dobra porada.W dzisiejszych czasach różnice w cenach części zamiennych nawet poza ASO bywają kolosalne.Przed kupnem droższych części zamiennych do samochodu warto zrobić dobre rozeznanie w rynku.

#13 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2011 - 11:34

Ja wymieniałam w swoim samochodzie przegub zewnętrzny. Dobry kosztował około 200-220 zł. Kupiłam zamiennik za około 90-110 zł. I co? I po 8 tysiącach km przegub znowu był do wymiany. Zamiennik może być lepszy ale warto (na forach swojej marki) poczytać opinie jaki ten zamiennik wybrać bo masa z nich to po prostu części z chin najgorszej możliwej jakości podbijane logo europejskiego producenta.

#14 Guest_V-maniak

Guest_V-maniak
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 19:41

Niedawno rozglądałem się za plastikowym nadkolem do auta - na allegro używki, w różnym stanie handlarze sprzedają najczęściej po 80-90zł, a nowy z ASO kosztuje "aż" 120zł... do tego paragon i ustawowo dwa lata gwarancji. Już nie wspomnę o miłej obsłudze, co u handlarzy szrotem jest rzadkością...Czasem warto zorientować się jakie ceny ma serwis, bo można się mile zaskoczyć. Warto też wiedzieć który dostawca robi części przeznaczone na tzw. pierwszy montaż... jest powiedzenie, że na dziennej zmianie robią części dla producentów samochodów i ich serwisów (z ich logo) a na nocnej tłuką to samo dla indywidualnych odbiorców. Czasem zdarza się, że nadwyżka z dziennej produkcji trafia na rynek detaliczny i loga są "pospiesznie" zacierane ;)Ma się wtedy jakość oryginału za znacznie niższą cenę :)PS. Dobre osłony pod silnik i skrzynię robi firma Rezaw-plast - jakościowo porównywalne z fabryką, a kosztują znacznie mniej niż oryg. używki z demontażu.

#15 Guest_patryk

Guest_patryk
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2014 - 17:19

Moim zdaniem to nie ma sensu bo przeciez można dzieki takim wyszukiwarkom naprawde znelzc coś odpowiedniego dla siebie http://www.fota.pl/o...a_wyprzedazowa/    I tak naprawde wcale nie musimy przepłacać.

#16 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 11:21

Nie są gorsze, bywa i tak że jakość jest ta sama. Ba, mogły wyjechać nawet z dokładnie tej samej fabryki. Śmieszne, ale prawdziwe. Również kupuję zamienniki. Nie tak dawno tłumik wymieniłem na Ferroz, jest ok. Wkrótce mam do wymiany rozrząd i również będę go szukał po zamiennikach - za duże różnice w cenie, a za małe pod względem jakości.

mspinfo.png

#17 Guest_Sojka

Guest_Sojka
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2014 - 11:38

To niestety prawda - czy śmieszne? No tak już jest. Może być tak że producent samochodów ma umowę z tym samym wykonawcą, który dostarcza rozwiązania sprzedawcy zamienników.
Ale tutaj bardziej chodzi o technologię i zastosowane materiały. Nie zmienia to faktu, że zamiennik tłumika może być tak samo dobry jak jego oryginał - nie ma w tym nic szokującego.

#18 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 11:45

Ludzie nie wiedzą jak te części powstają, a dla wielu snobów zakup czegoś innego niż oryginał byłby upokarzający. Kupuję zamienniki od dłuższego czasu, nie widzę sensu rozwiązań oryginalnych, no chyba że ktoś mi wykaże, że za wyższą ceną idzie jakość, i w ogólnym rozrachunku to będzie opłacalne, ale szczerze w coś takiego wątpię ;-)

mspinfo.png

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:37

Pewnie że zamienniki się bardziej opłacają...są czasem nawet kilkarotnie tańsze od oryginału. I można je też spokojnie dostać wystarczy poszperać po ogłoszeniach jak top-ogloszenia.net

Tylko że istnieją ryzyko utraty gwarancji na samochód...

#20 Guest_RomekKrk

Guest_RomekKrk
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 17:57

W.g mnie sa zamienniki gorsze, dlatego wolę kupić coś używanego, do tego mam zaufanie, sporo kupuje tutaj www.auto24parts.com do wielu aut, a jestem mechanikiem z Krakowa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych