Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wada wzroku a prawo jazdy

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103086 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 23:25

Komentarz do artykułu: Wada wzroku a prawo jazdy

#2 Guest_człeń

Guest_człeń
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 23:25

Mnie się wydaje, że daltoniści nie mają problemów z poruszaniem się po rogach i nie powinno być dla nich żadnych ograniczeń na prawo jazdy. Przecież światła są w określonej kolejności i jak się nie rozróżnia koloru to można poznać po miejscu w szeregu.

#3 Guest_marek82

Guest_marek82
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 23:26

Ciekawe jak policja sprawdza podczas kontroli drogowej czy kierowca ma założone soczewki. Równie dobrze osoby z nieduża wada wzroku mogą jeździć bez nich i ściemniać, że je mają, a jak trafią na policjanta, który się nie zna to może im jakoś uwierzy.

#4 Guest_siwyy

Guest_siwyy
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2011 - 23:28

A co w przypadku poddania się zabiegowi laserowej korekty wady wzroku. Czy przepisy dotyczące wydawania prawa jazdy biorą ją pod uwagę czy tak jak w większości wypadków nasze prawo jest pod tym względem zacofane?

#5 Guest_człeń

Guest_człeń
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 20:33

W przypadku laserowej korekty wady wzroku konieczne na pewno by były ponowne badanie okulistyczne wymagane przed ubieganiem się na prawo jazdy. Nie wiem jednak jak wygląda dokładnie taka procedura. Poza tym u nas korekcja laserowa wady wzroku jest traktowana jako zabieg kosmetyczny i niestety okuliści starszej daty różnie do tego podchodzą. W stanach jest to normalny zabieg leczniczy.

#6 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 22:52

A czy okulary w samochodzie są bezpieczne? Co dzieje się podczas wypadku kiedy odpala nam poduszka powietrzna a my mamy na nosie okulary korekcyjne?

#7 Guest_maurycja

Guest_maurycja
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:27

Najpewniej okulary tłuką się masakrują Ci twarz przy okazji.

#8 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:47

Nosiłam okulary 0,5 miałam wypadek i co? Teraz nie widze na jedno oko i twarz mam całą w bliznach

#9 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 22:39

A co jesli nosze okulary - 11,5 moge miec kat B ???

#10 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2012 - 20:14

Ok a co jeśli mam taka wadę wzroku na którą nie ma szkieł?? Tzn. żadne szkła mi nie pomogą... oko jest sprawne ale nie w pełni za to drugie w 100%. Jestem w trakcie kursu na CE i boje sie ze wyjdzie na to ze wydałem 7000 zl na prawko i kwalifikacje a nie bede mogl prowadzic;/

#11 Guest_sław

Guest_sław
  • Goście

Napisano 11 październik 2012 - 16:36

no własnie jak to jest z prawem jazdy kat c+e - ja tez jestem w trakcie robienia tego kursu

#12 Guest_nue

Guest_nue
  • Goście

Napisano 11 październik 2012 - 18:24

Dlaczego, przy 01.02 są soczewki kontaktowe, a przy 01.06 szkła kontaktowe przecież to to samo chyba

#13 Guest_Olo

Guest_Olo
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2013 - 14:23

01.02 - szkła kontaktowe01.06 - szkła kontaktowe I OKULARY

#14 Guest_Quer

Guest_Quer
  • Goście

Napisano 01 marzec 2015 - 17:36

Nie istnieje chyba taka wada wzroku wymagająca noszenia tylko szkieł kontaktowych (01.02), a jednocześnie uniemożliwiająca noszenie okularów. Inaczej jest w przypadku astygmatyzmu, przy którym kierowca nie ma zasadniczo możliwości założenia soczewek kontaktowych, a musi mieć jedynie okulary ze szkłami cylindrycznymi (01.01). Może chodzi o specjalny rodzaj samochodu ciężarowego, w którym kabina kierowcy znajduje się powyżej 3 m nad ziemią i wymaga schodzenia po drabince, czyli kwalifikuje kierowcę do pracy na wysokości, a praca taka wymaga noszenia wyłącznie szkieł kontaktowych?

#15 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 26 luty 2016 - 11:14

Ja jestem w ciekawej sytuacji: w prawie jazdy mam 01 - wcześniej byłem krótkowidzem, ale w ostatnich latach wstawiono mi sztuczne soczewki (2 operacje zaćmy) i teraz widzę dobrze na odległość. Jak to może być traktowane w świetle przepisów?

#16 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2016 - 20:33

Witam, mam stożek rogówki i dostałem orzeczenie o niepełnosprawności o stopniu umiarkowanym. Czy z takim orzeczeniem mogę zrobić prawo jazdy ?

#17 Guest_gshegosh

Guest_gshegosh
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 08:46

@Quer Są soczewki kontaktowe korygujące astygmatyzm, wiem, bo sam używam.

#18 Guest_HDH

Guest_HDH
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 22:00

szkoda komentować inteligencję wymyślających takie przepisy.

#19 RobertGosc

RobertGosc

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 październik 2020 - 10:03

Najlepiej udać się do profesjonalistów, którzy pomogą w problemach wzrokowych, nie ma co działać na własną rękę i zastanawiać się nad możliwościami. Np w https://www.spektrum.wroc.pl/  zajmują się takimi sprawami i na pewno kontakt z nimi rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych