Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uruchomić silnik, który nie chce „zaskoczyć”?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102448 postów

Napisano 03 luty 2011 - 15:28

Komentarz do artykułu: Jak uruchomić silnik, który nie chce „zaskoczyć”?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 15:28

dawno takich bzdur nie czytałem

#3 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
  • Goście

Napisano 16 maj 2011 - 16:48

Gdzie autor materiału widział samochód z ręcznym ssaniem albo osobnym włączaniem świec żarowych w XXI wieku???????????Głupoty

#4 Guest_Daniel W

Guest_Daniel W
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 11:59

Dobrze, ale w czasie zimy szczególnie tak mroźnej jak obecna akumulatory padają jeden po drugim. Jeśli się nie ma życzliwych sąsiadów ( tak jak u mnie) i kabla to po nas. Osobiście nie lubię prosić się o pomoc dlatego zaopatrzyłem się w "START CAR Profi Power". Starter jak jak go nazywam pomógł mi już dwukrotnie.

#5 Guest_Pilos

Guest_Pilos
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 14:04

Masa aut ma ręczne ssanie...starsze niemieckie, tak jak w moim Polo II czy choćby Cinquecento...Ręczne jest lepsze, można kontrolować samemu i nie pozwolić, by żarło tyle paliwa co automatyczne...po 12-14 litrów...Kiedyś się jeździło, a dziś prawie każdy chce, by samochód myślał i robił wszystko za człowieka...ok, kto co woli, ale jak się nie zna, to nie trzeba autorowi zarzucać pisania bzdur...

#6 Guest_Kz

Guest_Kz
  • Goście

Napisano 08 marzec 2014 - 18:14

W moim Fiaciku UNO 1.0 Fire od nowości jest ten sam problem. Gdy podczas zapalania zbyt szybko puszczę kluczyk, tzn. zanim silnik zaskoczy, to wtedy koniec. Nie można już go potem zapalić za diabła. Rada jest taka - przede wszystkim odczekać (kilka godzin). A następnie trzeba zapalać trzymając rozrusznik nawet pół minuty, i dodawać przy tym z wyczuciem gazu. Nie wiem co jest grane, ale tylko taki spoób działa, nic innego nie pomaga.

#7 Guest_grzesiek

Guest_grzesiek
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:25

jak mój akumulator szwankował to musiałem czasem kombinować jak odpalić silnik, naprawiłem go w końcu u http://www.akumulatory.auto.pl/ i już na szczęście nie muszę w "kreatywny sposób" odpalać samochodu

#8 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 21:44

Gratuluje artykułu to chyba pisał człowiek uprawiający ogórki gruntowe.

#9 Guest_kaasia330

Guest_kaasia330
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 09:26

Ja równiez miałam problemy z akumulatorem, po dłuższym postoju nie chciał odpalać. Dopiero akumulator z autoaku ( htttp://autoaku.pl ) załatwił sprawe. Panowie dobrali najlepszy; wytrzymały i w przystępnej cenie. Teraz nie musze się martwić czy odpali :D

#10 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 18:26

Dziękuje za garść nie potrzebnych informacji

#11 Guest_andpob

Guest_andpob
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 08:30

RADA WEZWAĆ POMOC DROGOWĄ - DZIĘKUJĘ ZA RADĘ !!!!

#12 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 19:24

Mam problem z odpaleniem auta silnik diesel kontrolki świecą akumulator kręci a le nie odpala nawet dymku nie puści???

#13 Guest_steff

Guest_steff
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 18:24

te ich rady wszystkie zaczynaja sie od KIEDY NADCHODZA SILNE MROZY MAMY PROBLEM Z URUCHOMIENIEM SAMOCHODU co za odkrycie nalezy krecic 5 sekund nie wiecej i 10 okrazen w kolo samochodu by bylo nam cieplej jesli to nie pomaga samochod na plecy i do wrsztatu niesiemy tam pan mechanik tez stwierdzi ze jest silny mroz i woz nie odpali

#14 Guest_Morgann

Guest_Morgann
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 20:54

Ciekawe podejście ale moim zdaniem najlepiej usunąć całkowicie źródło problemu. Jeśli mieszkasz w Pruszkowie, możesz podjechać do faben.pl. Na pewno będą Ci w stanie pomóc.

#15 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 410 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 18:50

Nie polecam samodzielnego uruchamiania silnika. Zdecydowanie lepiej warto wezwać specjalistów. http://www.goldencars.pl/to pomoc drogowa z Wrocławia, ma bardzo szeroki zakres proponowanych usług i jest też polecana przez wiele osób. Oprócz samej pomocy zapewniają transport auta na lawecie w Polsce i za granicą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych