Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawidłowe mycie karoserii samochodu

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102619 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 23:22

Komentarz do artykułu: Prawidłowe mycie karoserii samochodu

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 23:22

używałem dawniej sródków do czyszczenia lakieru firmy Sonax. niestety, uszkodziłem sobie lakier próbując usunąc zaschniętą żywicą z drzewa. w jej miescju pojawiła się biała plamka(dokladnie w tym miejscu i o takim kształcie jak ta żywica). Czy to już wartstwa ocynku?czy metal?

#3 Guest_granatowy

Guest_granatowy
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2012 - 02:30

Niestety, nawet z myciem trzeba delikatnie i uważać.

#4 Guest_glina

Guest_glina
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 17:25

normalnie to paranojamycie na wlasnej dzialce jest lepsze niz w tych myjkach i dokladniejsze

#5 Guest_tungus

Guest_tungus
  • Goście

Napisano 28 marzec 2013 - 11:46

Podjeżdżam na karczera chwila moment i mam samochodzik czysty :D

#6 Guest_marcel74

Guest_marcel74
  • Goście

Napisano 28 marzec 2013 - 15:30

Ja również karczerem najczęściej myję samochód szybko i dobrze. Niekoniecznie tanio zależy gdzie się pojedzie.

#7 Guest_gp

Guest_gp
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 15:40

"Szampon wlewamy do napełnionego już wcześniej ciepła wodą wiadra(nigdy na odwrót)."W innym artykule napisali ze najpierw szampon, a później woda aby powstała maksymalna piana, która nada poślizg. Wiec jak w końcu?

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 23:20

najpierw woda potem szampon.poradna piane mozna zrobic po dodaniu szamponu do wody. jak wlejesz wode do wiadra z szamponem to zrobisz mega piane i po kilku minutach okazesie ze w wiadrojest tylko w polowie napelnione.

#9 Guest_poncheck

Guest_poncheck
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 12:40

Witam.Akurat w kwestii mycia to najpierw szampon,później woda,szampon ma się pienić:)Czeski błąd bo faktycznie w przypadku wielu środków rozcieńczalnych najpierw wlewa się wodę, a później uzupełnia chemią.Kolejny błąd,kolistymi ruchami traktujemy tylko szyby podczas polerowania,wszelkie czynności na lakierze powinny być dokonywane ruchem krzyżowym.Szampony z woskiem można sobie podarować,efekt maksymalnie do pierwszego deszczu,a woskowanie ręczne poprzedzać powinien proces glinkowania.Mycie wykonujemy na dwa wiadra,w jednym szampon z wodą, w drugim sama woda do płukania.Artykuł niezły,mocno niedopracowany,pozdrawiam.

#10 Guest_Kajdi

Guest_Kajdi
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 20:42

Po myciu dobrze jeszcze jest pomyśleć o dobrym zabezpieczenie, dobry wosk zdecydowanie nie zaszkodzi, choćby spectrum do k2, u mnie się super sprawdza. Dobrze myśleć o takich rzeczach od razu, tak jak o usuwaniu rys, jak od początku zadbamy, to i fura będzie nam się znacznie dłużej dobrze prezentowała

#11 Garamond

Garamond

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 05 maj 2017 - 10:25

Ja również karczerem najczęściej myję samochód szybko i dobrze. Niekoniecznie tanio zależy gdzie się pojedzie.

Niektórzy nawet w środku myją karcherem.

#12 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 20:04

Faktycznie mycie prawidłowe auta to nie jest taka oczywista kwestia, ale spokojnie można nad tym zapanować i dużo lepiej myć auto samodzielnie niż korzystać z automatycznej myjni, która niestety lakier niszczy, ja mam z chemiczna-hurtownia spory już zestaw kosmetyków, większości pielęgnacji się z YT nauczyłem i auto prezentuje się bardzo dobrze

#13 Guest_mondiew

Guest_mondiew
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 12:51

ja do mycia karoserii używam pianki która nie dośc, że ładnie pachnie to jeszcze dobrze czyści auto bit.ly/7889_K2Bela

#14 Guest_maestro

Guest_maestro
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 13:55

K2 ma świetne kosmetyki do pielęgnacji auta z zewnątrz i to właśnie po nie sięgam najcześciej bit.ly/video_K2_imperial

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych