Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tolerancja radarowa,czyli z jaką prędkoscią można poruszać się po polskich drogach

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102383 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 09:14

Komentarz do artykułu: Tolerancja radarowa,czyli z jaką prędkością można poruszać się po polskich drogach

#2 Guest_marcel74

Guest_marcel74
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 09:14

Lepiej nie ryzykować i nie zgarniać mandatów tam gdzie nie trzeba.

#3 Guest_Garnizon

Guest_Garnizon
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 12:25

tolerancja i fotoradary? to jakis zart.. a potem ludzie dziwia sie ze tyle ludzi sciaga jakies yanosiki na telefony. trzeba sobie radzic jakos.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 10:19

Mnie najbardziej rozwalają osoby, które mają jak byk ograniczenie do 70, za którym stoi zaraz fotoradar (wbrew pozorom dość częsta sytuacja) i zwalniają oczywiście do 50.

#5 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 23:02

Policja na ręczniakach łapie w zabudowanym od 90 km/h a w samochodowym rejestratorzez od 100 km/h. Tak sobie ustawiają ,zeby nie kłócić sie z klientem. No i tłumacza, ze wola łapać piratów niz płotki. Popieram metode.

#6 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 29 listopad 2013 - 18:43

mnie złapali za 74/50 suszarką więc nie jest tak że od 90 łapią

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 22:03

Już się w ogóle nie da jeździć. rowerem jest szybciej. Budujmy drogi ekspresowe, obwodnice, a nie kolejne maszty na urządzenia rejestrujące prędkość. Trasa Białystok - Augustów-Suwałki.  Gdzie są nasze drogi?

#8 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 19 październik 2014 - 20:25

Autor artykułu jest kompletnym kretynem. Fotoradary robią zdjęcia od minimum +11 km/h (zgodnie z ustawą), do tego dochodzi tolerancja pomiaru 2-3 km/h oraz zawyżanie wskazań prędkościomierza o ok. 4 km/h, więc sumarycznie można przekroczyć prędkość o licznikowe 15 km/h i nie dostaniemy mandatu.

#9 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 14:42

Autor artykułu jest kompletnym kretynem. Fotoradary robią zdjęcia od minimum +11 km/h (zgodnie z ustawą), do tego dochodzi tolerancja pomiaru 2-3 km/h oraz zawyżanie wskazań prędkościomierza o ok. 4 km/h, więc sumarycznie można przekroczyć prędkość o licznikowe 15 km/h i nie dostaniemy mandatu.

Więc dlaczego dostałem mandat z pomiarem prędkości przy licznikowym przekroczeniu 13km/h? Miałem ustawiony tempomat więc wiedziałem.

Poza tym zgodnie z ustawą robią pomiar od +10 km/h i w to jest wliczona tolerancja 2-3 km/h.

Bzdurą jest to co napisałeś, że prędkościomierz zawyża o ok. 4 km/h. Wszystkie testy urządzeń wykazują jasno, że przekłamanie jest procentowe a nie o stałą prędkość 4 km/h. O jak duży procent? Zależy od producenta pojazdu, ale nie większy niż 10%, czyli przy 60 km/h będziesz miał 6 km/h przekłamania, a przy 120 km/h o 12 km/h.

Zgadzam się z autorem artykułu, a Ty piszesz bzdury.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 14:49

Standardowy licznik prędkości zamontowany w większości pojazdów raczej prawie zawsze zawyża prędkość o około 4-8 km na godzinę, czyli jadąc 100km/h na liczniku tak naprawdę jedziemy około 95-97. Tolerancja fotoradaru przynajmniej 10 km/h do 15 km/h (czasami więcej ) ale nie więcej niż 20km/h!!!

#11 Guest_Zola

Guest_Zola
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 00:22

Otrzymałem z GDDk - itd. - pocztą foto, ankietę do wypełnienia i odesłania. Sztywno Rapid, przekroczenie o 26 km !!! W tym roku też otrzymałem podobny list z Austrii ! Czym się różnią ? Polska: foto, przekroczenie o 26/70 i koniec. Austria: foto z przekroczenia prędkości 58/50 ale uznają błędy pomiaru i zostałem ukarany za przekroczenie o 6 km/h. W Polsce nie uznaje się błędu pomiaru. Kierowca nie wie na jaką prędkość jest ustawiony fotoradar ! Może czas ustawić je uczciwie i uznać pomiar błędu fotoradaru i licznika samochodowego !!!! Poza tym niech Policja i GDD-itd zacznie stosować legalne urządzenia a nie takie które przekłamują prędkość z powodu np. metalowego płotu, albo Trafipax - ściągnięty z Litwy - w tej samej obudowie ale elektronika nie spełniająca wymagań przetargu !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy