Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie nie można się zatrzymać

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103156 postów

Napisano 07 październik 2010 - 16:45

Komentarz do artykułu: Gdzie nie można się zatrzymać?

#2 Guest_TT

Guest_TT
  • Goście

Napisano 07 październik 2010 - 16:45

A co z zatrzymaniem się na przystanku z zatoką, gdy zatrzymuje drogówka i każe tam ustawić auto.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2010 - 23:27

a to już inna sprawa, bo im wolno wszystko ;)

#4 Guest_grimgrim

Guest_grimgrim
  • Goście

Napisano 08 październik 2010 - 10:55

Nie tyle wolno, co mają do tego prawo. Policjant kierujący ruchem może kazać ci jechać na czerwonym świetle i ty musisz. Może cię zatrzymać w dowolnym miejscu i musisz to zrobić, bo od tego momentu on odpowiada za skutki swojej decyzji. Pod warunkiem, że masz 10 świadków i na dodatek film nagrany przez nich. Inaczej możesz niczego nie udowodnić i będzie twoja wina.

#5 Guest_blackey

Guest_blackey
  • Goście

Napisano 08 październik 2010 - 12:19

A jak każą się zatrzymać na autostradzie na pasie awaryjnym, bo chcą wypisać mandat, to wszystko OK?

#6 Guest_Leoncio

Guest_Leoncio
  • Goście

Napisano 08 październik 2010 - 18:39

Każą ci zatrzymać się na lewym pasie autostrady to też musisz. Zamów wcześniej sobie pogrzeb, ale jak się nie zatrzymasz to jeszcze gorzej, bo cię mogą ostrzelać, no bo uciekasz przed nimi.

#7 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 10 październik 2010 - 11:44

No właśnie, co robioć jak polecenie policjanta jest niezgodne z przepisami a wykonanie go może być niebezpieczne? Policjant też może mieć swój słaby dzień albo być nie do końca "sprawny", albo zapomniał to, czego go uczono 20 lat temu w szkole policyjnej.

#8 Guest_grimgrim

Guest_grimgrim
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 13:43

Cóż, policjant ma rację nawet gdy jej nie ma.

#9 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 13 październik 2010 - 15:32

Kiedyś milicjant kazał mi się zatrzymać na zakręcie (oznakowanym), a następnie wypisał mandat za... zatrzymywanie się w niedozwolionym miejscu! Świadków nie miałem. Innym razem przywiózł znak zakazu zatrzymywania na trójnogu w bagażniku i postawił za kilkoma parkującymi samochodami a potem wypisał wszystkim mandaty za parkowanie pod zakazem. Czyżby tamte czasy wracały? Czy może policjanci nie znają przepisów?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2011 - 22:20

Drogi KolegoMoże kiedyś MILICJANT kazał ci się zatrzymać na oznakowanym zakręcie i następnie wystawił ci za to mandat w co raczej wątpię.Jest coś takiego jak Komenda Miejska czy Wojewódzka policji wystarczy złożyć skargę najlepiej na piśmie i po złym policjancie.A wątek z przywiezionym przez policjanta znakiem drogowym i wypisywanym z tego tytułu mandatem to jakiś film fantastyczny, wystarczy złożyć skargę na takiego pseudo policjanta i po problemie.A tak w ogóle nie śpij w samochodzie OLD COWBOJU

#11 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 10:41

O tym znaku na trójnogu służę dokładnymi danymi. Miasto Piaseczno, główna ulica, lipiec 1977 roku. Milicjant nazywał się Błażej K. (nazwisko mam na madacie, numer służbowy też). Jego uzasadnienie:"Ja tu jestem od karania, mnie kazano to zrobić, ja muszę słuchać rozkazów". Mandat wystawił najmniejszy z możliwych w tamtych czasach, czyli 20 złotych (przy maksymalnym - 1000 złotych). Następujące powody wystawiania mandatów w latach 1972-1989: - brudny samochód (nie ważne, że na drugim końcu Polski po jeździe 600 km w deszczu)- niebezpieczna jazda (jazda zgodna z przepisami, ale samochód drogi, więc okazja do wziącia w łapę większej sumy)- dymienie z rury wydechowej (zimny diesel, minus 18 stopni, tuż po odpaleniu silnika z holu, bo z akumulatora nie zapalił) - mandat 1000 złotych i zatrzymany dowód rejestracyjny- "Nie po to zatrzymałem pana, żeby nie ukarać. Zaraz coś znajdę"- "wymuszenie pierwszeństwa" na radiowozie, który STAŁ na chodniku i chciał włączyć się do ruchu bez sygnalizacji i bez uruchomionych kogutów.- napis rozpraszający uwagę innych kierowców - była to firmowa nalepka "Peugeot service" naklejana na tylnej szybie przez serwis Peugeota w Paryżu po naprawie, jako gwarancja na wykonane czynności.Mam trochę więcej takich absurdalnych powodów karania kierowców przez milicjantów. Z policjantami jest dużo lepiej, bo można na nich pisać skargi. Ja w każdym razie od 1989 roku do dziś nie zapłaciłem ani jednego mandatu.

#12 Guest_simon

Guest_simon
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 19:36

wszystko to jest jedna wielka prawdaza mojim pierwszym razem dostałam 500zł mandatu

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 19:38

masz racje

#14 Guest_Hmm

Guest_Hmm
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 22:33

Skoro zabrania się zatrzymania samochodu na całej długości zatoki autobusowej (np. w celu wysadzenia pasażera), to czy dozwolone jest zatrzymanie normalnie na jezdni, tuż za zatoką? Dodam, że takie zatrzymanie na chwilę utrudni ruch pojazdów (auto jechało i się zatrzymało), będzie mniej bezpieczne (niż w zatoce), ale samochód z daleka będzie widoczny, skoro zakazu zatrzymywania na danej ulicy nie ma, to domyślam się że jest to legalne..?? (Pomijam przy tym zdenerwowanie innych kierowców - no ale na rozsądne przepisy w tym kraju nie można liczyć..).

#15 Guest_Driver

Guest_Driver
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 18:23

Czytajcie ze zrozumieniem...(...) "trwające nie dłużej niż 1 minutę,"(...) A jak sie nadalnie nie rozumie,to czytac w kolko do skutku.

#16 Guest_Ela Kwiatkowska

Guest_Ela Kwiatkowska
  • Goście

Napisano 18 maj 2013 - 17:51

nie lubię basi

#17 Guest_pytający

Guest_pytający
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2016 - 10:56

Przed garażami i wjazdami i wjazdami z bram i posesji można parkować?

#18 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 15:47

czy ktoś wie czy istnieje przepis wprost określający odległość od zakrętu po jakiej można parkować, nie chodzi mi o określenie "tak byś TY lub inny kierowca miał wystarczającą widoczność" chodzi mi o konkretną odległość w m

#19 Guest_czy można busem robić postój tuż za znakiem niewidomi

Guest_czy można busem robić postój tuż za znakiem niewidomi
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 17:15

czy można busem zatrzymywac sie na kilka godzin dziennie tuz za znakiem niewidomi

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2021 - 09:51

CZY MOŻNA ZATRZYMAĆ SAMOCHÓD W WIEŻDZIE DO BRAMY GDY KIEROWCA JEST W ŚRODKU

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych