Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto stosować dodatki do paliwa?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102354 postów

Napisano 25 maj 2012 - 17:55

Komentarz do artykułu: Czy warto stosować dodatki do paliwa?

#2 Guest_Xtreme Fuel Treatment

Guest_Xtreme Fuel Treatment
  • Goście

Napisano 25 maj 2012 - 17:55

http://www.facebook....100003789200451

#3 Guest_Anka33

Guest_Anka33
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 16:48

Sceptyczna byłam co do tego rodzaju nowinek gdyż z założenia paliwo na stacjach powinno być w porządku. Kilka dni temu jednka miałam okazję otrzymać próbkę takiego dodatku do paliwa nazywa się Nanopaliwo. Powiem tyle, że różnica jest znaczna i jestem zdziwiona rezultatem. Polecam, anka.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2013 - 17:46

Ja po rozmowie z właścicileme strony zmienolej.pl do diesla zakupiłem pewien dodatek. i jestem z niego bardzo zadowolony. czyscie wtryskiwacze, ale przede wszystkim smaruje i czysci uklad zasilania. podaje linka: http://www.zmienolej...-adf-dod-detail

#5 Guest_bens

Guest_bens
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 06:29

Ale reklamy!!!!!!!!!!!!!!!!!

#6 Guest_zjadacz chleba

Guest_zjadacz chleba
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 14:16

w mojej skodzie octavi 1.6 diesel 110km stosuje dodatki do paliwa petrol energy w formie tabletek, wrzucam na pusty bak i zalewam paliwem, podchodzilem sceptycznie ale po 5-6 tabletce zauwazylem pierwsze efekty w postaci zmniejszonego zuzycia paliwa, w miescie prawie 1 litr mniej

#7 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 14:25

to co mają te tabletki ze potrafią o zredukowac zuzycie paliwa o kilkanaście czy kilkadziesiat procent?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2016 - 10:47

Ja stosuję dodatki do paliwa. Mam silnik 1.9 TDI na pompowtryskiwaczach (Pumpe Duse) i aktualnie stosuję środek LUCAS OIL - Uszlachetniacz paliwa. Jest naprawdę świetny. Różnica w spalaniu jest spora. Nie wiem jak on działa, ale jest świetny.

#9 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 20:18

Zawiera związki Ferrocenu i olej z bawełny. Dodatki stosowane w przemyśle petrochemicznym, więc żadna ściema.

Zanim się ktoś wypowie to niech sam sprawdzi. Ja raz zastosowałem i widać było na trasie, że silnik pracował żwawo i faktycznie mniej spaliłem paliwa.

Czy stosowany czyści zawory, świece itp. nie wiem bo by trzeba było jakiś czas pojeździć i sprawdzić.

Ja dodałem też do LPG i było podobnie.

#10 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2017 - 14:44

@Filip - w moim samochodzie po wlaniu dodatku do benzyniaka istotnie redukcja paliwa zmniejsza się o jakieś 10%. Nie jest to może dużo, ale jeśli przeliczymy to na realne kilometry i litry wlane do baku - mamy tę różnicę. Sam stosuję płyn od K2 - możesz spróbować.

#11 Guest_Inżynier

Guest_Inżynier
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 13:25

Ten dodatek dodaje się oficjalnie na stacjach paliw = ON paliwo wzmocnione, nazwa: Cetan R

#12 Guest_MercActros HDS

Guest_MercActros HDS
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 11:46

Dyspensery do paliwa od zamarzania są tanie ale podobno nie można przedobrzyć. Ja dolewam ..mieszam wszystko sam w baku. Gadałem z serwisem mówią ze 4% dodatku do paliwa benzyny nie zaszkodzi a nie zamarznie. Inna sprawa że Jak inżynier zaprotokołował auto na 53 cetany to nic innego wlewać w niego już nie można. Spróbujcie Verwy czy Shel Vipower zupełnie inna jazda! Jak tankujecie zwykłe ON 48 cetanów to nie oczekujcie cudów. Teraz samochody są zbyt wrażliwe na wszystko. ja testuję dodatek do paliwa ten sam co robią z niego ON wzmocnione 55 cetanów na każdej stacji benzynowej pod rożnymi nazwami na Lotosie np. Lotos Dynamic 55 wszędzie ta sama chemia, a różne nazwy. Wszędzie dodatek do ropy Cetan R Testuję już kilkanaście dni. Auto przy przygazówkach przestało zupełnie dymić na czarno. U mnie w autach oszczędności od 5% do 8% na różnych autach ..w skali floty spora kasa Rzeczywiście wychodzi dużo taniej na litrze + oszczędności bo podobno czyści bak i wtryski śmieci z wodą idą do filtra. Filtr wymienić po kilku tygodniach potem już nie zamarza. taaa.. Gadałem z kumplami jeżdżą na tym już ponad 4 lata ! Tylko kuźwa czemu nie mówili o tym wcześniej..! zazdrość jakaś czy jak..

#13 Guest_DanielM

Guest_DanielM
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 23:35

Też miałem taki przypadek. Dolałem dodatek od K2-Benzin, bo coś czułem że z wtryskiem jest nie tak jak powinno być. Kosztowało mnie to jakieś 10 zł, ale reakacja auta po o niebo lepsza.

#14 Guest_BazaLogistyk

Guest_BazaLogistyk
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 14:49

Mój Test na sprinterach 313 Maxi CDI Kupiłem 7 różnych dodatków do ropy podwyższającą wartość cetanową w ON 2 kupiłem w Tesco 3 kupiłem w hurtowni oleju 1 na stacji paliwa 1 wysyłkowo Po 4 miesiącach testów na tych samych trasach, podobnych temp. zewnętrznej i warunkach na drodze co stwierdzam u nas w firmie. Przy 4 dodatkach różnica = Żadna! Żadnej różnicy ni w spalaniu ani w dymeniu ani w kulturze pracy silnika ani w mocy silnika. Dwa dodatki tylko zasługują na uwagę Shell i Cetan R Z czego Cetan R wygrywa bo cenowo dużo tańszy niż dodatek Shella I tyle w temacie! Zamiast się domyślać pisać na forach bzdury i czytać głupoty na etykietach sami zawsze sprawdzajcie!

#15 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 14 luty 2018 - 21:13

Niektóre dodatki są naprawdę bardzo skuteczne, przykładowo http://cetanol.blogspot.com/ do ropy. Podwyższa on znacznie liczbę cetanową, co skutkuje zwiększeniem wydajności i kultury pracy silnika, pozwala to na zaoszczędzenie z biegiem czasu ładnych pieniędzy 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych