Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z ubezpieczeniem po kradzieży pojazdu?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102824 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 10:32

Komentarz do artykułu: Co z ubezpieczeniem po kradzieży pojazdu?

#2 Guest_Dorotka89

Guest_Dorotka89
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 10:32

wydaje mi się to dziwne, że kradzież samochodu nie zwalnia nas z płacenia składek za ubezpieczenie OC. Przecież logiczniej byłoby, gdyby po zgłoszeniu na policją kradzieży auta dostawało się zaświadczenie o zgłoszeniu i na jego podstawie zawieszano płatność składek na ubezpieczenie OC.

#3 Guest_Zbigniew70

Guest_Zbigniew70
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 10:34

Od strony kierowcy, któremu skradziono auto takie uregulowanie kwestii płatności ubezpieczenia OC wydaje się słuszne. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że umowę zawieramy na określony czas i jest jej druga strona czyli ubezpieczyciel, który też ma związane z nią uprawnienia. Dlatego prościej dla obu stron jest ten samochód wyrejestrować i wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 11:49

Witam.Zakupiłam samochód na niemieckich blachach 19.05.2012r. Ubezpieczyam OC, bo AC jest mozliwe dopiero po zarejestrowaniu. 21.05.2012 skradziono samochód z parkingu pod blokiem. Nawet nie zdążyłam auta zarejestrować. Dzwoniłam do ubezpieczyciela. Żeby zamknąc polisę musze mieć zamknięta sprawe na Policji i wyrejestrowane auto. Co mam zrobic w mojej sytuacji???

#5 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 11:21

WitamJakie oświadczenie należy złożyć w wydziale komunikacji oprócz potwierdzenia zgłoszenia kradzieży z Policji.Jaką powinno mieć treść ?

#6 Guest_ula

Guest_ula
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2018 - 11:42

mam ubezpieczenie opłacone do 16.12.2017r ,samochód skradziono mi 26 sierpnia 2017r ,czy za te pozostałe miesiące nalerzy sie zwrot ubezpieczenia

#7 Guest_Sebek

Guest_Sebek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2019 - 13:17

Jeśli wyrejestruję pojazd który został mi skradziony, po to aby nie opłacać składki OC, to prawnie nie jest on już moją własnością, czyli jeśli zostanie odnaleziony co w takim przypadku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych