Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego zbyt częsta wymiana oleju silnikowego szkodzi

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 15:28

Co za brednie

#22 Guest_humper

Guest_humper
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 11:25

Przecież przy każdym oleju macie określone, kiedy należy po raz kolejny zmienić smarowanie. Ja wymieniam raz na 1,5 roku, ale robię mało kilometrów. Idąc dalej - pamiętajcie, że ogromne znaczenie ma jakość oleju, na jaki się zdecydujecie. Tutaj naprawdę oszczędności są bzdurne, bo dobre smarowanie daje wyższą moc, niższe spalanie, lepszy rozruch i tak jeszcze można trochę wymieniać. A ogólnie - po prostu silnik zużywa się wolniej. Po przejściu na Venol widzę u siebie diametralną zmianę sytuacji.

#23 Guest_Jeremii

Guest_Jeremii
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 05:50

Wiadomo, że we wszystkim potrzebny jest umiar. Nie można przesadzić, ale prawidłowe dbanie o układ smarowania jest bardzo ważne, ja produkty do smarowania kupuję u www.ucs.net.pl.

#24 Guest_kajetan

Guest_kajetan
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 07:29

ja wymieniam w swoim aucie z LPG -Golf IV co 15 tys km i tak według mnie jest to optymalny moment od kilku sezonów stosuje olej Shell Helix Ultra 5W-40 z którym nie miałem żadnych problemów od dolewek do wycieków

#25 Guest_Chdn

Guest_Chdn
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2018 - 17:25

Ostro... A codzienny start po nocy to nie suchy start silnika? Podstawa dobrej pracy silnika to jego częsta wymiana na dobry olej.

#26 Guest_Andrew

Guest_Andrew
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 20:26

Dawno nie czytałem większych bzdur

#27 Guest_Franek

Guest_Franek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2018 - 10:08

Jak dla mnie, do normalnych zastosowań całkiem przyzwoicie wypada Gulf. Jest niedrogi, uczciwy (właściciel jest z Arabii Saudyjskiej) i raczej nikt go nie podrabia. Natomiast od kiedy mam sportowy samochód, to jednak zalewam go Millersem, bo wychodzę z założenia, że na oleju nie warto oszczędzać. Płacę 100 zł więcej raz na rok i mam spokój - przecież taka wymiana oleju to tyle co... jedno tankowanie.

#28 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 11 listopad 2018 - 16:14

Dawno nie czytałem tak głupiego artykułu.
Rozciągnięte łańcuchy rozrządu, uszkodzone turbiny , obrocone panewki w renowkach to tylko cząstka awarii wyrzadzonych przez przeciąganie interwalow olejowych. Posłuchajcie sobie pracy silnika , który przejechał na oleju 20tys km A później wlejcie świeży i zwróćcie uwagę na różnice hałasu. Nie ma oleju Long Life, który wytrzyma 30tys km i więcej. Producentom aut chodzi tylko o to żeby uatrakcyjnić koszty utrzymania nowego auta i żeby klient szybko wrócił po nowe

#29 Guest_radek

Guest_radek
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 20:14

moim zdanie to nie prawda nie wymieniany olej traci swoje właściwości ja przy swoim syntetyku Shell Helix Ultra 5 w-30 wymieniam co 15 tys km.

#30 Guest_kapustkinn

Guest_kapustkinn
  • Goście

Napisano 25 listopad 2018 - 22:04

radek, a skąd wiadomo co ile wymieniac olej?

#31 Guest_jam_jest

Guest_jam_jest
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 09:21

Ludzie potem czytają takie durne artykuły i biorą to za świętą prawdę. Bo w internetach czytali.

#32 Guest_merol

Guest_merol
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2018 - 12:36

gorszej głupoty dawno nie czytałem. Czy autor słyszał o czyms takim jak film olejowy? po wymianie oleju on spokojnie wystarcza na uruchomienie silnika. Sytuacja opisywana mogla by mieć miejsce przy skladowej kilku niekorzystnych sytuacji tj bardzo spracowany olej, ktoremu juz bliżej gestoscia i lepkoscia do wody, wysoka temperatura silnika, długi czas od zlania do wlania oleju. Przyjmując, że zlewamy olej po 10 tyś km po rozgrzaniu silnika np do 40 stopni po, zamontowaniu nowego filtra czyli jakieś max 10 minut wlewamy nowy olej i odpalamy bez zbytniego obciążania silnika... nic złego się nie dzieje. Jakieś kolejne mądrości typu gazety Autoswiat gdzie bylo powiedziane, zeby nawet w duży mróz po odpaleniu odrazu jedziemy.... no comment

#33 Guest_radek

Guest_radek
  • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 19:34

gdziekolwiek wymieniałem olej syntetyczny czy w serwisie czy w zakładzie mechanicznym to zawsze było co te 15 tys km dlatego zawsze tak wymieniam przy oleju Shell Helix Ultra 5w -40

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 20:38

wiekszych idiotyzmow juz nie dalo rady napisac ??!! ludzie bez wiedzy mechanicznej czytaja takie bzdety i powielaja idiotyzmy motoryzacyjne....

#35 Guest_Tygrysek

Guest_Tygrysek
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2019 - 07:39

No piękne bzdury. Pozdrawiam

#36 Guest_Chdn

Guest_Chdn
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 23:09

Ale bzdury.... Szkoda czasu na komentarz takiego pseudo artykułu

#37 Guest_ktos

Guest_ktos
  • Goście

Napisano 07 maj 2019 - 10:11

banialuki niesamowite. jakiś bezmózgi gimnazjalista to chyba napisał

#38 Guest_rr

Guest_rr
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 09:55

Niech autor tego artykułu powie to w twarz właścicielom Lagun w dieslu... ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych