Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fotelik samochodowy z systemem ISOFIX - czy warto go kupić?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102253 postów

Napisano 10 listopad 2010 - 17:37

Komentarz do artykułu: Fotelik samochodowy z systemem ISOFIX - czy warto go kupić?

#2 Guest_Pola_Negri

Guest_Pola_Negri
  • Goście

Napisano 10 listopad 2010 - 17:37

Skoro foteliki z ISOFIX są bezpieczniejsze to naprawdę, dla odpowiedzialnych rodziców nie powinno być problemem przenoszenie tej bazy. Z powodu własnej wygody można sobie potem pluć w brodę. Łatwo dokonywać takich wyborów kiedy jest wszystko w porządku, ale co gdy przydarzy nam się jakiś wypadek, być może taki fotelik ISOFIX uratuje życie dziecku. Dla mnie to nie jest żaden dylemat, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

#3 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 14:24

Wygoda i pieniądze nie powinny decydować o bezpieczeństwie dziecka w samochodzie.

#4 Guest_czarna.jagódka

Guest_czarna.jagódka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2012 - 01:17

Zgadzam się Sama kupiłam fotelik z isofixem, tez uważam że to najbezpieczniejszy system montowania, jak ktos sobie moze na to pozwolić to powinien! w moim foteliku Jane EXO mam też taki specjalny elektroniczny czujnik dający zaraz sygnał gdy tylko źle zamontuje fotelik, wg mnie to tez powinno sie znaleźć w każdym foteliku bo to istotna sprawa

#5 Guest_Kaczy

Guest_Kaczy
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 18:43

Ten artykuł to jakieś bzdury. Wpięcie czy wypięcie bazy nie zajmuje wiecej czasu niż montaż zwykłego fotelika. Wszystkim rodzicom polecam wpięcie pod sklepem obydwóch fotelików i porównanie ich stabilności. Jeśli kogoś stać na samochód, stać też na isofixa.

#6 Guest_Kaczy

Guest_Kaczy
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 18:44

Dodam jeszcze, że Isofixowy fotelik można przypiąć pasami, a odwrotnie niestety nie.

#7 Marcino

Marcino

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 24 sierpień 2014 - 15:23

No właśnie- dla starszego dziecka już wymieniliśmy fotelik na taki z isofixem i w porównaniu z poprzednimi dwoma jakie miał niebo a ziemia

Teraz kolej na najmłodsze - zona chce wybrać jakiś wygodny, mnie zależy też na isofix

Na razie na oku mamy Graco Snugsafe ( do zakupu razem z wózkiem) z baza isofix- oglądałem. fajny, są wskaźniki czy dobrze zamontowany, muszę tylko sprawdzic czy nadaje sie do naszego orlando- chyba że kto wie

#8 Marcino

Marcino

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 11:18

No właśnie- dla starszego dziecka już wymieniliśmy fotelik na taki z isofixem i w porównaniu z poprzednimi dwoma jakie miał niebo a ziemia

Teraz kolej na najmłodsze - zona chce wybrać jakiś wygodny, mnie zależy też na isofix

Na razie na oku mamy Graco Snugsafe ( do zakupu razem z wózkiem) z baza isofix- oglądałem. fajny, są wskaźniki czy dobrze zamontowany, muszę tylko sprawdzic czy nadaje sie do naszego orlando- chyba że kto wie

podpowie ktoś?

#9 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 14:04

Myśląc nad zakupem fotelika dla mojego maluszka rozglądałem się tylko i wyłącznie wśród fotelików zachodnich marek. Koniecznie musiał być ISOFIX z paskiem lub nóżką. Moje zaskoczenie, firma Caretero wypuściła nowy model fotelika, który jest ładniejszy i przede wszystkim tańszy od oglądanych wcześniej. Kupiłem Defendera, rewelacja. Fotelik wykonany bardzo starannie, tapicerka miękka i dobrze spasowana, instrukcja jasna i czytelna - umieszczona w kieszonce obudowy. Polecam wszystkim ten fotelik :)

#10 Guest_Sylwek

Guest_Sylwek
  • Goście

Napisano 30 listopad 2014 - 19:17

My dopiero co kupiliśmy Snugsafe i wygląda całkiem OK

montaż - łatwizna , instrukcja niepotrzebna

dla mnie ok

#11 Guest_Marta55

Guest_Marta55
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 09:31

Takie ABC jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka, które zabieramy w podróż mają w sklepie MiniTraper- minitraper.pl. Od apteczek i nocników turystycznych, po foteliki i wózki. Super obsługa, zawsze potrafią fajnie doradzić (jest darmowa infolinia, gdzie odpowiadają na wszystkie pytanka).

#12 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1855 postów

Napisano 20 październik 2015 - 07:04

Tutaj macie przykład odpowiednich rozwiązań - http://mamokupmi.pl/...a-grupy-9-36-kgFotelik powinien gwarantować odpowiednią jakość i bezpieczeństwo, mieć certyfikaty. Optymalnie kupić po prostu taki, który będzie wystarczający na wiele lat.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#13 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 20 maj 2017 - 19:07

A tutaj https://www.ewozki.e...eliki-Kiddy/234 już zaglądaliście? Sklep ma naprawdę ciekawą ofertę, jeśli chodzi o różnego rodzaju foteliki samochodowe, ale nie tylko. Warto zawsze wybierać taki, który jest przede wszystkim bezpieczny.

#14 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 15:08

Spory wybór fotelików dziecięcych znajdziecie w sklepie https://www.bobowozk...p/lista-269.phpOprócz tego fajną opcją dla mniej zorientowanych osób lub takich, które kupują fotelik po raz pierwszy jest możliwość uzyskania naprawdę cennych porad od sprzedawców tego sklepu. Mi bardzo pomogli w wyborze odpowiedniego modelu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych