Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wymienić olej w układzie wspomagania kierownicy? Czy warto?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102541 postów

Napisano 01 luty 2012 - 18:58

Komentarz do artykułu: Jak wymienić olej w układzie wspomagania kierownicy? Czy warto?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 18:58

Dlaczego nie ma wspomagania? Pompa jest nowa!!

#3 Guest_TakWymieniaSie

Guest_TakWymieniaSie
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 10:45

KAŻDY OLEJ, ZAWSZE I WSZĘDZIE, KIEDYŚ BĘDZIE WYMAGAŁ WYMIANY (kwestia czasu i warunków w jakich pracuje).To prawda absolutna w mechanice (żadne bajerowanie producentów samochodów tego nie zmieni, a często pisząc "lifetime" mają na myśli okres gwarancji, a nie "dożywotnio" np. w kontekście żywotności oleju we wspomaganiu, czy skrzyni biegów).Olej (silnik, skrzynia, sprzęgło hydrauliczne, wspomaganie, hamulce - płyn hamulcowy to też olej) wymieniać należy przede wszystkim ZANIM zmieni się w czarną gęstą breję.Dodatkowo oleje hydrauliczne i hamulcowe łapią wilgoć, co wpływa na działanie układu z takim olejem (dzieje się to stopniowo, dlatego człowiek tego nie czuje, bo się adaptuje do zmian).Płyn wspomagania warto wymieniać okresowo (np. wtedy, kiedy zmieniamy płyn hamulcowy, czy chłodniczy), zwłaszcza, że jest go typowo około 0,5 litra w samochodach osobowych, czyli niewielki koszt.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2012 - 17:41

Aby pozbyć się oleju z układu, musimy odłączyć wężyk prowadzący płyn od pompy z powrotem do zbiorniczka wyrównawczego.Nie prawda! Wężyk prowadzący od pompy do zbiorniczka to jest przewód ssący a musimy odłączyć wężyk powrotny czyli ten drugi co idzie od magłownicy do zbiorniczka!

#5 Guest_ernest90s

Guest_ernest90s
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 14:18

Jak to jest w przypadku gdy są dwa przewody powrotne tak jak w Hondzie Civic 5 gen? Oba są umieszczane w butelce na stary ATF czy tylko jedne z nich?

#6 Guest_Artur73

Guest_Artur73
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 12:51

Witam Posiadam Reno Mega classic 1.4 16v 2001 rok, zaczął mi się pocić płyn uk. kierownicy po przewodzie ciśnieniowym zaczynając od czujnika i wyciek pojawia się także przy pierwszego okucia przewodu.Czy cze ba wymienić cały przewódi gdzie mogę go dostać.

#7 Guest_patryk

Guest_patryk
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2014 - 22:31

jak wymieniać plyn wspomagania w bmw 3 cmpact 1.6ti rok 2001 ?

#8 Guest_JUKO

Guest_JUKO
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 22:08

NIE WYMIENIA SIE.

#9 Guest_bvc

Guest_bvc
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 08:32

Najgorzej kiedy nie wiesz jaki tam płyn jest zalany.

#10 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2017 - 15:10

Gdzie znajduje się zbiornik płynu wspomagania w Renaut master?

#11 Guest_Martin

Guest_Martin
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 12:47

Bardzo przydatny poradnik, dzięki dla autora

#12 Guest_amigo47

Guest_amigo47
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 22:28

Mam mercedesa A-klasa w 168 cdi z 2004 roku,miałem problem ze świecą żarową,ale w warsztacie wymienili komplet 4 szt.gdy odbierałem auto to się okazało że nie mam wspomagania kierownicy,proszę mi podpowiedzieć co może być przyczyną takiego problemu,za co z góry dziękuje fachowcom.

#13 derbgrrla

derbgrrla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 09 luty 2017 - 19:47

Mam mercedesa A-klasa w 168 cdi z 2004 roku,miałem problem ze świecą żarową,ale w warsztacie wymienili komplet 4 szt.gdy odbierałem auto to się okazało że nie mam wspomagania kierownicy,proszę mi podpowiedzieć co może być przyczyną takiego problemu,za co z góry dziękuje fachowcom.

Może odczepili kabel od alternatora. Sprawdź woltomierzem czy alternator ładuje po odpaleniu silnika. Jeśli masz ponad 14 V na włączonym silniku to ładuje, a jeśli koło 12V to nie ładuje i nie zasila pompy wspomagania.

najtańsze oc

#14 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 05:20

Świetna instrukcja. Szczegółowy opis, krok po kroku. Mam tylko pytanie, czemu silnik musi być wyłączony?

#15 Guest_RENO ASO

Guest_RENO ASO
  • Goście

Napisano 10 marzec 2018 - 23:00

No właśnie? W lagunie II zmiana następuje na włączonym silniku, osoba w tym czasie nieustannie kręci kierownicą, a druga dolewa płyn.

Świetna instrukcja. Szczegółowy opis, krok po kroku. Mam tylko pytanie, czemu silnik musi być wyłączony?

#16 Guest_minor

Guest_minor
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:25

polecam produkt od K2 bit.ly/video_K2ATFIII

#17 Guest_Lukasz

Guest_Lukasz
  • Goście

Napisano 10 luty 2019 - 12:37

dzieki, bardzo rzeczowo, to czego potrzebowalem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych