Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przechowywać opony?

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102838 postów

Napisano 15 listopad 2010 - 18:07

Komentarz do artykułu: Jak przechowywać opony?

#2 Guest_coijak

Guest_coijak
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 18:07

zawsze słyszałem, że opony bez felg należy przechowywać w pionie, może to rzeczywiście mit. Ale przyzwyczajenie pozostaje przyzwyczajeniem. Może mnie ktoś przekonać, że nie ma potrzeby stawiania ich pionowo?

#3 Guest_Pola_Negri

Guest_Pola_Negri
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 18:09

też mam takie informacje. Z czego to może wynikać? A co daje spuszczanie powietrza z opon? czy to jest konieczne? czy to tylko jedna z opcji?

#4 Guest_Grzesiek 88

Guest_Grzesiek 88
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 16:04

Ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem po zmianie opon zawsze zostawiam je u wulkanizatora który to robi. Ja mam spokój bo nie leżą mi w mieszkaniu, a on ma pewność że wrócę do niego i znów będę robił przekładkę.

#5 Guest_Pola_Negri

Guest_Pola_Negri
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 17:25

u każdego wulkanizatora można zostawić opony? mój jakoś nigdy tego nie oferował. A ile kosztuje taka wygoda?

#6 Guest_harman

Guest_harman
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 17:28

też się chętnie dowiem ile kosztuje taka usługa, bo zawsze mam problem z miejscem na opony, w tej chwili mam je u rodziny daleko od domu, co wiąże się z wieloma niewygodami. To było by dla mnie idealne rozwiązanie.

#7 Guest_coijak

Guest_coijak
  • Goście

Napisano 16 listopad 2010 - 17:30

ja mam pewne wątpliwości. Obawiam się,że wulkanizator może nie dbać o moje opony należycie. Zresztą wielokrotnie widziałem, jak ustawiają opony na stosie pod ścianą, prawie po sam sufit. Wątpię czy oponom wyjdzie to na dobre.

#8 Guest_fordfanone

Guest_fordfanone
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 00:14

Jak zawsze wychodzi na to, że najlepiej dbać o nie samemu. A jak nie mamy miejsca to pozbyć się ich od razu po wymianie i po problemie!

#9 Guest_harman

Guest_harman
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 17:32

ale, że niby jak mam się ich pozbyć, mam na każdy sezon kupować nowe opony? a poza tym, w Polsce jest problem z utylizacją opon.

#10 Guest_opelaudivw

Guest_opelaudivw
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 22:14

Kto wymienia opony co sezon? Lepiej nauczyć się tak dbać o opony aby były zdatne do jazdy troszkę dłużej:) Co do utylizacji to wiele szrotów skupuje opony. Poza tym zawsze mozna je oddac wulkanizatorowi...

#11 Guest_Pola_Negri

Guest_Pola_Negri
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 13:33

myślisz, że wulkanizator chętnie przyjmie stare opony? i nie weźmie za to pieniędzy? bo nie rozumiem, jaki może mieć w tym interes, a wątpię, żeby robił takie rzeczy bezinteresownie.

#12 Guest_harman

Guest_harman
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 13:35

no ja na pewno nie zamierzam wymieniać opon, co sezon, ale może fordfanone praktykuje takie metody. A ja wolę wydać pieniądze na coś innego, pomijając oczywiście kwestię, że głupotą jest wyrzucanie czegoś, co działa.

#13 Guest_coijak

Guest_coijak
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 13:36

no to jak? jest jakaś sprawdzona metoda przechowywania opon?a tak w ogóle to ile sezonów jeździcie na jednym komplecie?

#14 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 20 listopad 2010 - 10:49

Metoda jest. W chłodnym miejscu, w całkowitej ciemności, umyte i zakonserwowane gliceryną, najlepiej w hermetycznym kokonie. Ile osób tak je przechowuje? Kilka na całą Polskę, czy może mniej? Są tzw. banki opon, gdzie można je powierzyć za sporą sumkę na przechowanie. Też bez gwarancji, że będą skłądowane we właściwy sposób. Ktoś miał genialny pomysł na zarobienie sporych pieniędzy dzięki obowiązkowemu wymienianiu opon 2 razy do roku.

#15 Guest_harman

Guest_harman
  • Goście

Napisano 22 listopad 2010 - 17:32

ja sobie właśnie tak przechowuję opony w garażu u teścia, ale mam do niego trochę daleko, więc jest to nieco kłopotliwe rozwiązanie.a ta sumka za przechowanie to jaka jest mniej więcej?

#16 Guest_coijak

Guest_coijak
  • Goście

Napisano 22 listopad 2010 - 17:34

Metoda jest. W chłodnym miejscu, w całkowitej ciemności, umyte i zakonserwowane gliceryną, najlepiej w hermetycznym kokonie. Ile osób tak je przechowuje? Kilka na całą Polskę, czy może mniej? Są tzw. banki opon, gdzie można je powierzyć za sporą sumkę na przechowanie. Też bez gwarancji, że będą skłądowane we właściwy sposób. Ktoś miał genialny pomysł na zarobienie sporych pieniędzy dzięki obowiązkowemu wymienianiu opon 2 razy do roku.

Z tego, co wiem, w Polsce nie ma obowiązku wymieniania opon dwa razy w roku, więc nie chcesz nie wymieniasz, nie płacisz, zużyte wyrzucasz. Jak masz taki kaprys to cały rok możesz jeździć na letnich oponach...

#17 Guest_blackey

Guest_blackey
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 10:00

Chyba się mylisz. Zimą policja podczas kontroli ogląda opony, czy masz na wszystkich gwiazdkę. Nie masz, tracisz dowód rejestracyjny i parę punktów za stan techniczny.

#18 Guest_coijak

Guest_coijak
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 17:26

zdecydowanie się nie mylę, w Polsce nie ma obowiązku zakładania opon zimowych. Zawsze masz podstawę prawną by podjąć polemikę z takim policjantem, poza tym, co najwyżej mogą sprawdzić stan bieżnika.

#19 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 20:08

Jak mogą sprawdzić stan bieżnika? Na oko? o ile wiem nie ma żadnych legalizowanych przyrządów do badania stanu bieżnika, a ana oko to kiedyć ktoś umarł. Tak samo nie mają prawa sprawdzać ustawienia świateł czy dymienia z rury wydechowej o ile nie mają ze sobą całego laboratorium. A gwiadek na oponach szukają i dowody rejestracyjne zabierają. Spróbuj im nie oddać, jak oni najpierw biorą do kieszeni papiery wozu a potem dopiero szukają usterk.

#20 Guest_coijak

Guest_coijak
  • Goście

Napisano 24 listopad 2010 - 17:29

mogą sobie szukać gwiazdek ile wlezie, powtarzam, w Polsce nie ma nakazu zmieniania opon na zimowe.A bo ja wiem, może mierzą linijką? ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy