Skocz do zawartości

Mała księgowość Rzeczpospolitej-pomocy

wróć do serwisu Księgowość 1928 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 16:48

jako kontrahent wpisałam suma miesiąca bez adresu bez nipu itd księguje się i w poz książki pokazuje jako suma miesiąca i w odpowiedniej kolumnie .

#42 Guest_Leniwiec?

Guest_Leniwiec?
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 17:01

Dzięki

#43 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 04 październik 2008 - 11:51

wprowadzam środek trwały i w pomocy podany jest przykład laptop wprowadzamy z kontem księgowym 100 bez wpisu do księgi - czy to jest poprawnie? laptop jest wartości 3000 PLN więc wrzucam go całościowo w koszty, czy nie powinien być wpisany do kpir w kolumnie pozostałe wydatki??

#44 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 11 październik 2008 - 19:09

Witam,Korzystam z MK Rzeczpospolitej. Jestem zadowolony z tego programu, jednak zaznaczam, że słuzy mi jedynie do spraw magazynowych i fakturowania. Nie księguję w tym programie dokumentów!A teraz mój kłopot, który "psuje" program.Wprowadzając zakup towarów z FV od dostawcy, mam tez pozycję koszt dostawy/transportu.Wypełniając PZ wprowadzałem również taką pozycję ze specjalnie stworzonego magazynu "usługi" (głównie do wpisywania kosztów dostawy na moich FV).Po kilkudziesięciu udanych wpisach nagle mój program padł przy kolejnym wpisywaniu kosztu transportu do PZ. Okazało się, że zgodnie z instrukcją, nie mozna w PZ wpisywać usług. Mam wobec tego pytanie jak sobie poradzić w takim przypadku, żeby wpisać do programu koszt transportu przy zakupie, który program połączy z FV zakupową i pokaże mi na liście zobowiązań wobec dostawców pełną wartość faktury? Proszę o poradę i przypominam, że nie księguję dokumentów, a jedynie wpisuję. Dziękuję i pozdrawiam,Jarek

#45 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 październik 2008 - 11:25

WitamDostawca towaru wystawił mi fakturę korygującą. Skorygował tylko kilka pozycji.Zupełnie nie mam pojęcia jak to mam zaksięgować. Prosze o pomoc.Dziękuję i pozdrawiam Ewa

#46 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 15 październik 2008 - 12:43

witam, mam mała sprawe czy ktoś może mi powiedzieć czy w rzeczypospolitj a dokadnie w opcij"oferty i zamówienia" można wydrukować potwierdzenie zamówienia towaru bo dosyć długo kombinuje i nic. bardzo prosze o pomoc

#47 Guest_mjb

Guest_mjb
  • Goście

Napisano 17 październik 2008 - 14:42

witajcie,chciałabym zakupić wersję jednostanowiskową dla kilku firm programu Mała Księgowość Rzeczpospolitej, gdzie mogę ją dostać?

#48 Guest_Kinga Z

Guest_Kinga Z
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 21:06

Księgowanie: zobacz na jakich kontach zaksięgowałaś towar z faktury, którą dostawca Tobie skorygował i zaksięguj na tych samych kontach, tylko z "minusem" odpowiednią kwotę z dniem wystawienia faktury korygującej. Ja też tak robię, zarówno koszty jak i przychody /jeśli mam korektę/

#49 Guest_Kinga Z

Guest_Kinga Z
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 21:09

Jeśli chodzi o zakup programu MKRz, kupowałam w e-sklepie Rzeczpospolitej. 29.09.08 miała wyjść nowa wersja programu, niestety póki co nie ma jej w sprzedaży. Pamiętaj poproś o fakturę. W programie MKRz możesz księgować kilka firm.

#50 Guest_Magdab73

Guest_Magdab73
  • Goście

Napisano 31 październik 2008 - 13:27

Mam pytanie, czy MKRz działa pod windows vista?

#51 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 31 październik 2008 - 13:47

Działa

#52 Guest_zmiana vat

Guest_zmiana vat
  • Goście

Napisano 02 listopad 2008 - 18:26

cześć czy można zmieniać vat wiadomo na produkty rolnicze jest 7 czy nie ma z tym problemu zastanawiam sie nad zmianą obecnego programu z gory dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

#53 Guest_lordson

Guest_lordson
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2008 - 22:38

Witam mam problem nie umiem wprowadzić w tym programie pozycji za ubezpieczenie zdrowotne aby w pit-5 była ona wyszczególniona. POMOCY

#54 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2008 - 22:50

zaczynasz z pierwszej strony masz asystenta dane firmy edycja danych wspólników,podświetlasz wybierasz osobę,dajesz edytuj,wybierasz zakładkę zusy,przy kolumnie zdrowotnego zaklikaj ręczne wprowadzanie i wpisz w każdy miesiąc kwotę a będzie przeniesiona do pit5.

#55 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2008 - 20:39

Witam proszę o pomoc jak wprowadzić i wystawić Fakrutę VAT Marża ?????

#56 Guest_lidka

Guest_lidka
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2008 - 23:49

Kupiłam samochód osobowy na firmę. Jak go wpisać do środków trwałych/ wiem, że mogę odliczyć 60% Vatu. W ltórych eubrykach i jak ro zrobić? Wyskakują cuda! Dotychczas radziłam sobie z tym programem, ale teraz to czatna magia! proszę o pomoc za 5 cni muszę złożyć formularz Vatowski.

#57 Guest_Arti

Guest_Arti
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2008 - 05:00

Mam problem po wgraniu programu na Windows Vista po uruchomieniu wyskakują co chwila okna z ostrzeżeniami o wystąpieniu błędów w trakcie indeksowania (np. KLUCZ "DATA"). Nie wiem co z tym zrobić, czy oby ten program napewno poprawnie działa na Vista?

#58 Guest_Kinga Z

Guest_Kinga Z
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2008 - 22:40

Program też mam na Windows Vista i chodzi bez problemów. Wgrywałam go tak jak kazdy inny, bez żadnych dodatkowych programów

#59 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2008 - 02:28

Ja też miałem problem z windows vista pomogło nadanie praw administratora dla programu.

#60 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2009 - 12:42

Witam! Czy jest możliwość, kiedy prowadziłam do tej pory jednego kontrahenta dodać innych kontrahentów? Czy jest innawersja programu, którą można zastąpić dotychczasową i przenieść dotychczasowe dokumenty?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych