Skocz do zawartości

Mała księgowość Rzeczpospolitej-pomocy

wróć do serwisu Księgowość 1928 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2008 - 09:41

I tak właśnie może być. Faktura będzie miała 2 numery ewidencyjne.

#22 Guest_Kinga Z

Guest_Kinga Z
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2008 - 20:58

Dzięki.

#23 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2008 - 11:32

Cześć zaczynam pracę w tym programie. Mam pytanie:rozpoczełam pisanie faktury tam z numerem 46 ok i wszystko dobrze wyszło ale nie chcąco po wydrukowaniu tej dobrej rozpoczełam pisanie drugjej faktury, i zamiast ją wykasować ja zamknełam okno ale automatycznie ona mi się zapisała czy jst możliwość aby w tej fakturze zmienić nabywce i mteriał tak aby wyszła mi dobra faktura z następnym numerem 47 czy już przepadło i będe musiała rozpocząć nową z nr 48? a tą fakturw nie zaksięgowałam (47)prosze o odpowieć

#24 Guest_ANEta

Guest_ANEta
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2008 - 13:54

Możesz usunąć ten dokument ikolejny będzie mial poprawny nr. Jezeli f-re 47 nie była księgowana to robisz to w "magazynie" , "zestawienie dokumentów" i "usuń". Piszę "z głowy", bo nie mam w tej chwili dostępu do tego programu. A jezeli wystawiłaś już kolejne f-ry możesz wystawić po usunięciu 47 inną z tym n-rem, albo usunąć ją, a do dokumentacji wpiąć wcześniej wydrukowaną , przekreśloną z napisem "anulowano" i opisem dlaczego.Pozdrawiam

#25 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 09:32

oki tylko jest jeden problem tam nie n ikony "usuń"

#26 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 09:35

Mam teraz jeszcze jeden problem.Mam anulować fakture co mam zrobić gdzie??Nikt mi nie umie wytłumaczyć i mam problem A szef jest 1 w tygodniu a ja się głowie!! Prosze pomóżcie mi PILNIE

#27 Guest_ANIA

Guest_ANIA
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 11:10

A może w "zestawieniu faktur" jest opcja usuń, ja nie pracuję na tym ale zerkłam jest tam taka pozycja. Pzdrawiam

#28 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 23:40

jest zielone okienko pozycje zaksiegowane, wybierasz ta która checsz usunać i ikonk ausuń, potem narzedzia daignostyczne naprawianie bazy danych i jest ok.jak masz problem to dzwoń nr ktos tam wyzej podawał tez dzwoniłam gdy miałam problem goście sa ok, wzystko pomagają.

#29 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2008 - 15:44

Mam pytanie - w małej księgowości rzeczpospolitej nagle przestało mi zliczać do PIT-5 wartości w komórce E34 - czyli odliczenia od dochodu - zmieniam przelewy do ZUS a tam nic się nie zmienia.Testowałem nawet i usuwałem poprzednie przelewy i cały czas pokazuje jakby luty-lipiec byly gdzies wpisane na stałe (wartość: 603,42) i się nie aktualizują. Kolejne miesiące pozostają puste...Czy ktoś ma radę jak to naprawić?

#30 Guest_ATENA

Guest_ATENA
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2008 - 18:58

Spróbuj jeszcze raz zaktualizować poprzednie okresy, a jak sobie nie poradzisz, to jak radziła "mr" - dzwoń lub napisz e-maila do autora. Odpowiedź jest z reguły w tym samym dniu.

#31 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:11

Niestety - akutalizowałem każdy miesiąc po kolei jeszcze raz cały czas - nawet po skasowaniu przelewów - formularz PIT-5 pamięta poprzednie przelewy i nic się nie zmienia....Dzwoniłem na numer: 604814422 ( z pomocy technicznej programu) i nikt nie odbiera...Wysłałem też maila ... no i do teraz czekam na odpowiedź...

#32 Guest_ATENA

Guest_ATENA
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 15:18

Mnie podpowiedziano osunięcie plików Pit z jakimś rozszerzeniem, ale nie pamiętam jakim, więc chyba musisz cierpliwie poczekać na odpowiedź na e-maila.

#33 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2008 - 22:10

Jak dodać osobę współpracujaca w dzialalnosci gospodarczej jednoczesnie zatrudniona na umowe o prace, tak, aby program w prawidlowy sposob robi eksport do platnika?Dziekuje :)

#34 Guest_Kinga Z

Guest_Kinga Z
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2008 - 19:55

Pomocy!!!!Sprzedałam 8.09 towar. Kupujący telefonicznie parę dni po zakupieniu chciał rachunek, 15.09 wysłałam e-maila z zapytaniem o dane do wystawienie r-ku. 22.09 dopiero przesłał dane. Po tej sprzedaży juz wystawiałam rachunki z datą dalszą. Czytałam o terminach wystawiania faktur, a co z rachunkami? Od daty sprzedaży do kiedy mogę wystawiać r-ki.

#35 Guest_andrzej M

Guest_andrzej M
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 22:58

Jak dojść z jakich pozycji księgi program nalicza wartości do pozycji 34i35 deklaracji Vat 7, gdyż po wypełnieniu deklaracji jest to pozycja Import towarów , a ja takich zakupów czy faktur nie realizuję. Proszę o podpowiedz gdzie tego szukać????. Pozdrawiam

#36 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 23:31

musiałeś księgując faktura lub sprzedaż otworzyć opcje sprzedaży wewnątrz unijnej po prawej stronie okienka powinny być nieaktywne oprócz wskazującego rejestr dostaw nr 1, nie wiem czy napiłam jasno.chyba niezbyt.

#37 Guest_Leniwiec?

Guest_Leniwiec?
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 09:26

Czy ktoś mi może poradzić jak wprowadzić w miare szybko w MK Zestawienie przychodów i wydatków z poprzednich miesięcy? Prowadziłam wcześniej PKPiR ręcznie, a od października chciałabym już w programie. Ale nie chce mi się wierzyć że musze to robić za poprzednie miesiące faktura po fakturze. Napewno jest jakas opcja by wprowadzić to hurtem. Proszę naprowadźcie mnie:)

#38 Guest_Leniwiec?

Guest_Leniwiec?
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 13:10

Może jednak?

#39 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 16:24

ja robiłam w ten sposób ze zrobiłam wpis jako sumę miesiaca odpowiednio do kolumny książki.oczywiście w każdym miesiącu odrębnie.np suma za styczen kol.7, suma za styczen kol 10, idt zadziałało.

#40 Guest_Leniwiec?

Guest_Leniwiec?
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 16:28

Dzięki za odzew wybawco!!!Ale jak, wpis?Wchodzę w PKPiR i pokazuje mi sie nowy dokument, który mam stworzyć, musze tam pisac kolumnę, Nazwe kontrahenta, forma zapłaty itp. Czy o tym mówisz, a raczej piszesz?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych