Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opel – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102540 postów

Napisano 18 sierpień 2011 - 12:56

Komentarz do artykułu: Opel – zestawienie żarówek w najpopularniejszych modelach

#2 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 12:56

jeśli artykuł ma być dokładny, to w Corsie C występują dwa rodzaje lamp przednich (poza soczewkami i ksenonowymi) - z żarówkami H7 + H7 lub H1 + H7

#3 Guest_CorsaFUN

Guest_CorsaFUN
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 16:40

hehe we wszystkich instrukcjach, które widziałem są H7, więc tutaj kolega z jakimś egzotycznym wynalazkiem w postaci H1 zaatakował:)

#4 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2011 - 10:43

żaden egzotyczny, tylko popularnyjak ktoś już bierze sie za pisanie artykułu powinien być rozeznany w temacie, ewentualnie korzystać z sugestii w komentarzach, bo czasem bzdury tutaj są napisane jak w przypadku instalacji tempomatu w CC

#5 Guest_CC

Guest_CC
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2011 - 23:21

To chyba Ty jesteś ten pokrzywdzony autem z salonu PL co się żalił, że każdy ma kabelek a Ty nie. Czytałem o tym. Zapewne masz 1.3 salon PL. Na pewno jesteś też w gronie tych znawców, którzy wymieniali krzyżak w CC i nadal im stuka. Tyle Cors widziałem i Merivek i raptem na palcach jednej ręki można policzyć te bez instalacji tempomatu. Zazwyczaj były to 1.3 salon PL i 5 drzwi - dlaczego? nie wiem zbieg okoliczności. Podejrzewam, że też masz 5 dzwi, salon PL, 1.3 i po wymianie krzyżaka, który nadal stuka:) W instrukcji - mojej zagranicznej jest H7

#6 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 15:45

pokrzywdzony to chyba Ty jesteś przez los, bo niestety jak widać mało macie do czynienia z CC... popatrz nawet na głupim allegro jakie masz lampy - H1+H7 albo H7+H7...dziwnym trafem ściągane CC 1,7CDTI z Niemiec też nie ma 4 kabli w tempomacie, więc nie wyjeżdżaj z gadką o autach z salonu PL i nie generalizujWiększość może, ale na pewno nie wszystkie a to różnica, więc należy pisać szczegółowo jak już ktoś się podejmuje omawiać manual instalacji tempomatu

#7 Guest_CC

Guest_CC
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 16:00

Do tego jesteś niedowartościowany i nie potrafisz dyskutować nie obrażając nikogo. Jesteś taki sam jak wszyscy co mają bidulca z PL salonu. Znamy się na CC, zapraszamy do naszego serwisu do Konina. Pochwalisz się znajomością instalacji tempomatu. Naprawimy Ci krzyżak i zabezpieczymy progi - bo już pewnie rdzewieją. To tak w ramach rekompensaty za podróż. Tak na koniec.. nie obrażaj kolego innych bo rdza zje Cię razem z samochodem i Twoją starannie wykonaną instalacją tempomatu.

#8 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 15:39

Zauważ, kto zaczął głupią gadkę z pokrzywdzonym autem PL, dopiero przeanalizuj moją odpowiedź. Wyszukać w google to nie sztuka, bo przynajmniej potrafię się podpisać w przeciwieństwie do Ciebie. Skoro pracujesz w warsztacie, powienieneś przyznać mi rację zarówno w kwestii tempomatu jaki i żarówek zamiast szukać powodu w aucie PL, w przeciwnym razie nie wykazujesz się fachowością, skoro tyle masz z autami do czynienia a nie wiesz wielu rzeczy...

#9 Guest_CC

Guest_CC
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 23:17

nie będę Cię uczył. jakbyś wpypisał wszystkie bolączki swojego auta z PL to byś się przestraszył. Z mojej strony koniec dyskusji:)

#10 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2011 - 14:42

Auto jest wyprodukowane w Eisenach.. dla ścisłości. Uczyć mnie nie musisz, bo wykazałeś się swoją wiedzą wystarczająco.

#11 Guest_CC

Guest_CC
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2011 - 18:27

wybacz ale wiedza kosztuje a ja nie mam zamiaru wykładać Ci czegoś kawę na ławę, jak nie masz instalacji to już Twój problem. Od nas nigdy nie odjechała żadna Corsa bez tempomatu, koszt manetki i usługi to 100zł. Zaraz napiszesz że manetki są droższe. Tak są ale jest pewna alternatywa, jednak tez trzeba przerobić delikatnie.

#12 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 20:08

chyba nie zrozumiałeś mojej aluzjinie rozumiem czego chcesz mnie uczyć? instalacji nie miałem i zrobiłem to samodzielnie mimo, że nie jestem mechanikiem ani elektrykiem... a manetkę kupiłem za 60zł

#13 Guest_CC

Guest_CC
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 21:53

gratuluje udanej modyfikacji

#14 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 23:11

jeśli koszt manetki i aktywacji to kwota 100zł, to bardzo atrakcyjna ofertapytanie - jaki jest koszt, gdy nie ma pełnej wiązki czyli 4 kabli dochodzących do manetki a są pozostałe czujniki i czy dorabiacie "brakujący" kabel? Nie ukrywajmy, ale są auta bez pełnej wiązki i to nie tylko dotyczy aut krajowych (z tego powodu udzielałem się w temacie a nie aby narzekać, że mam auto krajowe - dlatego też nie dla wszystkich tempomat w CC jest tak oczywistą możliwością jak to tutaj napisano na stronie).druga rzecz - jaki jest koszt gdy jest to benzyniak i nie dość, że nie ma wiązki, nie posiada też czujników na pedałach? Czy taki temat już odpuszczacie?

#15 Guest_CC

Guest_CC
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 13:55

Czujniki na pedałach przerabiamy z anglików. Nie wiedzieć czemu niektóre angliki mają 2 różne czujniki (angielski i europejski) europejczyk się rzadko trafia ale trafia. Dorzucamy wiązkę normalnie. Co do czujników to ciekawy temat bo benzyny zazwyczaj mają a Diesle się trafiają bez (może ktoś wyjął, ale po co?) także sprawa do ogarnięcia.Koszt myślę, że około 200 złotych z techem

#16 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 14:07

To dobra cena, biorąc pod uwagę koszt samej nowej manetki w granicach 270zł. Można upolować na allegro za 60 czy 80zł, ale to trudne, chociaż trafiłem 3 sztuki. Ja z kolei spotkałem się z tym, że właśnie DTI czy nawet DI a już zawsze CDTI mają czujniki na pedałach ale czasem nie ma pełnej wiązki w manetce... w benzynach zdarza się że nie ma ani wiązki ani czujników. W DI czasem OP-COMem nie udawało się aktywować tempomatu poprzez wybór CC, ale operacja powiodła się wybierając model Astra.

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 14:12

też działamy op-comem ale póki nie było wersji ostatniej to nie chciał aktywować. na potrzeby warztatowe musi być tech..

#18 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 20:35

Rozumiem, że działacie zastępczo dorabiając przyciski, wstawiając rezystory i lutując przewody... oczywiście do zwykłej manetki kierunkowskazu :)Wtedy koszt jest niższy, ale jak ta manetka przerabiana wygląda, to już inna kwestia.

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 22:34

myślałem, że pytasz o czujniki na pedałach, Manetkę na pewno da dorobić ale to to już za dużo a nawet szalony pomysł

#20 Guest_bad

Guest_bad
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2011 - 11:55

Czy szalony? Może nie, bo roboty nie ma wiele. Wolę jednak oryginalną mieć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych