Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dystanse do felg - porady

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103050 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 12:21

Komentarz do artykułu: Dystanse do felg - porady

#2 Guest_jankos

Guest_jankos
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 12:21

jakie sa minusy dystansów? przeciez jak by auto lepiej sie prowadzilo z wiekszym rozstawem kol to producent by tak zrobił. a z jakiegos powodu wszystkie auta mają troche schowane kola.

#3 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 12:34

Minus jest jeden: czyszczą skutecznie portfele nabywców. Czy ktoś wie, jak wpływają na wyważenie zespołu koło + piasta? Czy w ogóle są dopuszczone do użytku na podstwaie badań homologacyjnych (naszych, a nie chińskich czy północnokoreańskich)???????

#4 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2016 - 07:49

Myślę,nie wiem,ale myślę, że jak mówimy o dystansie 5mm, to nie musimy mówić o obciążeniu piasty. Norma z tego, co pamiętam pozwala poszerzyć rozstaw kół o max 2%. Jeśli mamy rozstaw kół 1500 mm, to możemy o wspomniane 30 mm na auto,czyli po 15 mm na stronę zmienić szerokość rozstawu w jedną i drugą stronę. Ja wkładając felge o mniejszym et i większej szerokości niż seria zwiększylem 16 mm na stronę i nie czuje, że jest źle. Możliwe, że jakbyśmy mówili o dystansie 30 mm na stronę, bo takie też się zakłada to już byłoby przesadzone dla łożyska. Tylko,że to zwykle chyba zakładają ludzie, którzy nie jeżdżą za dużo, raczej autem na zlot tylko. Ja się chyba skuszę na 5mm jeszcze, żeby trochę wypchnac tylne koło. Do błotnika mam miejsce na 25mm, ale nie będę się wściekal Jedna uwaga do artykułu: dystanse zwiększają rozstaw kół, nie osi jak w pierwszym akapicie napisane

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2018 - 15:55

czy mozna z jednej strony zalozyc wiekszy rozstaw dystansu jak z drugiej , dlaczego takie pytanie zadaje mialem wymieniane cale tylne zawieszenie i co sie okazuje ze z jednej strony kola wchodzi mi bardziej w karoserie jak z drugiej

#6 juzina

juzina

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów
  • LokalizacjaHrubieszów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 22:20

W artykule padło wiele super rad, ale mimo wszystko miałem mały problem doborem dystansów. Ostatecznie udało mi się trafić na swój ideał. Duża zasługa w tym firmy https://inter-rally....pacer-1899.html, która super mi doradziła. Koszt nie nadwyrężył budżetu, a dystanse okazały się idealne. Polecam w 100% ich sprzęt i usługi. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy