Skocz do zawartości

Zdjęcie

Progi zwalniające – prawidłowe wymiary

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102986 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 13:01

Komentarz do artykułu: Progi zwalniające – prawidłowe wymiary

#2 Guest_SonyKroket

Guest_SonyKroket
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 10:56

Większość polskich kierowców nie ma zielonego pojęcia o najwłaściwszym pokonywaniu progów zwalniających, dlatego wciąż pokutuje stwierdzenie, że progi zwalniające pokonuje się całą szerokością pojazdu. Tymczasem, jak słusznie zauważyliście progi zwalniające warto pokonywać jedną stroną samochodu. I na luzie, żeby w zawieszeniu nie występowały zbyt duże naprężenia.

#3 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 19:58

http://progi-zwalnia..._stosowania.pdf

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2015 - 17:52

Tak ku.wa zrobilem. Przejechalem lewym kolem po progu, a prawym w miejscu bez progu. Efekt: pekniecie szyby czolowej.

#5 Guest_Stef

Guest_Stef
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 08:29

Ja jechałem po prostej, na równym asfalcie, nie przejeżdżałem przez próg. Efekt - pęknięcie szyby czołowej.

#6 Guest_yku

Guest_yku
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 08:38

Tak ku.wa zrobilem. Przejechalem lewym kolem po progu, a prawym w miejscu bez progu. Efekt: pekniecie szyby czolowej.

Trzeba było ominąć słupek.

#7 Guest_urbika.pl

Guest_urbika.pl
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:25

Co za głupoty piszecie w tym artykule. Montujemy progi zwalniające właśnie na życzenie mieszkańców, którzy chcą ograniczyć prędkość pojazdów. Ostatnio podczas montażu przychodzili okoliczni mieszkańcy z pytaniem kiedy na ich ulicy będzie. Jeżeli chodzi o kształt i wielkość to ta kwestię regulują atesty i aprobaty na progi. Kierowcy jak to kierowcy, jednym kołem po progu drugim poza progiem, tylko po co? A później pretensje że szyba pękła....

#8 Guest_Próg

Guest_Próg
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:08

Co za głupoty piszecie w tym artykule. Montujemy progi zwalniające właśnie na życzenie mieszkańców, którzy chcą ograniczyć prędkość pojazdów. Ostatnio podczas montażu przychodzili okoliczni mieszkańcy z pytaniem kiedy na ich ulicy będzie. Jeżeli chodzi o kształt i wielkość to ta kwestię regulują atesty i aprobaty na progi. Kierowcy jak to kierowcy, jednym kołem po progu drugim poza progiem, tylko po co? A później pretensje że szyba pękła....

Ochłoń, praktyka pokazuje, że progi zwalniające często są zbyt wysokie.

#9 Guest_rezolutny

Guest_rezolutny
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 13:38

Jeśli progi są zbudowane z KOSTKI to świadczy o KORUPCJI z wykonawcą bo te czarne przykręcane nie uszkadzają samochodów i są o wiele tańsze.

#10 Guest_mimi

Guest_mimi
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 15:49

Montaż progów w gigantycznych ilościach to świetny byznes dla osób związanych z tym procederem.

#11 Guest_MAx Polak

Guest_MAx Polak
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2018 - 23:17

A ja mam pytanie do internautów jak się zwiększa zużycie samochodu przez przejazd z drogą z progami. Ostatni na drodze 500 m założono 26 progów i wg mnie nie zgodnie z zaleceniami bo jadać 20-25 km / godzinę samochodem strasznie szarpie i chce wyrwać zawieszenie. Czy ktoś próbował zaskrzyć zarządcę drogi w związku na szybsze zszycie samochodu ( jego zawieszenia). Chętnie to bym uczynił by utrzeć nosa tym gamoniom -urzędnikom jak zapłacą pieniądze. Nie rozsądniej i taniej by było założyć odcinkowy pomiar prędkości niż robić progi.??? i niszczyć samochody

#12 Guest_stasiek250

Guest_stasiek250
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 08:53

Ile metrów od budynku ma być próg zwalniajacy proszę o przepisy prawne proszę o napisanie do mnie malinowski.st@interia.pl

#13 Guest_xny556

Guest_xny556
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 15:24

Dlaczego wszyscy pieszą o "biednych" kierowcach spowalnianych przez progi zwalniające. A zastanowiliście się może nad tym, że dla mieszkańców okolic progów zwalniających kierowcy są prawdziwym utrapieniem? Jakiś czas temu postawiono u mnie znak D-40 strefy zamieszkania" I co? I NIC, DOKŁADNIE NIC SOBIE Z NIEGO KIEROWY NIE ROBIĄ, tylko pędzą z prędkością 50-80 km/h. Żaden nawet nie zwolni przy pieszym. Jak mają sobie wg was poradzić ludzie mieszkający w takim rejonie? Stale wzywać policje? Czy może stanąć na drodze i zatrzymywać takich pseudo kierowców? Weźcie pod uwagę drugą stronę medalu. Dla was samych jesteście jedni. A dla ludzi mieszkających w okolic progów zwalniających też jesteście jedni ale z setki innych kierowców jadących nie zgodnie z przepisami. Syty głodnego nigdy nie zrozumie. Nie chcecie zwolnić z powodu znaków, to zwalniajcie z powodu progów.

#14 Guest_domino

Guest_domino
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 08:55

Za naprawę zawieszenia zapłaciłem 2500 zł. Ponieważ często ze złośliwością urzędniczą trudno walczyć, Internauci wiele razy proponowali ogłosić różne techniki nieposłuszeństwa społecznego i tak dzięki nim powstał nowy znak drogowy!?!?! Zobacz Facebook: Toruń MZD Mnóstwo Złych Decyzji". Oto on: nazwijmy go .... "Nakaz Użycia Sygnału", lub "Nie zgadzam się!".

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych