Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wybrać fotelik dla dziecka?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102383 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 12:11

Komentarz do artykułu: Jak wybrać fotelik dla dziecka?

#2 Guest_obserwator

Guest_obserwator
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 12:11

ludzie w ogole nie myślą... kupują tanie foteliki lub wcale ich nie mają. mandaty sa za niskie i kontrole mało skuteczne

#3 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 12:12

Dobry fotelik to podstawa. Na tym nie można oszczędzać! Kupując tani i kiepski fotelik narażamy własne dziecko na niebezpieczeństwo.

#4 Guest_Aśka

Guest_Aśka
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 09:45

My używamy teraz smart kid belt, moja siostra kupiła to jako pierwsza dla synka i mi poleciła, nie drogie, wygodne, nie zajmuje dużo miejsca a co najważniejsze - BEZPIECZNE

#5 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 19:24

My używamy teraz smart kid belt, moja siostra kupiła to jako pierwsza dla synka i mi poleciła, nie drogie, wygodne, nie zajmuje dużo miejsca a co najważniejsze - BEZPIECZNE

Aśka chyba nawet o tym tu już gdzieś pisałem. Oglądałem ten pas u znajomych i olądałem filmiki na YT (z ciekawości). Wyląda to naprawdę pomysłowo i fajnie. Oczywiście jak sam producent Smart Kid Belta podaje, jest to produkt dla dzieci od chyba 5 lat. Jako zamiennik dla wszelkich poddupników to jest najbardziej sensowne rozwiązanie. Ile razy widziałem mamuśki wożące starsze i większe dzieci w takich poddupnikach i pas bezpieczeństwa zachaczający właściwie o brodę. W razie wypadku to kark pewnie złamany. A Smart Kid Belt obniża górne m,ocowanie pasa aż do wysokości barku dziecka, więc zachowuje się to normalnie.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2018 - 23:28

Tylko uwaga na foteliki powypadkowe. Pełno ich na allegro i olx.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 13:16

Największym błędem jest wybieranie nie po cenie a po testach. Każdy chce mieć dobry fotelik. Jednak prawda jest trochę bardziej złożona. Dobry fotelik to A) przetestowany B) dopasowany do dziecka (spore różnice w tej samej grupie wagowej) C) dopasowany do samochodu. To połączenie daje dopiero pożądany efekt. Nie tylko mega drogi, polecany fotelik z testami. Dobry fotelik z testem, który lata po samochodzie (bo nie pasuje) w którym dziecko "średnio" siedzi (wypychane, przebieg pasów, ich ułożenie, brak spasowania z zagłówkiem, itp.) to nie jest dobry pomysł. O tym niestety coraz częściej Rodzice zapominają. Fotelik ma być dopasowany.

Tego nie zrobisz przez internet. Wybierz sklep, pojedz, przymierz. Dla małych dzieci polecamy foteliki RWF, czyli tyłem do kierunku jazdy (nawet do 5 lat).

Pasy Smart Kid Belt, nie do końca są bezpieczne. Ktoś widział testy?

#8 crazybadger

crazybadger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:18

No wybór fotelika nie jest łatwą sprawą bo przewija nam się dużo informacji a nie każdy wie o co w ogóle chodzi. Faktycznie jak już tu było wspomniane najważniejsze są testy. Ale rozwinąłbym to na przykładzie. My kupiliśmy Fotelik Caretero Champion Navy z kilku powodów: posiada ISOFIX, jak dla mnie nie ma lepszego zabezpieczenia, zwłaszcza kiedy sporo się jeździ. Fotelik jest ustawiany tyłem do kierunku jazdy oraz posiada pięciopunktowe pasy z osłonką. Fotelik jest regulowany dzięki czemu można dostosować go do malucha zapewniając mu tym komfort i dodatkowe bezpieczeństwo.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 23:03

Jak kupować fotelik to koniecznie tyłem do 18 kg i najlepiej z Test Plusem, swoje kosztują, ale bezpieczeństwo jest bezcenne.

#10 Guest_above

Guest_above
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 19:00

Jak kupować fotelik to koniecznie tyłem do 18 kg i najlepiej z Test Plusem, swoje kosztują, ale bezpieczeństwo jest bezcenne.

Najtańszy RWF z PlusTestem to Babysafe Akita i kosztuje 850 zł, więc to nie jest dużo jak na taki fotelik więc z tym "swoje kosztują" to bez przesady. Zależy jaki fotelik się wybierze, a możliwości i przedziałów cenowych jest sporo...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych