Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozpoznać przekręcony licznik? Ekspert radzi


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 102981 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 19:07

Komentarz do artykułu: Jak rozpoznać przekręcony licznik? Ekspert radzi

#2 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
 • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 19:07

Najwyższy czas zrobić coś z tymi przekrecanymi licznikami. Wydaje się, że najrozsądniejszym rozwiązniem będzie wpisywanie stanu licznika do dowodu rejestracyjnego pojazdu przy każdym przeglądzie. No i surowe karanie sprzedawców takich podrabianych pojazdów.

#3 Guest_marek82

Guest_marek82
 • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 19:26

Też jestem podobnego zdania. Zwłaszcza, że dzisiaj większość liczników jest elektroniczna i wykrycie zmiany stanu licznika jest naprawdę trudne. Wprowadzenie obowiązku potwierdzania stanu licznika do dowodu rejestracyjnego powodowałoby pewność prawdziwości zawartych tam danych, gdyż obecnie w książkach serwisowych stan licznika niekoniecznie odpowiada rzeczywistości, zwłaszcza, że prowadzenie regularnych serwisów nie jest wymagane prawnie, a skutkuje głównie utratą gwarancji na samochód.

#4 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
 • Goście

Napisano 07 czerwiec 2011 - 20:03

I też trzeba pamiętać, że ponoć na allegro można bez problemów kupić czyste książki serwisowe poszczególnych marek. Później tylko nieuczciwy sprzedawca wypełnia takie kwity i ma gotową, jak oryginalną książkę serwisową.

#5 Guest_amigo75

Guest_amigo75
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 23:06

W przypadku liczników elektronicznych przebieg często zapisywany jest nie w dwóch ale w większej ilości pamięci.W zależności od samochodu przebieg może być zapisany poza zegarami w sterownikach poduszek powietrznych, pompy wtryskowej czy nawet w kluczyku.Aby sprawdzić czy przebieg samochodu nie jest cofnięty należy udać się do wyspecjalizowanego warsztatu zajmującego się naprawą danej marki. Takie placówki posiadają zaawansowane komputery, które w wielu przypadkach wykryją oszustwo.Podstawowy komputer jaki znajduje się w ASO czy na stacji diagnostycznej nie często nie pomoże w ustaleniu prawdziwego przebiegu

#6 Guest_adam1981

Guest_adam1981
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 23:14

Oszustwo przy liczniku można też poznać po historii napraw z ASO.W niektórych markach można poprosić po numerze VIN o historię serwisową samochodu.Często okazuje się, że auto, które ma aktualnie 180 tys.km. przebiegu na liczniku rok wcześniej w serwisie za granicą miało wymieniany olej przy 280 tys. km.

#7 Guest_turbo_marek

Guest_turbo_marek
 • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 23:18

Warto dodać, że w przypadku liczników mechanicznych najczęściej nic się nie zauważy.Teraz zamiast cofać taki licznik po prostu wymienia się zegary na takie o mniejszym przebiegu.Mechaniczne liczniki mają starsze auta i do nich tanio można kupić całe zegary.Taka wymiana nie pozostawia śladów

#8 Guest_Matee

Guest_Matee
 • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 14:06

Tak naprawdę jedyny sprawdzony sposób na zweryfikowanie stanu licznika to próba dojścia do jego historii serwisowej.Nie powinno być z tym problemu jeśli podjedziemy z takim autem do ASO, większość marek ma całą historię serwisową z Europy sprzężoną w jedną sieć.Idealnie jeśli sprowadzamy auto ze Szwecji - darmowo w internecie można sprawdzić przebieg takiego auta.To samo jest w przypadku USA - tyle że za to trzeba zapłacić.Mimo wszystko uważam, że warto.

#9 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
 • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 19:33

Ale co zrobić jak auto już po gwarancji - przecież nikt nie będzie serwisował auta w ASO, zwłaszcza że liczą sobie jak za zboże a niewiele robią. Proste rzeczy jak zmiana oleju i filtrów można za pół ceny ASO zrobić w zwykłym warsztacie. Więc często używane samochody po gwarancji nie mają już swojej historii serwisowej.

#10 Guest_Kris

Guest_Kris
 • Goście

Napisano 15 wrzesień 2019 - 11:20

W ASO po vinie histori pojazdu wykaze czy był licznik cofany,takze warto sprawdzic.W oplu predzej sprawdzisz i nic nie ukryjesz takze jest podstawa do udupienia handlarza proste..Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych