Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak działa dyfuzor?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102335 postów

Napisano 26 maj 2011 - 19:40

Komentarz do artykułu: Jak działa dyfuzor?

#2 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 26 maj 2011 - 19:40

Nalezy jednak zaznaczyc, ze dyfozor kupiony w Biedronce (uniwersalny) raczej nie spelnia swojej roli (poza estetyczna, ktora czesto tez jest dosyc dyskusyjna). Potrafie uwierzyc, ze dyfuzor dobrze dziala w Ferrari czy Porsche, ale nie w Calibrze po przydomowym tuningu.

#3 Guest_TT

Guest_TT
  • Goście

Napisano 05 luty 2017 - 19:06

Co to jest dyfuzor i do czego służy w samochodach już wiem ale jak działa nie napisał znawca.

#4 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:39

spokoloco - dyfuzor z biedronki czy z japoni moze dzialac tak samo o ile dobrze sie go zamontuje i nawet w maluchu bedzie dzialał tylko wez pod uwage ze im auto jedzie szybciej tym wieksza jest jego efektywnosc wiec co do malczana nie da duzego efektu ale nie mozna powiedziec ze nie bedzie dzialał TT - Jest napisane -.- "Choć wydaje się to nielogiczne, powietrze, które przepływa pod całą szerokością podwozia, gdy trafia w wąskie kanały dyfuzora zaczyna przyspieszać, dzięki czemu ma mniejsze ciśnienie, niż przed wejściem. Mniejsze ciśnienie pod tylną osią oznacza, że tył auta jest bardziej przysysany do nawierzchni, co bezpośrednio wpływa na docisk i przyczepność"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych