Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co dają nawiercane tarcze hamulcowe, czy można je montować w każdym aucie?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102253 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:01

Komentarz do artykułu: Co dają nawiercane tarcze hamulcowe, czy można je montować w każdym aucie?

#2 Guest_tomo

Guest_tomo
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2012 - 21:01

Tarcze są wiercone z tego samego powodu co są nacinane. Chłodzenie nie ma tu nic do rzeczy. Kto pisze takie bzdury i czy dostaje za to pieniądze?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2012 - 20:17

Jesli ktos ma o tym pojecie to czy moglby mi powiedziec, czy nawiercane tarcze nie przyspieszaja zluzycia klockow. Na chlopski rozum to powinny je szybciej scierac.

#4 Guest_aaabbc

Guest_aaabbc
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 10:37

Tarcze wiercone są też bardziej wrażliwe na pęknięcia, ale o tym nikt nie wspomniał. Otwory mają za zadanie usuwać gazy z klocków podczas intensywnego hamowania, pył i inne brudy jest zwykle zbierany przez nacięcia. Dla normalnego użytkownika najlepszym wyjściem są tarcze nacinane, albo nacinane i nawiercane (nie ma otworów na wylot). Minusem zwłaszcza tarcz nacinanych jest też ich głośniejsza praca i nieco szybsze zużywanie klocków, choć to też zależy od stylu jazdy.

#5 Guest_bobi

Guest_bobi
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 11:54

ktoś używal z was klocków green stuff? nadają sie one do cywilnego auta? czy tylko na tor? potrzebuja specjalnego rozgrzewania?

#6 Guest_aaaxxxyz

Guest_aaaxxxyz
  • Goście

Napisano 13 listopad 2015 - 18:12

Nawiercane tarcze są lepsze od nie nawiercanych !!! inaczej wszystkie obecnie produkowane motocykle by ich nie miały !!!! .

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2017 - 10:23

przy tarczy nawierconej mamy gwarancję że ona się nie pokrzywi , na naszych polskich drogach mamy ekstremalne warunki ,kałuże ,piach ,oleje i częsta reakcja na hamulec . To daje temperaturę i pył z klocków, przy nawierconej tarczy jest szybsza wentylacja i schładzanie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych