Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cała prawda o kolektorze dolotowym

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102195 postów

Napisano 11 maj 2012 - 20:30

Komentarz do artykułu: Cała prawda o kolektorze dolotowym

#2 Guest_wątpiący

Guest_wątpiący
  • Goście

Napisano 11 maj 2012 - 20:30

Mam pewne obawy związane ze sposobem sprawdzania szczelności uszczelki pod kolektorem dolotowym. Czy polewanie takiego miejsca wodą (btw, czemu gorącą?) jest na pewno nieszkodliwe dla silnika? W końcu woda ta zostanie zassana do cylindrów, gdzie jest bardzo niemile widziana. Prosiłbym autora o wyjaśnienie tej kwestii i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędu. Pozdrawiam.

#3 Guest_jaslawek

Guest_jaslawek
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 12:49

Ciekawy jest fakt, że niektóre modele są fabrycznie wyposażone w wadliwy kolektor ssący. Toyota Corolla e12, jest jednym z nich. Objawia się to bardzo głośnym klekotaniem kolektora, przez co slnik vvt-i (benzynowy) może brzmieć jak diesel.- czy ktoś doradzi co można z taką wadą zrobić?- jak udowodnić że to wada fabryczna?Czy to może spowodować awarię silnika?

#4 Guest_mac

Guest_mac
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2012 - 10:35

To polej gorący silnik zimną wodą :) Tym samym przeprowadzisz jednorazowy eksperyment i dowiesz się dlaczego należy użyć gorącej wody. A potem wymienisz pęknięty blok :)))

#5 Guest_andrzej_szopa

Guest_andrzej_szopa
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 11:18

W przypadku zestawów naprawczych do kolektorów ssących to ja polecam ludzi z Bincar. Już kilka lat na rynku, mają spore doświadczenie. Szybki kontakt, szybka wysyłka, atrakcyjna cena.

#6 Guest_romanoix

Guest_romanoix
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 13:36

Opary z układu korbowego czy też z turbosprężarki nie tylko nie zanieczyszczają kolektora dolotowego a wręcz go czyszczą. Ciepłe opary olejowo powietrzne obmywają kolektor. Zabójczy jest proekologiczny EGR doprowadzający spaliny do kolektora.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych