Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak często wymieniać oleje, płyn hamulcowy, płyn wspomagania, płyn chłodniczy? Ekspert radzi

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103250 postów

Napisano 12 maj 2013 - 17:38

Komentarz do artykułu: Jak często wymieniać oleje, płyn hamulcowy, płyn wspomagania, płyn chłodniczy? Ekspert radzi

#2 Guest_Nasty Mosquito

Guest_Nasty Mosquito
  • Goście

Napisano 12 maj 2013 - 17:38

Spoko opisane.Dziękuję:)

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 15:11

Spoko opisane? Wyssane z palca i aktualne w latach 90-tych. Brakuje tylko legendy że z półsyntetyka nie można przejść na syntetyk, bo się z silnika sitko zrobi. Od wielu lat stosuje się płyny chłodzące, które wymienia się co 5 lat albo ćwierć miliona km, a są już takie których się wcale nie wymienia tylko uzupełnia (bezwodne). Kolejna sprawa, płynu hydraulicznego we wspomaganiu właściwie też się nie wymienia, powinien wytrzymać całą eksploatację auta, co więcej - jego wymiana potrafi narobić więcej złego, bo ten układ łatwo zapowietrzyć a wtedy nie da się jeździć... Zanim zastosujecie się do powyższego tekstu lepiej zapoznajcie się z wymaganiami producenta waszego auta.

#4 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2015 - 11:16

Z wymogami producenta to najlepiej sie zapoznac od razu a nie jak się zaczyna myślenie czy to już zmiana czy jeszcze nie. Wydaje mi sie, że wszystkie marki maja swoje ASO własnie po to, zeby robiac przebieg wszystkiego się dowiedziec. Ja mam focusa i w ASO ford motocraft przy przegladzie chlopaki powiedzieli mi wszystko co i jak.

#5 moracki

moracki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 15:50

Ja się staram wymieniać płyn hamulcowy częściej niż co 3 lata. Najprościej użyć takiego urządzenia, bo samo zastępuje stary płyn nowym, a przy okazji odpowietrza. Ale wiem, że są ludzie, którzy praktycznie w ogóle nie wymieniają płynu hamulcowego, a jeśli już to bardzo rzadko.

#6 Guest_Maniik

Guest_Maniik
  • Goście

Napisano 17 maj 2016 - 18:39

Wymieniałem płyn chłodnicy gdy auto było ciepłe... Nic mnie nie oparzyło :|

#7 Guest_Rybak

Guest_Rybak
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 11:07

płyn chłodniczy to co około 5 lat się wymienia. w tym roku wlewam max master, bo za zakup i wysłanie smsa z hasłem reklamowym jest mnóstwo nagród maxmaster.pl/konkurs

#8 Guest_jozef

Guest_jozef
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:18

ja nigdy nie zminiam płynu w chłodnicy i nie zamarzł 11 letnie clio

#9 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 23:27

Raz w roku trzba wszystkie płyny wymienić.

news.jpg

#10 Guest_Benek

Guest_Benek
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2021 - 14:34

Mój grzechotnik (espace II V6) jeździ prawdopodobnie na płynie wspomagania od nowości, może warto go wymienić??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych