Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak samemu wymienić tłumik?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102193 postów

Napisano 17 maj 2011 - 10:20

Komentarz do artykułu: Jak samemu wymienić tłumik?

#2 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 10:20

Autor nie wspomina o najważniejszym, mianowicie o ogromnym, śmiertelnym niebezpieczeństwie wymiany przeprowadzonej w ten sposób. Wejście pod samochód, konieczne dla wymiany tłumika, gdy nie stoi on ponad kanałem rewizyjnym lub na solidnej platformie podnośnikowej (warsztatowej) może skończyć się śmiercią niefortunnego kierowcy!!! Samochód musi być do tej operacji albo podniesiony jednostronnie (z wyjętem akumulatorem!!!) albo dwustronnie w tylnej częśći. I musi być niesłychanie solidnie podparty. Nie wystarzczy tu sam podnośnik czy nawet "żaba"!!! On musi stać na solidnych kobyłkach albo nie mniej solidnych pieńkach drewnianych, i to ustawionych dokładnie we właściwych miejscach, czyli w takich, które NIE POWODUJĄ odciążenia przednich kół pojazdu!!! Szkoda, że autor nie pisze, jak to zrobić.Nawet bardzo solidne podparcie auta drewnianymi pieńkami czy "amatorskimi" kobyłkami z hipermarketu nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa takiej operacji.

#3 Guest_janek300

Guest_janek300
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 13:24

Szkoda, że autor nie napisał, że starego tłumika zwykle nie zdejmiemy po odkręceniu śruby od opaski. Ta śruba w 99% przypadków urwie się a tłumik będzie tak przyrdzewiały do rury, że trzeba go odciąć.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 16:42

Ręka do góry kto ma kanał w domu albo platformę? Dziękuję wszyscy mają. Można wycofać podnośniki i kobyłki ze sprzedaży

#5 Guest_marola

Guest_marola
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2014 - 13:59

Bzdura. Nie mam o tym pojęcia to się za to nie zabieram, bo może się okazać, że narobię sobie więcej problemów, niż oszczędzę. Zresztą - zamawiasz tłumik z netu, to co zaoszczędzisz wydajesz na pomoc mechanik i jeszcze sporo ci zostanie. Proszę Was - bez bzdurnych kombinacji!

#6 Guest_Hanka

Guest_Hanka
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2014 - 16:17

Ogarniasz o co chodzi z tymi elementami montażowymi - http://tlumik-samoch...avia-11380.html ?Pytałem na mieście, nie mieli tego, ale było o wiele drożej. Ile powinien kosztować solidny, kompletny tłumik do Octavii?

#7 Guest_marola

Guest_marola
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 14:02

Hmmm... a czego nie rozumiesz? Przecież jak wół masz tam napisane, że dzielą tłumik na część i dlatego masz tam też elementy montażowe - inaczej przesyłka byłaby dłuższa i bardziej kosztowna. A oznaczenia masz podstawowe - rodzaj i pojemność silnika, do tego rodzaj skrzyni, no i data produkcji. To nie wymaga wielkiej wiedzy.

#8 Guest_Waclaw

Guest_Waclaw
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 11:32

MAROLA:A ja mam zamiar się za to zabrać i wymienić cały układ wydechowy w Vectrze C, jedyne 3 srubki masz przy rurze kolektora, wiec co to za filozofia ?No ale jak ktos ma 2 lewe rece, to bedzie placil nawet za wymiane zarowki w kinkiecie domowym..Pytanie: czy jezeli łączymy dwa elementy np rure kolektora z tlumikiem srodkowy, jeden z nich ma minimalnie wezsza srednice, zeby wsunac sie do drugiego i zacisnac to opaska, czy ta wezsza rure smarujemy czyms jakims uszczelniaczem, czy montujemy metal na metal i zaciskamy ?

#9 Guest_maras

Guest_maras
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 16:40

Ja bym się samemu nie podejmował wymiany tłumika, a raczej powierzył to mechanikowi. Opłaca się za to samemu kupić tłumik, wystarczy poszperać po necie i można znaleźć tanie zamienniki. Ja polecam od siebie stronę webautoservice.pl - spory wybór i dobre ceny

#10 Guest_kacper barak

Guest_kacper barak
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 10:43

Witajcie. Czy Ferroz będzie odpowiedni pod Skodę Octavia z 2005 roku?

Podobny przypadek. Niby auto miało poprzedni tłumik od nowości, doszło do tego, że jest cały zardzewiały, pojawił się hałas. Na pewno sam wymieniać nie będę - pytanie ile powinienem zapłacić za wymianę? 

#11 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 13 maj 2014 - 11:30

Kacper - będzie odpowiedni. Jeśli na http://webautoservice.pl/ znajdujesz tłumik dokładnie pod swój model auta, to oznacza, że tłumik będzie w 100% pasował. Czasami pojawiają się dane o tym, że nie mają aktualnie Ferroza, że można pytać o zamiennik, wtedy wysyłasz maila i widzisz co ci mogą zaproponować. Przy zdecydowanej większości tłumików pojawi się informacja, że są sprzedawane w częściach, ale to dobrze i dla mechanika i dla Twoich kosztów.

mspinfo.png

#12 Guest_korka

Guest_korka
  • Goście

Napisano 14 maj 2014 - 20:36

Tak realnie - na jaką żywotność tego tłumika mogę liczyć? Przetrwa 4 lata? Mniej więcej o coś takiego by mi chodziło.
Idealnie gdyby tłumik przetrwał mniej więcej tyle, będę chciał gdzieś za 2-3 lata wymienić auto.
Ile powinien zapłacić za wymianę tłumika u mechanika? Tak żeby nie zrobili mnie w...

#13 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 15 maj 2014 - 11:18

Moim zdaniem powinien na spokojnie przetrwać 4 lata. Jeśli poszukasz po forach to znajdziesz i takich kierowców, którzy te tłumiki mieli przez 6 lat. Dla tłumika najważniejsze jest to, żeby coś się działo. To że zrobisz 500 km przez cały rok nie jest dla niego dobre, podobnie jak to, kiedy zrobisz 500 tysięcy kilometrów.

Ferrozy są trwałe, ale to już poczekaj więcej info na forach motoryzacyjnych.

mspinfo.png

#14 Guest_korka

Guest_korka
  • Goście

Napisano 17 maj 2014 - 08:22

A na niektórych forach czytam, że jeśli zamiennik przetrwa rok to dobrze. Co za bzdury... Mój starszy całe życie jeździ na zamiennikach, ten ostatni ma 8 lat.
Tyle, że sam nawet nie jest w stanie powiedzieć, co to dokładnie za rozwiązanie, może mu coś na lewo dorabiali.
Tak czy siak, przy 15 tysiącach rocznie, wszystko mu śmiga.

#15 Guest_radek rogacz

Guest_radek rogacz
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 10:54

Na forach przeczytasz różne bzdury - akurat dobry zamiennik na spokojnie przetrwa kilka lat. Ferrozy takie są - polskie i raczej trwałe. Ale generalnie w tej branży, wszystkie zamienniki zagraniczne, głównie te azjatyckie, to kicha. Kiepskie materiały, kiepskie wykonanie, ale niska cena. Niektórzy na to lecą, ale wiadomo jak to się kończy. I tak po czasie tłumik po raz kolejny muszą wymieniać. 

#16 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 11:15

Mam Ferroza kilka lat i wszystko jest ok. Nie kupuję przypadkowych części, zawsze sprawdzam konkretne opinie i polecenia. Po prostu miałem już negatywne doświadczenia. Przy polskich ferrozach nie mam specjalnych problemów, wszystko działa jak należy, dlatego siedzę cały czas na ich tłumikach. 

mspinfo.png

#17 bikrel

bikrel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBarwice

Napisano 07 lipiec 2014 - 13:28

Samemu to ja bym się nie zabierał :)

#18 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 06 sierpień 2014 - 11:19

Ja również bym się nie zabierał, trzeba mieć kanał, możliwości. Ale ja wolę takiej sprawy oddawać fachowcowi. O ile jest sprawdzony oczywiście... Dobrze wstawiony tłumik to podstawa - wiem jak to wygląda, kiedy jest głośny i rdzewieje - masakra. Jeśli nie macie warunków to nie zabierajcie się samodzielnie za takie tematy.

mspinfo.png

#19 Guest_bularz

Guest_bularz
  • Goście

Napisano 13 listopad 2014 - 14:03

Ja też wolę takie sprawy oddać mechanikowi, ale zakup tłumika to już inna rzecz - mechanik raczej sięgnie po oryginalny, bo nie będzie miał czasu czy ochoty szperać po internecie. Ja natomiast jestem zwolennikiem zamienników, bo są dużo bardziej ekonomiczne. Polecam tutaj stronę webautoservice.pl, tam mozna znaleźć tanie zamienniki. Oryginały też mają jak coś :)

#20 Guest_głowian

Guest_głowian
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 18:15

A czemu samemu się nie zabierać? Przecież to nie jest jakaś mega filozofia i rozgrzebywanie auta. Kupujesz sobie tłumik, a najlepiej tańsza wersję czyli zamiennik (np. na tlumiki-sklep.pl/) i potem montujesz, a oszczędzasz dobre kilkadziesiąt złotych na mechaniku i części. Oczywiście jeśli ktoś ma dryg i smykałkę :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych