Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102657 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:39

Komentarz do artykułu: Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu

#2 Guest_pieszy_za_kółkiem

Guest_pieszy_za_kółkiem
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:39

Szkoda, że nie jest to możliwe dla każdego obywatela. Przecież wyrejestrowanie samochodu nie jest takie proste i trzeba spełnić określone warunki. Mimo to jak ktoś nie korzysta z samochodu to i tak musi za niego płacić składki na ubezpieczeni oc.

#3 Guest_marek82

Guest_marek82
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 17:41

Nawet w przypadku przedsiębiorców te przepisy nie są w pełni wystarczające. Przecież niektórzy prowadzą działalność gospodarczą przy pomocy samochodów osobowych, a te nie podlegają czasowemu wyłączeniu z ruchu. To jak kogoś nie stać na ich opłacanie ma je sprzedać bo nie ma innego wyjścia w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej?

#4 Guest_sandokan

Guest_sandokan
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 19:45

A co jak ktoś zachoruje i leży bykiem pod respiratorem albo na wyciągu bo mu się kości przez rok czy dwa zrastają a samochód stoi w prywatnym garażu? Myślę że ktoś baaarrrdzo dba o interesy i Państwa i firm ubezpieczeniowych.

#5 Guest_Kolekcjoner

Guest_Kolekcjoner
  • Goście

Napisano 16 luty 2016 - 15:35

Od 1999r posiadam busa VW T4 jest od nowości u mnie. Ze względu, że jest to dobre i niezawodne auto, oraz z sentymentu (przejechałem nim 400 000) chciałbym ażeby zostało w rodzinie. Jest niesprawiedliwe, że nie mogę: wyrejestrować, zakonserwować, i żeby czekał aż wnuczka dorośnie. Samochody wiekowe w dobrej kondycji cieszą oko, mój bus pewnie nie doczekam, ale za 20 lat na pewno robiłby wrażenie zwłaszcza, że miał i ma dobre miejsce pod dachem.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2016 - 07:48

Chory pojebany kraj za komuny było normalnie mozna było wyrejestrować i zarejestrować za jakis czas nie było problemu i tak jest w Anglii obecnie .Polska to złodziejski kraj i tylko rządzacy myslą jak tu kasę wydoić od ludzi

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:32

to prawda,tylko kto go wyleczy.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2016 - 13:25

Jesteśmy wysysani przez zagraniczne firmy ubezpieczeniowe, a potem dziwimy się dlaczego na zachodzie jest lepiej.Niemiec rzuca tablice papiery i autko ma wycofane(oszczędza pieniądze) a z nas zrobili kolonie. j**ane tuski zdrajcy

#9 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 08:20

Tusk to pier....na swinia zalatwil sprawe w smolensku teraz zpieprzyl z kraju i ma to gdzies, ale to nasza wyjdzie palant obieca cos zaklada partie i zawsze znajdzie bezmyslnych idiotow, a potem mamy taki syf dlatego w inych krajach ciesza sie z tego i korzystaja, walnac babe na sejm i sie moze cos zmieni

#10 Guest_Motomaniak

Guest_Motomaniak
  • Goście

Napisano 23 luty 2017 - 13:06

Oczywiście, że osobowego czy motocykla nie pozwolą wyrejestrowac czasowo właścicielowi bo jakaż to by była strata dla ubezpieczyciela i dla państwa!! 100 przegląd 500 OC czy jeździ czy nie jeździ. Ja np.w zimie nie jeżdżę motocyklami a OC płace za rok. No tak jakby np. motocykl stojący w garażu miał w zimie wypadek z moja przyczepą za którą też place OC bo jak mi powiedziano: przyczepa może sama znaleźć się na drodze np.wypchnieta przez wiatr. Pozostaje jeszcze problem taczki, która też może nie oprzeć się podmuchowi wiatru :D ech to "państwo przyjazne" obywatelowi...

#11 Guest_1

Guest_1
  • Goście

Napisano 05 listopad 2017 - 04:26

jesli mozna opłacac podatk drogowy w paliwie w zaleznosci od tego ile kto jezdzi to dlaczego nie mozna płacic OC za czas w ktorym auto porusza sie po drogach ? Dlaczego włąsciciel kampera stojacego 11 mies w garazu lub na parkingu ma płacic skłądke taka sama jak pojazd bedacy w ruchu 12 mies w roku ? To czyste ZŁODZIEJSTWO. Argumenty ze stojace auto moze spowodowac szkode np. przy wsiadaniu to bzdury, bo rowery uczestniczace w ruchu drogowym moga spowodowac jeszcze wieksze szkody a zwolnione są z opłat OC. Z drabiny tez mozna spasc a obowiazku opłaty PO za drabiny nie ma.

#12 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 05 marzec 2018 - 21:51

W Irlandii dzwonisz do ubezpieczyciela, zawieszasz polisę i nic nie płacisz, do czasu gdy chcesz znów jeździć danym pojazdem a wtedy znów telefonujesz do ubezpieczalni i odwieszasz polisę a pojazd jest ciągle zarejestrowany. A w kurwistanie ?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2018 - 18:38

skoro można było wcześniej wycofać pojazd nie jeżdżący z ruchu i nie było z tym problemu bo w razie czego placił za wszystko właściciel to dlaczego teraz jest taki obowiązek? sam chce zatrzymać klasyka i oddać do konkretnej renowacji na czas ponad 20 miesięcy , pytam więc za dwa lata niejeżżenia mam placić oc? chyba to chory przepis ? jak uważacie?

#14 Guest_Witek

Guest_Witek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 13:31

skoro można było wcześniej wycofać pojazd nie jeżdżący z ruchu i nie było z tym problemu bo w razie czego placił za wszystko właściciel to dlaczego teraz jest taki obowiązek? sam chce zatrzymać klasyka i oddać do konkretnej renowacji na czas ponad 20 miesięcy , pytam więc za dwa lata niejeżżenia mam placić oc? chyba to chory przepis ? jak uważacie?

Trzeba zrobić podobne protesty jak we Francji - to wszystko jest nienormalne!

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 20:25

Odp. Gość, 2018-08-19 19:38 To nie tylko chory pomysł ,to bardzo chory pomysł i w taki sposób jesteśmy okrada ni my zwykli obywatele ,a biznesmeni mogą czasowo wymeldwac pojazd ,i tu widzimy równość społeczna. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych