Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochodem do Francji

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102193 postów

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:54

Komentarz do artykułu: Samochodem do Francji

#2 Guest_Kajsa

Guest_Kajsa
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:54

Bardzo dobry poradnik, byłam samochodem we Francji i faktycznie korki na autostradach potrafią być koszmarem. I to za który trzeba było słono zapłacić. My próbowaliśmy ominąć autostradę ale wąskie kręte drogi Prowansji skutecznie nas zniechęciły, na dłuższą metę taka jazda jest bardzo męcząca. Trasa do Francji przez Niemcy jest idealna (jechałam z Warszawy) można naprawdę szybko śmignąć.Ceny paliw we Francji - jak to w całej Europie, trochę wyższe niż w Polsce ale bez przesady. W naszym przypadku zależą jeszcze o kursu Euro.

#3 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:58

Samochodem do Francji jechałem do Marsylii. Ile ja się nastałem koło Lyonu w korkach to masakra.Podróż przez Francję lepiej zaplanować dobrze godzinowo.Okolice Cannes i Saint Tropez w środku dnia to także masakra. Wąskie, jednopasmowe drogi wzdłuż wybrzeża są praktycznie nieprzejezdne. W tym roku wybieram się na narty do Francji, muszę potestować ich Alpy.Ogólnie nie jest tanio i trzeba się na to przygotować chociaż jedzenie w supermarketach nie jest specjalnie droższe niż w Polsce.

#4 Guest_carolcia

Guest_carolcia
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 23:49

Ja tam raz bylam w Paryzu (nie samochodem), ale to co sie dzieje wokol luku triumfalnego to jaka totalna masakra, w naszej poczciwej warszawie to zupelny luz jezeli chodzi o jazde...

#5 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:34

Stałem w korkach zanim dojechałem do Saint Tropez. To jakaś tragedia, wszystkie nadmorskie miejscowości stoją, jednopasmowe ulice i ronda nie są dobrym rozwiązaniem w stosunku do ilości turystów jaka przewija się w sezonie przez lazurowe wybrzeże. Okolice godzin południowych we Francji (kurorty) to gwarancja na utknięcie w korku nawet na długie godziny, co w połączeniu z palącym francuskim słońcem nie jest fajne.Jeśli jedziecie do Francji w sezonie, to podróż planujcie tak żeby w okolicach największych miast (na autostradach) i w miejscowościach turystycznych nad morzem, znaleźć się w godzinach rannych.

#6 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 13:09

Samochodem do Francji polecam się wybrać zdecydowanie trasą przez Niemcy. Jakości ich autostrad i braku korków nie zastąpi żadna inna droga.

#7 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2011 - 12:37

Tankowanie gazu LPG we Francji nie stanowi większego problemu o ile nie chcemy tankować na autostradach i małych miejscowościach. Gaz we Francji jest dostępny tylko na większych stacjach w większych miastach i miejscowościach. Nie jest popularnym paliwem więc podróż samochodem do Francji dla osób z instalacją LPG wiąże się koniecznością użycia benzyny raz na jakiś czas.

#8 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 00:14

Podróż samochodem do Francji polecam we wrześniu. Jest wtedy mniej ludzi, mniejsze korki na autostradach i znacznie niższe ceny!Takie regiony jak Prowansja czy Lazurowe wybrzeże bez samochodu są stratą czasu. Dlatego jeśli ktoś ma niezłe auto to polecam taki trip po Francji, dojechać można przez Niemcy - momentalnie.

#9 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:10

Ogolnie w krajach europy południowo-zachodniej (Włochy, Francja) odradzam wizty w sierpniu. Albo w lipcu tam jechać, albo we wrześniu.

#10 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 21:17

Ja byłem we wrześniu a i tak we Francji były korki na autostradach. Jeśli ktoś wybiera się samochodem do Francji to proponuję podróż tak aby przemknąć się przez najbardziej zatłoczone odcinki francuskich (drogich!!) autostrad - nocą.

#11 Guest_Morel

Guest_Morel
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 00:01

Jazda samochodem we Francji w Paryżu do koszmar!Zarówno jeśli chodzi o poruszanie się jak i parkowanie. Wszechobecny bałagan i korki przyprawiają o ból głowy. Ciągłe trąbienie o 2 w nocy nie jest niczym niezwykłym. Podróż autem do francuskiej stolicy polecam - nocą i zostawiamy auto na parkingu. A dalej poruszamy się metrem bo szkoda nerwów i auta.

#12 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 15:39

Dzien dobry.Jako mieszkanka Francji,a dokladniej Sabaudii,polozonej w pieknej wschodnio-poludnowej czesci Alp ,polecam wszystkim,ktorzy wybieraja sie do tego uroczego kraju,moje uslugi przewodnika-amatora.Najlepsze trasy,najbardziej korzystne noclegi,restauracje,kiedy i jak wybrac najlepsze wakacje.Po co placic drogo,skoro mozna taniej?Oto moj adres:annabra73@gmail.com

#13 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 28 maj 2013 - 17:05

Podane trasy są interesujące pod warunkiem, że jedziemy na objazdową wycieczkę, a nie na urlop. Najszybsza trasa z Polski na południe Francji to w skrócie Norymberga, Mulhouse, Lyon, Avignon. Dokładniej opisana tutaj http://prowansja.wordpress.com. Z wyposażenia auta obowiązkowy jest jeszcze alkomat.

#14 Guest_lala

Guest_lala
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2013 - 21:19

proszę podpowiedzieć gdzie w Paryżu znajdę jakiś parking dla samochodu z LPG ?Bardzo proszę o pomoc

#15 Guest_turysta

Guest_turysta
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 12:10

http://www.cfbp.fr/carte-station-gpl tu mozna znalesc wszystkie stacje lpg (we Francji GPL), wystarczy na tej stronie wpisac miasto w wyszukiwarce np. PARIS

#16 Guest_alek

Guest_alek
  • Goście

Napisano 19 maj 2016 - 08:58

Jak dla mnie podróż własnym autem jest zbyt męczącą i wymagającą podróżą.. Wolę komunikację publiczną. Najlepiej jakiś wygodny autokar typy EcoLines z dostępnem do internetu. Może to wynika z tego że jestem słabym kierowcą no sam nie wiem.... Autokar jak dla mnie mega sprawa!

#17 zlykot

zlykot

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 19 maj 2016 - 22:44

W wakacje jechać z północy na południe to jest jakaś maskara. Raz wybrałem się w tamte rejony i chyba zostanę przy Hiszpanii.

Dobre i tanie chwilówki od 18 lat przez Internet.

#18 HieronimB

HieronimB

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 27 maj 2016 - 12:27

Francja jest i tak łatwo przejezdna w porównaniu do Włoch, gdzie przejażdżka jest bardzo męcząca. Kto był ten wie.

#19 boczka

boczka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 03 czerwiec 2016 - 11:38

Ogólnie uważam, że jechać samochodem z dzieckiem to jest nieco męczące dla całej rodziny. Dlatego ja raczej wybieram opcje samolaotu. I chyba Francja też mi niespecjalnie leży bo mam wrażenie, że jest tam drogo, wolę wybierać tańsze państwa na które mnie stać, np: http://www.swiatwypo...rozy/3/Bulgaria Oczywiście Francja jest piękna ale dla mnie wciąż za droga.

#20 Guest_miro54

Guest_miro54
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 22:00

Dwa miesiące temu jechałem z okolic Wrocławia do Orange we Francji. Dzwoniłem do firmy transporthiszpania.com, żeby mnie odebrali w okolicy, bo nie mogłem bezpośrednio dojechać do Wrocławia. Udało się bez problemu. Firma jest licencjonowana, a kierowcy robią bardzo dobre wrażenie. Jeżdżą bezpiecznie, to mogę powiedzieć również z doświadczenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych