Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zabezpieczyć uszczelki przed zimą?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102501 postów

Napisano 15 listopad 2010 - 17:59

Komentarz do artykułu: Jak zabezpieczyć uszczelki przed zimą?

#2 Guest_coijak

Guest_coijak
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 17:59

mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby uszczelka przymarzła. Jak niska musi być temperatura, żeby do tego doszło?A są jakieś preparaty, które natłuszczają? czy to by coś w ogóle dało?

#3 Guest_adr

Guest_adr
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2012 - 00:09

mi się zdarzyło nie dało się otworzyć drzwi od kierowcy ani pasażera. cieżko wtedy stwierdzić czy to zamarznięta klamka czy uszczelka.... dzieje się to głównie nie za sprawą bardzo niskiej temperatury tylko śniegu gdy jest w okolicach 0 a poxniej nagle spada temperatura)

#4 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 12:34

Do zabezpieczenia uszczelek przed zimą polecam K2 SIL 50 ML - Używam juz tego produktu 2 rok i szczerze mogę polecić.

#5 Markko

Markko

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:50

Artykuł na czasie.

#6 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 13:39

Wystarczy gliceryna zakupiona w Aptece i nie trzeba uzywac tych przereklamowanych swinstw .jedno smarowanie(dokładne)gliceryna pozwolilo mi na spokoj przez cala zime .koszt jest o wiele nizszy niż te wszelkie debilne reklamówki których cena uzalezniona od tego jaki napie się na tym dziadostwie znajduje .To tak jak z odmrażaczami do szyb .Na tym się nadziałem jak na plynie do spryskiwaczy do minus 20 stopni ,który zamarzl przy minus cztery.

#7 Guest_minior

Guest_minior
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2018 - 15:25

K2 SIL bit.ly/1347_K2Sil świetnie się sprawdza

#8 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 638 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 15:50

Wazelina techniczna, silikonowe preparaty do uszczelek są dostepne za kilka złotych.

#9 Elvira

Elvira

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 14 styczeń 2019 - 09:46

Mnie w zeszłym roku niestety tak zamarzły uszczelki w drzwiach, że przy próbie otwarcia zerwały się linki klamek. Tak więc mądrzejsza o to doświadczenie kupiłam potem silikon w spray'u (jest wygodniejszy od smaru) http://cartech.net.p...n-do-uszczelek/ i już nie mam tego problemu. W tym roku drzwi nie zamarzły nawet w górach, a autko niestety wiekowe i uszczelki też nie takie jak w nowych autach. Także ja polecam takie smarowanie, by uniknąć wymiany siłowników w drzwiach. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych