Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak uniknąć zderzenia czołowego?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 102540 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 21:33

Komentarz do artykułu: Jak uniknąć zderzenia czołowego?

#2 Guest_Pola_Negri

Guest_Pola_Negri
  • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 21:33

Ja się niestety obawiam, że większość kierowców jedzie na czołowe zderzenie z premedytacją i nie tłumaczy ich awaria samochodu tylko mają problem z wyobraźnią.

#3 Guest_kierowiec

Guest_kierowiec
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 09:50

najlepiej się przytulić do pobocza lub do wyprzedzanego samochody. można stracić lusterka i warstwe lakieru ale przezyć

#4 Guest_rokit

Guest_rokit
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 11:50

Po hamulcach i w prawo! Nawet na pobocze lub do rowu, ale NIGDY nie próbować "straszyć" jadącego z przeciwka, licząc że ustąpi. Dlaczego żaden podręcznik nie uczy, że gdy np. popełni się błąd podczas wyprzedzania albo trafi się na debila, który nie daje się wyprzedzić i brakuje drogi na zakończenie manewru, to NIE WOLNO przyspieszać licząc na zmiłowanie boskie, ale należy deptać po hamulcach i to bardzo awaryjnie, do zadziałania ABS, a następnie jak tylko pojawi się możliwość, uciekać w prawo!!!

#5 Guest_Pola_Negri

Guest_Pola_Negri
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 18:19

ucieczka w prawo to jest jakieś wyjście, ale nie zawsze. Widzieliście może drogę krajową nr 2 po przebudowie? nie ma tam zupełnie pobocza od razu jest rów, co swoją drogą jest niezgodne z przepisami, a ma on z półtora metra! Ucieczka do takiego rowu na pewno nie skończy się najlepiej. Od czasu tej przebudowy wzrosła tam liczba śmiertelnych wypadków. A z drugiej strony dlaczego mamy uciekać przed jakimś debilem, który musi jechać szybciej, niż inni.

#6 Guest_kierowca rajdowy

Guest_kierowca rajdowy
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2015 - 14:24

Jedna ważna uwaga - zderzenie czołowe nie odpoiwada zderzeniu auto o sumarycznej prędkości w stały beton - to zostało udowodnione nawet empirycznie. Wyjeśnienie tego że czołowe zderzenie jest mniej katastrofalne w tym porównianiu wynika z tego że mamy tam 2 strefy zgniotu (bo są dwa auta)

#7 Guest_lucek

Guest_lucek
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2018 - 23:50

Co za bzdury!!! Po zderzeniu czołowym dwóch podobnych pojazdów (oba jadą 30 km/h) skutki będą identyczne, jak po zderzeniu z murem przy tej samej prędkości. Prędkość się NIE sumuje, bo siły rozkładają się na dwa pojazdy. CZYSTA FIZYKA!Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych