Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy opona nie nadaje się do użytku?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103152 postów

Napisano 21 październik 2010 - 10:19

Komentarz do artykułu: Kiedy opona nie nadaje się do użytku?

#2 Guest_SonyKroket

Guest_SonyKroket
  • Goście

Napisano 21 październik 2010 - 10:19

Ja ostatnio kupiłem oponę 9 letnią i przyznam, że słabo z nią było.

#3 Guest_Tolya

Guest_Tolya
  • Goście

Napisano 21 październik 2010 - 10:27

Ja raz jak zdjalem opone z wozu to sie o druty pokaleczylem z jednej strony. Ale tam byla dziwna geometria, mocny negatyw. Fajnie sie prowadzilo autko, ale opony katowalo.

#4 Guest_bogusjeden

Guest_bogusjeden
  • Goście

Napisano 21 październik 2010 - 10:41

a czy orientuje się ktoś czy można jeszcze kupić opony z białym paskiem po boku? chodzi mi o nowe (czyli wyprodukowane w tym lub poprzednim roku)

#5 Guest_mrsag

Guest_mrsag
  • Goście

Napisano 22 październik 2010 - 13:56

Zobacz na 1234opony.pl , wydaje mi się, że mają takie. Co do zużywania się opony, to na pewno chodzi o bieżnik, który się ściera pod różnymi kątami. Więcej można przeczytać na stronei tego sklepu.

#6 Guest_szerszeń

Guest_szerszeń
  • Goście

Napisano 26 październik 2010 - 09:37

Po 3 latach leżenia opony praktycznie nie nadają się do użytku. Guma się starzeje, często twardnieje i wtedy masz problem z hamowaniem, nawet z ABS. Ale są też gumy, które wytrzymują i 10 lat składowania.

#7 Guest_niemampytanaco

Guest_niemampytanaco
  • Goście

Napisano 26 październik 2010 - 16:48

Bieżnik jest najważniejszy. nie rozumiem ludzi którzy zmieniają opony dopiero wtedy kiedy mają już slicki. Przeważnie wtedy jeszcze zamieniają przód na tył żeby je dotrzeć. Bezsensowne ryzykowanie bo takie opony nie zapewnią bepieczeństwa...

#8 Guest_oldcowboy

Guest_oldcowboy
  • Goście

Napisano 29 październik 2010 - 16:26

Bieżnik tak, ale i sama zawartość opony, czyli splot, siatka stalowa itd.Z czasem to wszystko się starzeje, nawet nieużywane, koroduje bo nie ma gumy idealnie szczelnej, i co wtedy? Piękny protektor, a guma robi BUUUUUM i leżysz w rowie albo podpierasz drzewo.

#9 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 02 maj 2011 - 03:14

Nawet jezdzone gumy, po kilku sezonach nadaja sie do wymiany. Mniej wiecej po 6 latach guma juz jest twarda i popekana.

#10 Guest_ktośtam

Guest_ktośtam
  • Goście

Napisano 28 maj 2016 - 21:17

Nie kupuje tych bredni. Wydobyłem z garażu cacko z 69 roku które stało w wiacie przez 30 lat, miało nawet w baku paliwo E86 i ponad 30 letnie opony. Na nich jeździ do dzisiaj...

#11 olka_1

olka_1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 08:11

Nie wiem, ja bym się bała jeździć na starych oponach, ale ekspertem nie jestem ;) Mimo wszystko to kwestia bezpieczeństwa, zwłaszcza jak wozi się w aucie dziecko. A jakie opony całoroczne polecacie? Czy lepiej kupować osobno letnie i osobno zimowe? Myśleliśmy z mężem nad całorocznymi Goodyear, bo w rankingach wypadają nieźle http://www.testyopon...on-calorocznych .

#12 dodretl

dodretl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 16:30

Po trzech latach opony z przodu nadaje się do wymiany. Tył możne posłużyć dłużej.

#13 Guest_JAWA

Guest_JAWA
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 20:49

samochod ma gwarancje okolo 2 lata czy po tym czasie nie nadaje sie do uzytku ,jezeli producent pozwala sprzedawac 3 letnia opone to po to bys trzymal ja na strychu .puk. puk .to dla tych co twierdza ze nalezy eksploatowac opony 3 sezony.gdyby kazdy zastanowil sie nad tym co pisze to nie bylo by tutaj tyle bredni .pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych