Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić w razie utraty dowodu rejestracyjnego?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102275 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:57

Komentarz do artykułu: Co zrobić w razie utraty dowodu rejestracyjnego?

#2 Guest_człeń

Guest_człeń
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:57

A czy duplikat dowodu rejestracyjnego unieważnia dowód rejestracyjny oryginalny? Jakie jest zabezpieczenie, że ktoś nie skorzysta z pierwotnego dowodu rejestracyjnego w celu sprzedaży samochodu czy czegoś w tym stylu?

#3 Guest_marek82

Guest_marek82
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 13:58

Skoro dowód rejestracyjny zaginął to ciężko go unieważnić. Osoba, która nie wie o tym, że jest wydany wtórnik nie ma żadnych podstaw do stwierdzenia nieważności dotychczasowego dowodu rejestracyjnego.

#4 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 22:41

Czyli w razie utraty dowodu rejestracyjnego nie muszę zmieniać tablic rejestracyjnych? Bo myślałem że jak zgubimy dowód to czekają nas też nowe tablice a więc dodatkowe wydatki.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:11

dlaczego opłata jest podania w sprawie pierwszej rejestracji, skoro artykuł dotyczy zgubionego dowodu rejestracyjnego ( znak, że był już zarejestrowany )

#6 Guest_henryk

Guest_henryk
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 20:19

witam jaki jest koszt wydania wtórnika dowodu rejestracji

#7 Guest_Pilne Mateusz

Guest_Pilne Mateusz
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2013 - 19:14

chce kupic samochod ze szrotu gdzie oznajmiono mi ze wlasciciel tamtego pojazdu nie dostarczyl dokumentow tj'dowod rejestracyjny prosze o pomoc co mam zrobic i gdzie sie udac pominąwszy ze brak tablic rejestracyjnych prosze o pilna odpowiedz na e-maila prywatny8888888888@o2.pl

#8 Guest_Nienawidze_urzednikow

Guest_Nienawidze_urzednikow
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 09:30

Pilny Mateuszu...Problem w tym, ze do wrakow samochodu nie chca w urzedach wydawac dowodu rej. -tzn. pojazd musi miec wazne badania techniczne, aby mogl miec wystawiony dowod rejestracyjny.Jesli badania techniczne sa, to z rejestracja nie powinno byc problemu. 

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 14:45

witam,zgubiłam dowod rejestracyjny i karte samochodu od auta leasingowego.Co mam zrobic???

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2016 - 14:39

Witam, co zrobić w przypadku zaginięcia dowodu rejetsracyjnego ciągnika, w przypadku którego właściciel zmarł?

#11 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 14:07

Jeśli odnajdzie się stary dowód rejestracyjny, a wturnik już jest od pewnego czasu na rękach, to można również kożystać z odnalezionego dowodu?

#12 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 14:23

nie można, znaleziony trzeba oddać w wydz.komun.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2016 - 23:37

Zgubiłam dow.rej. przed przerejestrowaniem. Mam kartę pojazdu f vat i OC na poprzedniego właściciela. Czy załatwię wszystko w Urzędzie? A jak tak to od czego zacząć?

#14 Guest_danutakowalska1955@o2.pl

Guest_danutakowalska1955@o2.pl
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 20:21

odnalazł się dowód rejestracyjny a dzisiaj byłam wyrobić wtórny,czy można anulować i odzyskać pieniążkl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych