Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koniec pasa ruchu – kto ma pierwszeństwo? Za co grozi mandat?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102464 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 17:29

Komentarz do artykułu: Koniec pasa ruchu – kto ma pierwszeństwo? Za co grozi mandat?

#2 Guest_suavosh

Guest_suavosh
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2013 - 17:29

"[...] ten pusty pas, który się kończy kończący"coś chyba miało być usunięte z tego zdania :)

#3 Guest_jo

Guest_jo
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2013 - 23:34

Takie rady to i przydatne! a jak jest z tramwajami wjezdzajacymi na ronda?

#4 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 22:32

W Niemczech kierowcy z pasa który się nie kończy, chyba mają obowiązek wpuszczać tych z pasa zanikającego.Widziałem taką sytuację i wszyscy przejeżdżali przez zwężenie na przemian,jeden z lewej ,jeden z prawej i tak dalej. Może to przepis a może kultura.Kierowcy tirów coś powinni wiedzieć.

#5 Guest_sss

Guest_sss
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2015 - 18:24

"a raczej oznaka dobrego wychowania." A czy oznaką dobrego wychowania jest omijać stojących w kolejce frajerów ?

#6 Guest_scepykfff

Guest_scepykfff
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 19:11

a jak zjezdzam z kończacego z lewej?

#7 Guest_ptys

Guest_ptys
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 22:50

"a raczej oznaka dobrego wychowania." A czy oznaką dobrego wychowania jest omijać stojących w kolejce frajerów ?

tak sie jezdzi na swiecie

w grajdole pt polska sa inne zasady bo uczys sie nie chce

#8 Guest_UL050

Guest_UL050
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2015 - 09:03

Panie wykształcony , więc jeśli jest kolejka np. w markecie to spokojnie omijam was wszystkich ( stójcie , macie czas a ja jestem takim drobnomieszczańskim CWANIACZKIEM z grajdołu) i ładuję się pierwszy w kolejkę a Ty frajerzynko stój :-) .  

#9 Guest_Kierowca

Guest_Kierowca
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 15:38

Niestety większość polskich kierowców chyba jest wciąż zbyt głupich lub ograniczonych na zrozumienie zasady działania metody "zamka błyskawicznego" i zamiast stosować ją aby rozładować korki to myślą, że jest to wciskanie się na chama! Ludzie, pozwólcie swoim mózgom na odrobinę logiki i niech do was dotrze, że metoda zamka błyskawicznego (czyli wjeżdżanie 1:1 z obu pasów) przy wszystkich zwężeniach jest najdoskonalszą metodą rozładowywania korków. Oczywiście pod warunkiem, że stosują ją wszyscy i sprawnie włączają się do ruchu zamiast marudzić i blokować. A najbardziej dziwią mnie kierowcy Tirów, którzy często przed zwężeniem jadą środkiem obu pasów, żeby zablokować innych. Czyż kierowca zawodowy nie powinien być lepszym i mądrzejszym kierowcą niż ci zwykli??? A tymczasem wielu z nich pokazuje kompletnie buractwo, chamstwo i kompletny brak wyobraźni. Moim zdaniem ta zasada akurat w Polsce powinna być nakazana prawem bo inaczej nasze zacietrzewione prostaki za kierownicą się nigdy nie nauczą tego, co w cywilizowanych krajach jest normą.

#10 Guest_Em

Guest_Em
  • Goście

Napisano 14 październik 2016 - 08:52

Oraz wjezdzajacemu na ten pas z prawej strony?

#11 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 14 październik 2016 - 21:05

Najgorsi to są ci szeryfowie blokujący pas.

news.jpg

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 12:46

Oraz wjezdzajacemu na ten pas z prawej strony?

Tak. Czego nie zrozumiałeś?

#13 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 13:25

Najgorsi to są cwaniaczki którzy jadą do końca i wydaję im się że masz obowiązek go wpuscić. Te chamy nawet nie pomyślą o metodzie właczanie się "na zamek". Przeciw takim własnie burzą się kierowcy ciężarówek i nie tylko

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 11:48

Jestem kierowcą zawodowym moim punktem widzenia a najlepiej o tym wypowiadają się Czesi że Polaki nie potrafią jeździć i słusznie to prawda spotykam na co dzień chamskich Polskich kierowców jadę prawym pasem tak jak większość powinna jeździć przez kilka set metrów włączam kierunkowskaz i przez dobre 15 min jadę a tu co same mądrale jadą swym pasem i patrzą się perfidnie do twojego wozu i nie wpuszczą dla tego przy końcu mojego prawego pasa przed linią ciągłą zatrzymuję pojazd blokując pas i czekam aż łaskawy Polski frajer wpuści w Niemczech czy innych krajach z tym problemu nie mają co drugi samochód wpuszcza następny u nas kultury brak i przez takich pajaców mamy swoją opinię

#15 Guest_auto

Guest_auto
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 15:49

Często znajdzie się jakiś szeryf ktory blokuje pas i chyba nawet nie zdają sobie sprawy z tego że łamią przepisy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych