Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dbać o felgi aluminiowe – czy trzeba stosować specjalne środki?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102827 postów

Napisano 30 czerwiec 2011 - 09:26

Komentarz do artykułu: Jak dbać o felgi aluminiowe – czy trzeba stosować specjalne środki?

#2 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 09:26

Dzisiejsze felgi aluminiowe są na tyle dobrze zabezpieczone, że jeśli nie mają uszkodzeń, bez problemu będziemy je eksploatowali przez wiele lat.Należy jedynie pamiętać, żeby regularnie je myć bo później osad z klocków na takich zapuszczonych felgach (czarny nalot na felgach) jest nie do doszorowania.

#3 Guest_amigo75

Guest_amigo75
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2011 - 10:43

Uważać trzeba w przypadku felg polerowanych. Goły metal jest wrażliwy na zanieczyszczenia. Trzeba je regularnie myć. Ale dodatkowo polerowane felgi są też wrażliwe na większość środków chemicznych do mycia samochodów i obręczy.Polerowane felgi najlepiej myć czystą wodą, ewentualnie z dodatkiem łagodnego płynu np. Ludwik

#4 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2011 - 10:13

Felgi aluminiowe należy regularnie myć, najlepiej samą wodą - chętnie zobaczę, nawet delikatnie brudną felgę domytą zwykłą wodą. Nierealne! Każde nawet najczystsze felgi natychmiast zbierają osad z klocków hamulcowych.Raczej należy unikać "specjalnych" środków do mycia felg, ponieważ bardzo często mają one zbyt duże chemiczne stężenie i mogą narobić szkód - współczesne środki do felg są bezpieczne i używa ich każda firma myjąca drogie felgi i auta.Tylko trzeba to robić z głową, brudnych felg w życiu nie doczyścimy zwykłą wodą i szamponem, potrzebne są preparaty - konkretnie do felg.

#5 Guest_tomek767

Guest_tomek767
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 03:28

Ja ostatnio kupiłem środek do mycia felg Nigrin.Bardzo dobrze działa. Skoro jest do tego przeznaczony to nie powinien chyba narobić szkód

#6 Guest_Qaziu

Guest_Qaziu
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 19:13

Ja słyszałem, że do mycia felg świetną opinią cieszy się preparat wonder wheels. Ponoć daje radę dużo bardziej niż inne środki, doczyszcza felgi i ma niezłe opinie

#7 Guest_poldek

Guest_poldek
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013 - 15:17

na super zapieczone felgi nie pomoże ręczne mycie nawet najsilniejszym środkiem, zwłaszcza nie ogarnie się wtedy tego syfu wewnątrz felgi, wiem z doświadczenia, u mnie pomogło tylko podjechanie na serwis i pozbycie się tego zanurzając felę

#8 Guest_Deril

Guest_Deril
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2016 - 09:47

Ja polecam kupić coś do czyszczenia felg, chociaż nie musi to być coś kosmicznie drogiego - środki od total care sprawdzają się super, a wiele nie kosztują, do tego łatwo dostępne

#9 Guest_algrabiczny

Guest_algrabiczny
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2017 - 12:07

Na pewno dobry kosmetyk jest mega istotny. Kiedy myłem felgi jedynie pod ciśnieniem na myjni ale efekt był słaby. Teraz stosuję k2 rotor- występuje efekt krwawienia a felgi idealnie wyczyszczone, cały osad z klocków też schodzi. Dlatego uważam, że kosmetyki samochodowe to bardzo ważna rzecz jeżeli przywiązujemy uwagę do czystości auta.

#10 Guest_Mateo

Guest_Mateo
  • Goście

Napisano 31 maj 2019 - 08:46

do mycia felg polecam K2 Roton bit. ly/5289_K2Roton

#11 Guest_Mateo

Guest_Mateo
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 13:48

W swojej Skodzie dopuściłem do dość mocnego zabrudzenia felg i postanowiłem poszukać jakiś środków chemicznych, żeby się z tym uporać. Wybór padł na www.mrcleaner.pl/czyszczenie-felg/shiny-garage-monster-wheel-cleaner-plus-bezpieczny-zel-do-mycia-felg-500ml?from=listing i efekt był bardzo dobry. Także jeśli szukacie czegoś skutecznego to moim zdaniem ten preparat jest warty uwagi.

#12 sekula

sekula

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 15:25

ja stosuję albo preparat K2 https://k2.com.pl/pr...k2-roton-700-ml

albo https://liquimoly.sk...cia-felg-1L/279

oba dobre tylko ten drugi drogi. ale wrazenie lepsze i szybciej domywa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0