Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jazda bez kasku na motocyklu lub motorowerze - mandat

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102427 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 15:47

Komentarz do artykułu: Jazda bez kasku na motocyklu lub motorowerze - mandat

#2 Guest_Twoje-szczescie

Guest_Twoje-szczescie
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 15:47

Motocykliści - kask na głowę, kierowcy pasy zapiąć, yanosika uruchomić!

#3 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2013 - 10:42

za brak kasku powinno być z 500 zł mandatu i min.6 punktów - sporo widzę na wioskach motorowerzystów bez hełmu ochronnego - niczym się nie przejmują!

#4 Guest_ds

Guest_ds
  • Goście

Napisano 25 październik 2013 - 23:58

dario Ty do spania sobie kask zakladaj bo spiac mozesz spasc z wersalki i glowke zbic :-D

#5 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 19 październik 2014 - 20:40

Za mały mandat? Co was k**wa obchodzi czy mam kask czy nie? Ale zapomniałem, że nie żyje w wolnym kraju...

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 00:43

"Wolność wyboru"! I tego powinniśmy się trzymać. To moja własna sprawa czy chcę zaryzykować to, żeby mój mózg stał się fraktalem na asfalcie! Jeżdżę w tzw "orzechu" i kominiarce - które i tak nie chronią, ale spełniają chore wymagania prawa. W wielu stanach USA nie są wymagane kaski - bo to wolny wybór. Tak samo powinno być z pasami w aucie. Wódkę można kupować bez ograniczeń, a w wyniku jej picia więcej ludzi niszczy/traci swoje zycie.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2015 - 22:27

Niech może jeszcze wprowadzą mandaty za chodzenie bez czapki, szalika i rękawiczek w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza. Nie podoba mi się że państwo traktuje obywateli jak dzieci i nie pozwala im samemu o sobie decydować. To że nie mam kasku na motorze nie wpływa na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, tylko na moje, a moje bezpieczeństwo to moja sprawa. A może lubię poczuć wiatr we włosach, czuję się wtedy wolny i uważam że jak jest ryzyko to jest przyjemność ? Oni chcą żeby jak najmniej kasy (zresztą płaconej z naszych podatkow na służbę zdrowia) szło na leczenie, dlatego zabraniają różych rzeczy które mogą zagrażać zdrowiu, żeby zgarniać jak najwięcej kasy którą nam legalnie kroją, zwyczajne złodziejstwo podszyte troszczeniem się o obywateli.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 16:30

wasze pieprzone "dobre rady". od kiedy tak sie martwicie moim zdrowiem? kiedy mandaty za nie umyte zęby lub wyjście z domu po 21szej?! płace ZUS i podatki...jak rozpieprze łeb to macie mi go poskładać złodzieje!

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 16:12

"Wolność wyboru"! I tego powinniśmy się trzymać. To moja własna sprawa czy chcę zaryzykować to, żeby mój mózg stał się fraktalem na asfalcie! Jeżdżę w tzw "orzechu" i kominiarce - które i tak nie chronią, ale spełniają chore wymagania prawa. W wielu stanach USA nie są wymagane kaski - bo to wolny wybór. Tak samo powinno być z pasami w aucie'' w 100% Popieram Wypowiedź Dorosły człowiek powinien sam decydować o tych kwestiach w latach 80ch i do połowy 90ch obowiązywały łagodniejsze przepisy drogowe jak teraz na motorowery nie były wymagane kaski, a pasów w samochodach nie trzeba było uzywać w terenie zabudowanym (miasto) bodajże do 1997r obowiązkowo tylko na trasie, nastepny bezsens całoroczna jazda na światłach ... No ale czymś trzeba łatać dzióry i pogłębiające się długi tego kraju wymyślając durne przepisy

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2015 - 00:37

wyższe kary za jazde bez kasku? chyba jestem wolnym człowiekiem i ja decyduje czy chce jeździć w kasku, ktoś może mi jedynie poradzić abym ten kask zakladal dla swojego bezpieczeństwa (a nie kazal).

#11 Guest_diro69

Guest_diro69
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2016 - 21:23

ja niestety mam chory kręgosłup i nie muszę zapinać pasów bezpieczeństwa w samochodzie( stosowne zaświadczenie lekarskie), jest to moim osobistym wyborem, ciekawe czy adekwatnie może tak być z kaskiem bo nie ma to jak wiatr we włosach

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2017 - 04:36

wybraliscie posłów idjotów, więc do kogo macie pretensje.

#13 Guest_Dre

Guest_Dre
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2017 - 15:10

Mamy poj...e prezpisy jestes wolny do puki nie do tyczy to pieniedzy panstwa ,karzą nas za brak kaskow choć to jest nasze zdrowie i zycie ,gdyby było tak jak w Stanach że tylko 40 % ludzi ma ubezpieczenie ,wtedy wlasnie bylo by to nie obowiazkowe poniewaz w trakcie wypadku samemu z wlasnej kieszeni bysmy płacili za leczenie ,..... jak zwykle chodzi o pieniadze świń przy korycie

#14 Guest_yahoo

Guest_yahoo
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 18:32

Znam gościa co w sądzie się powołał na konstytucje, która gwarantuje wolność ryzykowania własnym życiem. A skoro konstytucja jest ustawą nadrzędną, z którą inne prawa mają być w zgodzie to zobligował sąd do udzielenia wyjaśnień dlaczego kodeks drogowy łamie konstytucję. Wygrał i dostał karteczkę, którą ma pokazywać każdemu kto mu chce mandat wlepić :)

#15 Guest_cygan

Guest_cygan
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 17:00

Kask (podobnie jak pasy w samochodzie) nie ma bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Używanie go pwinno zależeć tylko i wyłącznie od kierującego motocyklem i tyle . Dorosła osoba pwinna sama decydować o swoim życiu. W Ameryce jeżdżą bez kasków i jakoś żyją. Trąbią wszędzie, że niby wolność w polsce a coraz to nowe przepisy (idiotyczne wręcz) sprawiają, że tęsknie za latami 80-mi i pierwszą połówką 90-ch. Wtedy chociażby nie trzeba było mieć kasków na motorowery, pasy w terenie zabudowym nie obowiązywały, światła przez cały rok na okrągło, nikomu taki debilzm nawet się nie śnił, a i psiarnia była bardziej przychylna obywatelowi...

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2017 - 20:23

Kolego świnie przy korycie nie mają pieniędzy. Jazda bez kasku? Niech się leczy na swój koszt

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2018 - 00:00

"Naszym zdaniem kara za brak kasku jest nadal zbyt niska i raczej nie w sposób prewencyjny." Moim zdaniem karać należy ludzi, którzy wygłaszają takie i podobne brednie. Otóż zakładanie lub też nie zakładanie kasku na głowę podczas kierowania jednośladem to osobista, tudzież prywatna sprawa użytkownika jednośladu. Wolny człowiek, w wolnym kraju powinien mieć wolny wybór i nic nikomu do tego, czy i jak dba o własne bezpieczeństwo. Karanie kogoś za to, ze nie dba w sposób właściwy o własne bezpieczeństwo jest zaprzeczeniem szeroko pojętej wolności jednostki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych